Ranking waporyzatorów 2023

Niezmiennie od kilku lat urządzenia pozwalające na inhalację ziół oraz suszu konopnego bez jego spalania cieszą się ogromną popularnością. Na rynku pojawia się mnóstwo waporyzatorów od różnych marek i producentów. Z tego względu postanowiłem przygotować dla Was ranking najlepszych waporyzatorów na rok 2023 r. W zestawieniu pojawią się również częściowo waporyzatory z lat wcześniejszych, ponieważ niektóre nie doczekały się odświeżonych wersji, a nadal pozostają w czołówce. Który będzie dla Ciebie najbardziej trafnym rozwiązaniem? Które waporyzatory z rankingu 2023 r. to prawdziwie, ponadczasowe rozwiązania?

Uwaga, ranking podzielony jest na 3 części:

1. część, w której rekomenduję urządzenia w danej kategorii (np. urządzenia premium czy budżetowe)

2. część, w której możesz sam przefiltrować interesujące Cię cechy waporyzatora i wybrać ten, który jest potencjalnie dla Ciebie najlepszy;

3. archiwum, do którego trafiły urządzenia wycofane już z rynku.

Ranking waporyzatorów – czym się kieruję?

W przypadku każdego z naszych rankingów waporyzatorów, oceniam każde urządzenie pod kątem ośmiu parametrów:

1. pierwsze wrażenia,
2. łatwość użytkowania,
3. wydajność,
4. dyskrecja,
5. bateria,
6. czyszczenie,
7. gwarancja.

 

Wszystkie te elementy składają się następnie na ostateczny werdykt w skali 0/100 punktów. Dzięki temu każdy z waporyzatorów w rankingu zostaje przeanalizowany pod każdym możliwym kątem, istotnym z perspektywy indywidualnego użytkownika. 

Ranking waporyzatorów przygotowany w 2022 roku pomógł wielu osobom znaleźć model dopasowany do ich potrzeb. W wielu przypadkach dokonanie sprawiedliwej oceny sprawiło mi nieco trudności, a w szczególności przy waporyzatorach znajdujących się na najwyższych pozycjach w rankingu. Wynika to z tego, że urządzenia w czołówce trzymają wysoki poziom, a różnią się jedynie pewnymi mankamentami. Niektóre bardziej wyróżniają się smakiem pary, inne stawiają nacisk na jej produkcję, a jeszcze inne po prostu cechują się dużą mocą. W moim rankingu znajduje się większość waporyzatorów dostępnych w sprzedaży – jeśli szukasz opinii o danym modelu, sprawdź, czy nie został już przeze mnie opisany! Dzięki temu dowiesz się wielu szczegółów, które mogą okazać się niezwykle istotne z perspektywy zakupu waporyzatora.

 

Jeśli planujesz kupić waporyzator stacjonarny, rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z  Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
 Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

 

Najlepsze waporyzatory 2023 – na co zwrócić uwagę?

Jeśli jesteś na etapie wyboru swojego pierwszego waporyzatora lub chcesz wymienić obecne urządzenie na inny model – ranking 2023 pomoże Ci przeanalizować wszelkie za i przeciw. W naszym zestawieniu znajdziesz nie tylko same opisy poszczególnych cech danego urządzenia, ale również zdjęcia wykonywane bezpośrednio w czasie naszych testów oraz Video-Recenzję z mojego kanału w YouTube. Każdy waporyzator w rankingu był przez ze mnie testowany fizycznie. Nie bazuję na gotowych recenzjach. Wziąłem na osobisty warsztat każde z urządzeń, które ostatecznie stało się jedną z pozycji w rankingu na rok 2023. 

Wybór waporyzatora nie jest prosty, a decyzję podejmujesz na bazie swoich potrzeb, oczekiwań i budżetu. Dlatego zanim przejdziesz do lektury rankingu waporyzatorów – zastanów się, ile możesz przeznaczyć na zakup urządzenia, gdzie będziesz z niego głównie korzystał, a także czy zamierzasz korzystać głównie z suszu konopnego czy też z szerszej palety ziół. Trzeba mieć na uwadze, że niektóre waporyzatory nie pozwalają na precyzyjne ustawianie temperatury bądź są dostosowane do temperatur powyżej np. 180°C, typowych dla inhalacji suszu konopnego. Wtedy o ile CBD i inne kannabinoidy zaczynają wtedy pojawiać się w parze, to dla wielu ziół taki zakres jest zbyt wysoki. Przy wyborze waporyzatora na pewno pomoże Ci ten artykuł.

Zastanów się również czy planujesz kupić waporyzator przenośny czy też stacjonarny. W kwestii tych pierwszych warto zastanowić się nad tym, jaki typ inhalacji odpowiada Twoim potrzebom. Niektórzy preferują dłuższe sesje, a inni kilka głębszych wdechów w biegu. Od tego z kolei zależy, czy lepszym wyborem dla Ciebie będzie waporyzator sesyjny, czy też on-demand.

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Ranking waporyzatorów na 2023 rok

W tym zakresie poza najlepszymi pozycjami z rankingu z  roku 2021/22, katalog poszerzył się o kilka naprawdę interesujących pozycji. W tym zakresie poza stałymi liderami, takimi jak Storz & Bickel Mighty+, PAX 3 czy też Arizer Solo 2 – warto rozważyć kilka urządzeń, które wysunęły się na prowadzeniu dopiero w 2022. W tym zakresie w rankingu waporyzatorów w 2023 r. wyróżnia się z pewnością waporyzator X-MAX V3  Pro i Arizer Air MAX. Ponadto zauważalny stał się trend związany z butanowymi waporyzatorami marki DynaVap. Ich popularność stale rośnie i to wcale nie dziwi – urządzenia te dostarczają świetnej jakości pary o sporej mocy i są przy tym szalenie oszczędne. Niezmiennie najlepszym waporyzatorem stacjonarnym jest w mojej ocenie Herborizer, po piętach depcze mu miniVAP, który w wersji Portable jest zasilany baterią. Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny to od roku 2021 r. miejsce lidera utrzymał DynaVap VapCap M 2021. Ponadto w kwestii modeli opierających się o kondukcję, w mojej ocenie prym wiedzie nadal DaVinci IQ2 Vaporizer. 

Jeśli planujesz kupić waporyzator przenośny, rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z  Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
 Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

 

Najlepszy model premium

Tinymight 2

przeczytaj recenzję tekstową / zobacz recenzję video / kup teraz

Tinymight 2 to niezwykle potężny konwekcyjny waporyzator typu on-demand, który oferuje również tryb sesyjny. Tinymight 2 nagrzewa się w 3-5 sekund i wyróżnia się mistrzowską jakością, doskonałym smakiem i niesamowitą mocą pary. Tinymight 2 posiada aż 10 lat gwarancji, co najlepiej świadczy o jakości wykonania i solidności tego urządzenia

Najlepszy model budżetowy

X-MAX V3 Pro

przeczytaj recenzję tekstową / zobacz recenzję video / kup teraz

X-MAX V3 Pro to najlepszy elektroniczny model poniżej 500 zł. Błyskawiczne nagrzewanie, tryb on-demand, zasilanie wymienną baterią i naprawdę solidna para to tylko niektórego jego supermoce.


The B (VapCap B)

zobacz recenzję video / kup teraz

The B to najtańszy waporyzator marki DynaVap. Jest niesamowicie wręcz oszczędny i skuteczny w działaniu, jednocześnie pozostając przyjaznym dla portfela.

Najlepszy model butanowy


The Omni 

przeczytaj recenzję tekstową / zobacz recenzję video / kup teraz

The Omni to najbardziej zaawansowany waporyzator DynaVap. Jest szalenie oszczędny, dostarcza mistrzowskiej pary i umożliwia swobodną regulację przepływu powietrza.

Najlepszy model “w teren”

Fury Edge na drewnianym tle.

Fury Edge

przeczytaj recenzję tekstową / zobacz recenzję video / kup teraz

Fury Edge szybko i skutecznie odparowuje susz, jednocześnie będąc bardzo oszczędnym i łatwym w obsłudze. Jest to jeden z najbardziej dyskretnych waporyzatorów.

ROGUE

przeczytaj recenzję tekstową / zobacz recenzję video / kup teraz

ROGUE to „starszy brat” Fury Edge. Większa komora, mocniejsza grzałka, bardziej pojemna bateria i najszybsza esktracja spośród modeli przenośnych to jego jego najważniejsze cechy.

Najlepszy model przenośny do domu


miniVAP Portable

 zobacz recenzję video / kup teraz 

miniVAP Portable to przenośna wersja legendarnego, stacjonarnego waporyzatora rodem z Hiszpanii. Z pewnością nie jest dyskretny, za to dostarcza bajecznie dobrej pary. Idealny wybór do waporyzacji w domu.

Najłatwiejsza obsługa 


Mighty+

przeczytaj recenzję tekstową / zobacz recenzję video / kup teraz

Mighty+ to najnowsze wcielenie legendarnego waporyzatora. Ogromna moc, potężna bateria, banalna obsługa i powtarzalne efekty za każdym razem – taki właśnie jest Mighty+.

Najlepsza żywotność baterii

 
Arizer Solo 2

przeczytaj recenzję tekstową / zobacz recenzję video / kup teraz

Arizer Solo 2 to ponadczasowy klasyk, który dostarcza mistrzowskiej wręcz pary i jest zasilany potężną baterią, pozwalającą na nawet 3 godziny pracy na jednym ładowaniu.

Najlepsza jakość pary


Firefly 2+

zobacz recenzję video / kup teraz

Firefly 2+ to idealny sprzęt dla koneserów konopi i do testowania nowych odmian. Dostarcza pary o idealnie czystym smaku i jest przy tym niesamowicie oszczędny.

Najlepsza wydajność

 
Vapman

przeczytaj recenzję tekstową / zobacz recenzję video / kup teraz

Vapman to sprzęt do tzw. mikrodozowania i jednocześnie najbardziej oszczędny waporyzator na rynku. Dostarcza świetnej pary o wyjątkowo czystym smaku. A to wszystko bez baterii ani jakiejkolwiek elektroniki!

Najlepszy stosunek jakości do ceny


VapCap M 2021

przeczytaj recenzję tekstową / zobacz recenzję video / kup teraz

VapCap M 2021 to stalowy waporyzator marki DynaVap. Jest niesamowicie oszczędny, dostarcza świetnej pary i jest praktycznie niezniszczalny. Bez baterii, bez elektroniki, bez problemów.

 

Chcesz zobaczyć wszystkie waporyzatory, które przetestowałem? Zjedź niżej, aby zobaczyć całą listę wszystkich sprawdzonych przeze mnie waporyzatorów.

Archiwum waporyzatorów

Nie znalazłeś tu tego waporyzatora, którego szukasz? Być może został on już wycofany z rynku, dlatego przeniosłem jego recenzję do archiwum!

Najlepsze waporyzatory wyróżnione w 2021 roku

W zasadzie w rankingu waporyzatorów w 2021 r. pojawiło się wiele urządzeń, które obecnie dostępne są w nowszych wariantach. Przykładem będzie DynaVap VapCap M  2020 czy Arizer Air 2 – oba doczekały się aktualizacji. W przypadku elektronicznych waporyzatorów przenośnych warto przemyśleć zakup modelu w cenie co najmniej 300 zł – poniżej tej granicy króluje głównie niskiej jakości chińszczyzna. W tych okolicach cenowych dostępne są X-MAX V3 Pro, X-MAX Starry 3.0 bądź Fenix Mini. Waporyzator nie musi być znacznym wydatkiem, jeśli zamierzasz z niego korzystać okazyjnie. Istotne jest, aby stanowił on wydatek adekwatny do swojej wartości.  Przede wszystkim, urządzenie musi być wykonane z odpowiedniej jakości materiałów, które w trakcie użytkowania będą odporne na działanie wysokiej temperatury, a zatem bezpieczne dla Twojego zdrowia. Niektóre najtańsze waporyzatory mogą pod wpływem temperatury powodować ulatnianie się wraz z parą szerokiego spektrum substancji szkodliwych dla zdrowia. Dlatego jeśli wybierasz tańszy waporyzator – sprawdź, czy nie ostrzegałem przed nim w naszym rankingu.

 

Ranking waporyzatorów 2023

Zastanawiasz się, jak znaleźć dobry waporyzator? Zawęź wyniki wyszukiwań:

 

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."