News Rekreacja

Używanie konopi indyjskich wśród seniorów zyskuje na popularności

Używanie konopi indyjskich wśród seniorów zyskuje na popularności 21 września 2020Leave a comment
Szare zdjęcie starszego pana

Coraz więcej seniorów sięga po konopie indyjskie w celu radzenia sobie z nieprzyjemnymi schorzeniami.
• Statystyki jednoznacznie ukazują, że seniorzy chętnie wybierają alternatywne sposoby leczenia.
Seniorzy otwarcie przyznają się do tego, że sięgają po konopie indyjskie. W 2020 roku znacząco wzrosła liczba użytkowników konopi indyjskich w przedziale wiekowym 60+.

Kontynuacja wcześniejszych badań, dotyczących seniorów i konsumpcji konopi indyjskich

Seniorzy coraz częściej używają konopi indyjskich, a statystyki potwierdzają rosnącą popularność tej rośliny. Z nowego badania opublikowanego w „Annals of Internal Medicine” wynika, że używanie konopi indyjskich wśród seniorów, zwłaszcza tych w wieku 65 lat i starszych, jest popularniejsze bardziej niż kiedykolwiek.

Badanie zostało przeprowadzone na Uniwersytecie w Massachusetts Medical School i dotyczyło tendencji dotyczących używania konopi indyjskich oraz samodzielnie zgłoszonych danych z całego kraju. Ogółem przebadano ponad 171 000 seniorów. Wyniki, które zostały ujawnione, są spójne z innymi badaniami, które również pokazują, że starsi ludzie chcą mieć dostęp do konopi indyjskich.

Senior ściskający wnuka
Starsi ludzie chcą mieć dostęp do konopi indyjskich.

Badania, które przeanalizują powody, dla których seniorzy sięgają po konopie

„Jedenaście stanów i Dystrykt Kolumbia wdrożyły przepisy umożliwiające używanie konopi indyjskich, co skłania do badań nad modelami, uwarunkowaniami i skutkami zdrowotnymi używania tego produktu, głównie wśród młodych osób dorosłych” – wyjaśnia badanie. „Używanie konopi indyjskich jest mniej rozpowszechnione wśród starszych dorosłych, a badania nad jego używaniem w tej grupie wiekowej są bardzo ubogie.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Uważamy, że należy przeprowadzić więcej badań” – jak można przeczytać w raporcie z badania. „Jednym z powodów jest fakt, że niektóre osoby w podeszłym wieku używają konopi indyjskich do leczenia bólu, problemów z samopoczuciem, lęków i snu oraz innych schorzeń zdrowotnych„.

Ponadto wcześniejsze badania wykazały, że medyczne używanie konopi indyjskich przez osoby starsze jest stosunkowo bezpieczne i stanowi dobry sposób radzenia sobie z bólem. Przyczynia się też do ogólnej poprawy jakości życia.”

Rośnie poparcie dla konopi indyjskich

Pew Pew Research zauważa, że prawie dwie trzecie pokolenia „Boomerów”, urodzonych w latach 1946-1964 uważa, że konopie indyjskie powinny być legalne dla osób dorosłych. Jest to znaczący wzrost w porównaniu z ubiegłymi latami.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„W latach 2016-2018 używanie konopi indyjskich wzrosło wśród mężczyzn we wszystkich grupach wiekowych i wśród większości kobiet. (…) Wśród osób w wieku 65-69 lat używanie konopi indyjskich wzrosło z 4,3% do 8,2% u mężczyzn i z 2,1% do 3,8% u kobiet” – wyjaśniono w badaniu.
Wicedyrektor NORML Paul Armentano powiedział w odniesieniu do badania: „Wyniki nie są zaskoczeniem.

Starszy pan ze smartphonem
Używanie konopi indyjskich wzrosło wśród mężczyzn we wszystkich grupach wiekowych

Wielu seniorów prawdopodobnie eksperymentowało z konopiami indyjskimi już w młodości i teraz wraca do niej jako do potencjalnej terapii łagodzącej szereg objawów związanych ze zdrowiem, które pojawiają się w starszym wieku, w tym chronicznego bólu. Wielu seniorów zdaje sobie sprawę z istnienia litanii poważnych niepożądanych skutków ubocznych związanych z dostępnymi lekami na receptę, takimi jak opioidy i postrzega konopie medyczne jako skuteczną alternatywę.

Zmiany demograficzne a proces legalizacyjny

„Zmiana demograficzna ma istotny wpływ na legalizację marihuany. Nie tylko wzmacnia ogólne poparcie społeczne na rzecz reformy prawa dotyczącego marihuany, ale także zwiększa poparcie wśród prawdopodobnie najbardziej wiarygodnych i silnych wyborców – seniorów” – kontynuował.

„W miarę ewoluowania ich postawy wobec marihuany, oczekuje się, że wielu polityków na szczeblu stanowym i federalnym również zmieni swoje poglądy” .To oczywiste, że teraz, bardziej niż kiedykolwiek, dostęp do marihuany dla seniorów jest ważny, a powyższe statystyki pokazują również, że istnieje potrzeba legalizacji, która pozwoli wszystkim na swobodny dostęp do marihuany.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."