• Coraz więcej seniorów sięga po konopie indyjskie w celu radzenia sobie z nieprzyjemnymi schorzeniami.
• Statystyki jednoznacznie ukazują, że seniorzy chętnie wybierają alternatywne sposoby leczenia.
• Seniorzy otwarcie przyznają się do tego, że sięgają po konopie indyjskie. W 2020 roku znacząco wzrosła liczba użytkowników konopi indyjskich w przedziale wiekowym 60+.
Kontynuacja wcześniejszych badań, dotyczących seniorów i konsumpcji konopi indyjskich
Seniorzy coraz częściej używają konopi indyjskich, a statystyki potwierdzają rosnącą popularność tej rośliny. Z nowego badania opublikowanego w „Annals of Internal Medicine” wynika, że używanie konopi indyjskich wśród seniorów, zwłaszcza tych w wieku 65 lat i starszych, jest popularniejsze bardziej niż kiedykolwiek.
Badanie zostało przeprowadzone na Uniwersytecie w Massachusetts Medical School i dotyczyło tendencji dotyczących używania konopi indyjskich oraz samodzielnie zgłoszonych danych z całego kraju. Ogółem przebadano ponad 171 000 seniorów. Wyniki, które zostały ujawnione, są spójne z innymi badaniami, które również pokazują, że starsi ludzie chcą mieć dostęp do konopi indyjskich.
Badania, które przeanalizują powody, dla których seniorzy sięgają po konopie
„Jedenaście stanów i Dystrykt Kolumbia wdrożyły przepisy umożliwiające używanie konopi indyjskich, co skłania do badań nad modelami, uwarunkowaniami i skutkami zdrowotnymi używania tego produktu, głównie wśród młodych osób dorosłych” – wyjaśnia badanie. „Używanie konopi indyjskich jest mniej rozpowszechnione wśród starszych dorosłych, a badania nad jego używaniem w tej grupie wiekowej są bardzo ubogie.
Uważamy, że należy przeprowadzić więcej badań” – jak można przeczytać w raporcie z badania. „Jednym z powodów jest fakt, że niektóre osoby w podeszłym wieku używają konopi indyjskich do leczenia bólu, problemów z samopoczuciem, lęków i snu oraz innych schorzeń zdrowotnych„.
Ponadto wcześniejsze badania wykazały, że medyczne używanie konopi indyjskich przez osoby starsze jest stosunkowo bezpieczne i stanowi dobry sposób radzenia sobie z bólem. Przyczynia się też do ogólnej poprawy jakości życia.”
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Rośnie poparcie dla konopi indyjskich
Pew Pew Research zauważa, że prawie dwie trzecie pokolenia „Boomerów”, urodzonych w latach 1946-1964 uważa, że konopie indyjskie powinny być legalne dla osób dorosłych. Jest to znaczący wzrost w porównaniu z ubiegłymi latami.
„W latach 2016-2018 używanie konopi indyjskich wzrosło wśród mężczyzn we wszystkich grupach wiekowych i wśród większości kobiet. (…) Wśród osób w wieku 65-69 lat używanie konopi indyjskich wzrosło z 4,3% do 8,2% u mężczyzn i z 2,1% do 3,8% u kobiet” – wyjaśniono w badaniu.
Wicedyrektor NORML Paul Armentano powiedział w odniesieniu do badania: „Wyniki nie są zaskoczeniem.
Wielu seniorów prawdopodobnie eksperymentowało z konopiami indyjskimi już w młodości i teraz wraca do niej jako do potencjalnej terapii łagodzącej szereg objawów związanych ze zdrowiem, które pojawiają się w starszym wieku, w tym chronicznego bólu. Wielu seniorów zdaje sobie sprawę z istnienia litanii poważnych niepożądanych skutków ubocznych związanych z dostępnymi lekami na receptę, takimi jak opioidy i postrzega konopie medyczne jako skuteczną alternatywę.
Zmiany demograficzne a proces legalizacyjny
„Zmiana demograficzna ma istotny wpływ na legalizację marihuany. Nie tylko wzmacnia ogólne poparcie społeczne na rzecz reformy prawa dotyczącego marihuany, ale także zwiększa poparcie wśród prawdopodobnie najbardziej wiarygodnych i silnych wyborców – seniorów” – kontynuował.
„W miarę ewoluowania ich postawy wobec marihuany, oczekuje się, że wielu polityków na szczeblu stanowym i federalnym również zmieni swoje poglądy” .To oczywiste, że teraz, bardziej niż kiedykolwiek, dostęp do marihuany dla seniorów jest ważny, a powyższe statystyki pokazują również, że istnieje potrzeba legalizacji, która pozwoli wszystkim na swobodny dostęp do marihuany.
Źródło: https://hightimes.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.