News Rekreacja

Gwałtownie wzrosła popularność marihuany wśród Amerykańskich seniorów

Gwałtownie wzrosła popularność marihuany wśród Amerykańskich seniorów 7 kwietnia 2020Leave a comment
Starsza kobieta robiąca bańki mydlane

Nowe badanie dotyczące medycyny wewnętrznej, opublikowane przez JAMA (tygodnik wydawany przez Amerykańskie Towarzystwo Medyczne) wykazało, że liczba korzystających z konopi indyjskich wśród osób starszych znacznie wzrosła.
Badanie przeprowadzone zostało przez Grossman School of Medicine (wydział medycyny Grossmana) Uniwersytetu Nowojorskiego.

 • Naukowcy przeanalizowali dane pochodzące z „krajowego projektu badawczego dotyczącego użycia narkotyków i zdrowia” (NSDUH)
 • Opublikowano najnowszy sondaż, dotyczący poparcia dla legalizacji przeprowadzonego przez Pew Research Center
 • Przytoczono wypowiedzi profesora Josepha Palmara w kontekście badań

Badania nad spożyciem marihuany u amerykańskich seniorów

Naukowcy przeanalizowali dane, pochodzące z National Survey on Drug Use and Health (Krajowy projekt badawczy dotyczący użycia narkotyków i zdrowia, w skrócie- NSDUH). Dzięki temu odkryli, że w latach 2015-2018, kiedy w wielu regionach Stanów Zjednoczonych medyczna marihuana została zalegalizowana, wzrost konsumpcji marihuany wśród osób powyżej 65 roku życia wyniósł aż 75 proc.

Co więcej, odkryli także wzrost użycia konopi indyjskich wśród ściślej określonych grup. Został on zaobserwowany u kobiet, respondentów, których rodziny wykazywały ponadprzeciętne zarobki oraz u osób, borykających się z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Zbliżenie na flagę amerykańską
Wzrost konsumpcji marihuany wśród osób powyżej 65 roku życia wyniósł aż 75 procent

Brak uwzględnienia waporyzacji w ankiecie

Warto jednak zauważyć, że uczestnicy ankiety zapytani zostali jedynie o konsumpcję “marihuany”, “haszyszu”, “trawki” czy “oleju na bazie haszyszu”, a nie na przykład o produkty przeznaczone do waporyzacji. Starszy autor badania stwierdził, że te ograniczenia nie odgrywają znaczącej roli w wyniku końcowym przeprowadzonego badania.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

“Nie sądzę, aby brak zapytania o waporyzację miał poważny wpływ na oszacowanie użycia marihuany, ponieważ inne badania sugerują, że większość ludzi korzystających z waporyzacji używa również innych metod” – powiedział profesor Joseph Palmar dla Cannabis Wire.

Niejasności w kwestii badania

Nie da się jednak jednoznacznie stwierdzić, czy odnotowany wzrost liczby korzystających z marihuany wśród osób starszych miał miejsce w konkretnych regionach kraju, takich jak Kolorado, czy Kalifornia. Nie jest również jasne, czy osoby starsze skłaniają się ku marihuanie z powodów medycznych, czy też korzystają z niej z uwagi na pełną legalizację.

“Uważamy, że liczba stosujących marihuanę będzie ciągle wzrastać, ponieważ akceptowalność społeczna w tym obszarze wśród osób starszych jest coraz większa. (…) Myślę, że większość osób starszych korzysta z marihuany ze względów medycznych, chociaż potrzebujemy więcej badań, aby to potwierdzić. Uważam, że części z nich marihuana po prostu ułatwia zasypianie” – wypowiedział się Palmar.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Czy Amerykanie są za legalizacją marihuany, czy przeciw?

W listopadzie opublikowany został najnowszy sondaż, przeprowadzony przez Pew Research Center (Centrum Badadawcze Pew). Badanie dowodzi, że dwie trzecie Amerykanów popiera legalizację marihuany. 63 proc. tej grupy stanowią osoby urodzone podczas wyżu demograficznego. Najmniejsze poparcie dla legalizacji marihuany można zaobserwować wśród tak zwanej “cichej generacji” lub dorosłych urodzonych w latach 1928-1945.

Starsza para spacerująca trzymając się za rękę
Dwie trzecie Amerykanów popiera legalizację marihuany

Legalizacja marihuany w USA w 2020?

W roku 2020 w licznych stanach ma nastąpić legalizacja użytkowania marihuany dla osób pełnoletnich lub legalizacja użytkowania w celach medycznych. Wraz z tym wzrośnie liczba korzystających z marihuany wśród osób w wieku 65 lat i starszych.

„Osoby starsze są szczególnie narażone na potencjalnie niekorzystne skutki marihuany, a wraz ze wzrostem użytkowania konopi pojawia się pilna potrzeba lepszego zrozumienia zarówno korzyści, jak i ryzyka związanego z użytkowaniem konopi indyjskich” – zaznaczono w badaniu.

Co jest powodem wzrostu liczby użytkujących?

Badanie nasuwa kilka interesujących pytań: czy osoby starsze próbują aktualnie marihuany po raz pierwszy, czy jest to zniesienie pewnego rodzaju piętna wraz ze zmianami w prawie i ludzie czują się bardziej komfortowo, mówiąc o tym, że korzystają z marihuany? Czy może wieloletni użytkownicy marihuany po prostu się już zestarzeli?

Uważamy, że większość ludzi starszych użytkujących marihuanę nie robi tego po raz pierwszy. Przynajmniej tak sugerują poprzednie badania. Myślę, że wzrost użytkowników marihuany wynika głównie z powodu osób urodzonych podczas wyżu demograficznego. Korzystają z marihuany od lat, starzeją się i w pewnym momencie wpisują się już w wiekową klamrę osób po 65 roku życia i starszych” – twierdzi Palmar.

Czy badania będą kontynuowane?

Profesor Joseph Palmar, zapytany o to, czy badania związane z konopiami indyjskimi będą kontynuowane odpowiedział, że jest przekonany o dalszym prowadzeniu badań. Dodał, że żadne szczegółowe badania nie zostały jeszcze zaplanowane.

“Jestem pewien, że główny autor badania będzie chciał, abyśmy przyjrzeli się większej liczbie danych dotyczących marihuany, ale szczerze uważam, że temat marihuany jest już trochę nudny. Mamy rok 2020 i nie uważam, aby wzrost liczby użytkujących marihuanę był czymś zadziwiającym” – wyjaśnia Palmar.

źródło: https://cannabiswire.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."