News Rekreacja

Seniorzy coraz częściej sięgają po marihuanę – mówią najnowsze badania

Seniorzy coraz częściej sięgają po marihuanę – mówią najnowsze badania 17 kwietnia 2020Leave a comment
Starszy mężczyzna trzymający książkę

Statystyki wskazują, że seniorzy coraz częściej sięgają po marihuanę w celu radzenia sobie ze schorzeniami. Tendencję wzrostową zauważono również u kobiet i małżeństw 65+.

 • Liczba seniorów, którzy twierdzą, że sięgają po marihuanę, wzrosła o 75% od 2015 do 2018 roku.
 • Ankieta wykazała, że użycie zwiększyło się u osób cierpiących na nowotwory i cukrzycę typu 2.
 • Seniorzy cierpiący na te schorzenia używają konopi indyjskich do leczenia nudności i bólu związanego z leczeniem nowotworów, a także bólu nerwowego wywołanego przewlekłą cukrzycą.
 • Badanie przeprowadzone w Kolorado w 2019 r. wykazało, że 45% seniorów stosowało marihuanę w ciągu ostatniego roku.

Seniorzy jako target branży konopnej?

Produkcja marihuany dla seniorów stała się jednym z najszybciej rozwijających się sektorów w branży konopnej. Niedawno przeprowadzone badanie wykazało, że liczba seniorów, którzy twierdzą, że sięgają po marihuanę, wzrosła o 75% w ciągu zaledwie trzech lat od 2015 do 2018 r.

Badanie jest kontynuacją trendu, który rozpoczął się w 2006 roku, kiedy to po raz pierwszy zaobserwowano wzrost ilości marihuany przeznaczanej na użytek seniorów. W 2006 roku tylko około 0,5% seniorów stwierdziło, że sięga po marihuanę. W 2018 roku liczba ta wzrosła do 4,2%.

Starsza elegancka kobieta stojąca w oknie
Starsza elegancka kobieta stojąca w oknie

Specjalizacja w kierunku seniorów

Stosowanie marihuany wśród seniorów jest tak duże, że niektóre nowe poradnie specjalizują się w dostarczaniu takich produktów, które wspierają seniorów.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Seniorzy wykorzystują konopie indyjskie także do leczenia bólu i mdłości. Wyniki badania odzwierciedlały to, z czym pracownicy służby zdrowia mają do czynienia na co dzień.

Zmiana pokoleniowa w oczach autora badania

Autor badań i pediatra, Benjamin Han, asystent na wydziale medycyny geriatrycznej i opieki paliatywnej w New York University School of Medicine, powiedział w magazynie internetowym The Verge, że „10 lat temu nikt nigdy nie pytał mnie o korzystanie z konopi indyjskich.

Teraz to bardzo częste pytanie, od kiedy pracuję w klinice. Tego typu pytanie pada przynajmniej raz w tygodniu. Widać spore zainteresowanie tematem.”

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

W nowym badaniu nie omówiono konkretnych powodów, dla których liczba seniorów, którzy używają konopi indyjskich wzrosła. Zamiast tego badacze przeanalizowali odpowiedzi 14 tys. osób dorosłych na potrzeby krajowego badania ankietowego dotyczącego używania narkotyków i zdrowia. Badanie koncentrowało się głównie się na osobach w wieku powyżej 65 lat.

Gdzie widać wzrost?

Ankieta ta wykazała, że użycie zwiększyło się u osób cierpiących na nowotwory i cukrzycę typu 2. Założenie jest takie, że seniorzy cierpiący na te schorzenia używają konopi indyjskich do leczenia nudności i bólu związanego z leczeniem nowotworów, a także bólu nerwowego wywołanego przewlekłą cukrzycą.

Kobiety, małżeństwa 65+ i osoby z wyższym wykształceniem zażywają więcej marihuany. W sprawozdaniu stwierdzono, że liczba kobiet spożywających marihuanę wzrosła o 93% w latach 2015-2018. Inne grupy, które odnotowały wzrost, to między innymi:

 • Mniejszości rasowe i etniczne (wzrost o 336%)
 • Małżeństwa powyżej 65 roku życia (wzrost o 100%)
 • Osoby z wykształceniem wyższym (wzrost o 114%)
 • Osoby leczone z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym w ciągu ostatniego roku (wzrost o 157%)
 • Osoby o dochodach od 20.000 do 49.000 dolarów (wzrost o 139%)
 • Osoby z dochodami 75.000$ lub wyższymi (wzrost o 129%)
 • Osoby chorujące na cukrzycę (wzrost o 180%)
Starsza pani rozmawiająca przez telefon
Starsza pani rozmawiająca przez telefon

Skuteczność marihuany w oczach seniorów

Badanie przeprowadzone w Kolorado w 2019 r. wykazało, że 45% seniorów stosowało marihuanę w ciągu ostatniego roku. Większość z nich stwierdziła, że poprawiła ona jakość ich życia. Badanie wykazało, że seniorzy używali marihuany do łagodzenia bólu.

Seniorzy wymieniali zapalenie stawów, przewlekłe bóle pleców, lęki i depresję jako jedne z najczęstszych schorzeń, które leczą marihuaną w ramach badania w Kolorado.

Co oznaczają te wyniki?

Jak powiedział Han w magazynie internetowym The Verge, nowe wyniki badań powinny wskazać lekarzom, że muszą zająć się kwestią potencjalnych zastosowań marihuany u pacjentów. Marihuana przeznaczona dla seniorów jest trendem, który ma szansę utrzymać się w przyszłości.

źródło: dispensaries.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."