Jaki waporyzator wybrać?

 

To, na jaki waporyzator się zdecydujesz, powinno być wypadkową Twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Żeby je określić, odpowiedz sobie najpierw na kilka prostych pytań zanim odpowiesz sobie na najważniejsze z nich: Jaki waporyzator wybrać? Poznaj kilka faktów dotyczących różnych typów urządzeń i ich możliwości, by dokonać świadomego wyboru. [AKTUALIZACJA 2024]

Jak wybrać waporyzator?

Na dobry początek obejrzyj mój film o wyborze waporyzatora:

 

Wybierając waporyzator warto na wstępie przemyśleć szereg kwestii, które pomogą nam zawęzić krąg poszukiwań. Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytania następujące pytania:

 • Gdzie przede wszystkim będziesz używał swojego waporyzatora: w domu, poza domem, a może tu i tu? 
 • Na ile ważna jest dla Ciebie dyskrecja?
 • Planujesz korzystać z waporyzatora w celach medycznych czy rekreacyjnych?
 • Jak często korzystasz ze swoich ziół?
 • Czy urządzenia będziesz przede wszystkim używał sam, czy może planujesz korzystanie z niego w sytuacjach towarzyskich, w grupie osób?
 • Czy wolisz dłuższe sesje, składające się z wielu zaciągnięć pod rząd, czy wolisz raczej parę szybkich wdechów na biegu?
 • Ile jesteś w stanie wydać na swoje urządzenie?

Prawidłowe zdiagnozowanie swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych jest kluczowe dla wybrania odpowiedniego waporyzatora.

Jaki waporyzator do suszu kupić? Przenośny czy stacjonarny?

Waporyzatory stacjonarne mają zazwyczaj większą moc. Jeśli zależy Ci na wydajności, planujesz korzystać z waporyzatora regularnie, ale tylko w domu, to jest to rozwiązanie warte rozważenia.

Jaki waporyzator stacjonarnyWaporyzatory stacjonarne

Dodatkowym plusem jest to, że stacjonarne urządzenia znacznie lepiej sprawdzają się w przypadku korzystania przez większą liczbę osób, np. podczas grupowej inhalacji w sytuacjach towarzyskich. Jest tak dlatego, że z racji na zasilanie sieciowe zazwyczaj mają one o wiele mocniejsze grzałki niż urządzenia przenośne, korzystające z baterii jako źródła zasilania.

Niektóre przenośne waporyzatory mogą w sytuacjach towarzyskich dostać lekkiej zadyszki – albo będą się przegrzewać, albo nie nadążać z produkcją pary, albo będzie trzeba je nabijać po każdej osobie, co może dodatkowo wymagać odczekania aż waporyzator ostygnie. 

W przypadku waporyzatorów stacjonarnych powyższe problemy nie występują, warto jednak mieć na uwadze, że większość modeli stacjonarnych jest wyposażona w dość pokaźnych rozmiarów komory na susz.

Waporyzatory stacjonarne to najczęściej urządzenia konwekcyjne (susz jest rozgrzewany strumieniem gorącego powietrza), dzięki czemu zazwyczaj są o wiele bardziej wydajne od większości urządzeń przenośnych.

Decydując się na model stacjonarny warto jednak pamiętać, że konieczność bycia podłączonym do zasilania sieciowego mimo wszystko jest pewnym ograniczeniem, ponieważ z czasem możesz chcieć korzystać ze swojego waporyzatora w różnych miejscach. Z tego względu moim zdaniem waporyzator stacjonarny to ciekawe uzupełnienie kolekcji, jednak nie do końca dobry wybór na podstawowy sprzęt do waporyzacji.

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Jaki waporyzator stacjonarny?

Istnieje wiele modeli bardzo wysokiej jakości, które są jednocześnie dostępne we w miarę przystępnych cenach, np. Arizer V-Tower, Arizer Extreme Q 6.0 czy najnowszy Arizer XQ2, będący udoskonaloną i unowocześnioną wersją modeli Extreme Q 6.0.

Jeśli zależy nam na najwyższej jakości pary, dobrym rozwiązaniem może być waporyzator Herborizer XL System. Jest on montowany na własnym filtrze wodnym i jest wykonany niemal w całości ze szkła – zapewnia to genialny smak, ale też wiąże się z dużą delikatnością tego waporyzatora. Ten model zapewnia idealny smak i umiarkowanie szybką ekstrakcję. Jeśli zależy nam na szybszej ekstrakcji, dobrym pomysłem może być Herborizer Ti System, czyli wersja z tytanową grzałką.

Inne popularne i dostępne w Europie modele stacjonarne z wyższe półki to Volcano Classic, Volcano Hybrid oraz FlowerPot marki Cannabis Hardware. 

Waporyzatory przenośne

Waporyzatory przenośneWaporyzatory przenośne

Tańsze przenośne waporyzatory jeszcze kilka lat temu najczęściej były kondukcyjne (w takich modelach susz jest podgrzewany poprzez bezpośredni kontakt z gorącą powierzchnią), co trochę pogarsza smak pary i ogranicza wydajność. Choć i od tej reguły są wyjątki – przykładowo nieco droższy waporyzator DaVinci IQC to niezwykle wydajne urządzenie w 100% kondukcyjne produkujące parę bardzo wysokiej jakości i o świetnym smaku.

Obecnie nawet wśród tańszych waporyzatorów (w przedziale 300-400 zł) nie brakuje modeli hybrydowych (łączących konwekcję i kondukcję), a nawet w pełni konwekcyjnych. Użytkownik ma więc dziś do wyboru o wiele bardziej zróżnicowane waporyzatory niż jeszcze kilka lat temu. To świetna wiadomość, ale i kolejny aspekt do rozważenia podczas wyboru waporyzatora.

Jaki waporyzator przenośny wybrać?

Świetnie sprawdza się też inny popularny model kondukcyjny, PAX Plus, będący następcą PAX 3. Z zasady jednak lepszą wydajność wśród modeli przenośnych zapewnią jednak modele hybrydowe, jak np. Arizer Solo 2 Vaporizer czy waporyzator Mighty+ (Plus), a także w pełni konwekcyjne, jak np. Firefly 2+ czy waporyzator Tinymight 2  (więcej o różnicach pomiędzy tymi 3 typami ogrzewania suszu przeczytasz tutaj).

Każdy elektroniczny waporyzator przenośny będzie jednak nieco ograniczony z racji na zasilanie go baterią.

Z drugiej strony, urządzenia przenośne mają szereg innych zalet i pewnie dlatego to właśnie one – zarówno w Polsce, jak i za granicą – biją największe rekordy popularności. Po pierwsze, dobrej jakości sprzęt przenośny potrafi kosztować znacznie mniej niż stacjonarny, co często jest nie bez znaczenia. Choć oczywiście nie brakuje też modeli przenośnych o cenach bardzo wysokich.

Po drugie, jak sama nazwa wskazuje – waporyzator przenośny jest przenośny. Możesz go ze sobą zabrać na spacer, na wycieczkę, na rower czy nawet na wakacje. Dosłownie wszędzie. Kiedy już zakochasz się w waporyzacji to bycie uwiązanym do kabla jest prawdziwą mordęgą, zaś możliwość zabrania waporyzatora ze sobą – zbawieniem.

Po trzecie, przenośne wapki są o wiele bardziej dyskretne i najczęściej nie rodzą zdziwionych spojrzeń i pytań w stylu: „a co to za dziwaczne urządzenie?”, a tak często jest w przypadku urządzeń stacjonarnych, o czym warto pamiętać, gdy teściowie lub znajomi z dziećmi wpadają w odwiedziny. Przenośne waporyzatory przez postronnego obserwatora najczęściej są brane za przerośnięte e-papierosy lub inhalatory.

Po czwarte, technologia w branży waporyzacji rozwija się naprawdę szybko i niektóre dostępne obecnie waporyzatory przenośne  (np. Venty, Tinymight 2, Firefly 2+ i Arizer Solo 2 Vaporizer) oferują jakość pary porównywalną ze sprzętem stacjonarnym, co jeszcze kilka lat temu wydawało się abstrakcją.

W mojej osobistej ocenie urządzenia przenośne, choć mają swoje ograniczenia (jak choćby konieczność ładowania baterii), to mimo wszystko dają po prostu więcej swobody.

Jeśli więc myślisz nad wyborem pierwszego urządzenia i planujesz z niego korzystać głównie jednoosobowo, to poszedłbym w stronę czegoś przenośnego. Nawet jeśli używać planujesz głównie w domu.

Waporyzator sesyjny czy on-demand?

Jeśli planujesz kupić waporyzator przenośny, warto zastanowić się nad tym, jaki typ inhalacji będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom – niektórzy wolą dłuższe sesje, co w przypadku waporyzacji oznacza inhalacje aż wykorzystania całej komory na jednym posiedzeniu. Może to trwać 10-15 minut, ale może i dłużej – w zależności od używanego waporyzatora oraz stosowanych temperatur.

W takim przypadku inhalacja trwa, aż susz w komorze zostanie całkowicie odparowany i raczej nie rozbija się tego typu sesji na kilka mniejszych, ponieważ powoduje to pogorszenie wydajności.

Jest tak dlatego, że w waporyzatory sesyjne są najczęściej kondukcyjne lub hybrydowe, co oznacza, że przypadku przerwania inhalacji zioła nadal będą ogrzewane przez gorącą, schładzającą się komorę, a następnie będą one ponownie ogrzewane, gdy z powrotem będzie się ona nagrzewać – w efekcie przez pewien okres czasu ogrzewamy zioła, jednocześnie się nimi nie inhalując. Dodatkowo, smak pary po takim wznowieniu inhalacji w waporyzatorze sesyjnym nie należy do najprzyjemniejszych.

Najlepszymi moim zdaniem dostępnymi obecnie przenośnymi waporyzatorami sesyjnymi są w mojej ocenie waporyzator Arizer Air MAXwaporyzator Mighty+ (Plus) oraz PAX Plus.

Do waporyzatorów sesyjnych zalicza się zresztą większość przenośnych waporyzatorów kondukcyjnych oraz hybrydowych. W większości modeli przenośnych całą komorę suszu musimy wykorzystać w trakcie jednej sesji – inhalację waporyzatorem sesyjnym można by więc porównać do palenia skręta: zazwyczaj palisz go do końca. Jeśli przerwiesz w trakcie i go przygasisz to trochę stracisz i ucierpi na tym smak. W przypadku waporyzacji skutki są te same, choć oczywiście proces zupełnie inny.

Smono waporyzatorWaporyzator sesyjny

Waporyzator on-demand

Inna grupa użytkowników waporyzatorów woli z kolei tzw. waporyzatory on-demand, czyli takie, które są w stanie dostarczyć parę w ciągu zaledwie kilku sekund od włączenia. Wciskasz przycisk, czekasz moment i się zaciągasz – raz lub kilka razy, bo Twoje wdechy mogą, ale nie muszą układać się w dłuższą sesję; równie dobrze możesz wziąć pojedynczy wdech i dokończyć później.

Waporyzatory typu on-demand umożliwiają wzięcie kilku szybkich buszków na biegu, co porównać możny by do palenia z fifki czy małej fajki typu one-hitter, a nawet do palenia z bonga, w przypadku niektórych modeli. W przypadku waporyzatorów on-demand ogromną zaletą jest możliwość przerwania inhalacji i wznowienia jej w dogodnym momencie.

Ich cechą charakterystyczną jest to, że bardzo szybko się rozgrzewają i bardzo szybko stygną, co umożliwia np. wzięcie jednego lub dwóch wdechów, odłożenie urządzenia i dokończenie inhalacji później bez spadku wydajności i marnowania ziół, a także bez utraty smaku.

Dzięki szybkiemu nagrzewaniu i szybkiemu stygnięciu ten typ waporyzatorów jest bardziej oszczędny – zioła są ogrzewane tylko wtedy, kiedy trwa wdech, a nie również w trakcie nagrzewania i stygnięcia urządzenia, te bowiem trwają bardzo krótko. To z kolei najczęściej wymaga ogrzewania konwekcyjnego.

Umożliwia to rozbicie sesji na kilka mniejszych bez marnowania suszu w komorze. Waporyzatory on-demand to najczęściej urządzenia konwekcyjne (królujący obecnie waporyzator Tinymight 2, Firefly 2+ Vaporizer, Sticky Brick Original Vaporizer), choć są też wyjątki, jak np. kondukcyjny Vapman czy waporyzatory butanowe marki DynaVap, choć akurat te ostatnie nie są typowym przedstawicielami omawianej rodziny waporyzatorów.

Oprócz lepszej wydajności i większej wygody użytkowania, waporyzatory on-demand zapewniają też lepszy, dłużej utrzymujący się smak. Ogrzewanie ziół tylko w trakcie brania wdechu umożliwia zachowanie smaku dłużej, ponieważ nie jest on tracony w trakcie biernego ogrzewania ziół pomiędzy kolejnymi wdechami.

Wadą waporyzatorów on-demand jest to, że przeznaczone są zazwyczaj do jednoosobowego użytku, często także wymagają także opanowania nieco trudniejszej techniki inhalacji niż waporyzatory sesyjne.

Problemem większości waporyzatorów on-demand jest też żywotność baterii – szybkie nagrzewanie oraz konwekcyjne ogrzewanie zżerają bardzo dużo mocy baterii w porównaniem z modelami kondukcyjnymi. Najsłynniejszymi obecnie dostępnymi elektronicznymi waporyzatorami on-demand są Tinymight 2 i Firefly 2+. Do rodziny on-demand zalicza się także zdecydowana większość waporyzatorów butanowych, jak Lotus, DynaVap czy seria Sticky Brick.

Sporo jest też modeli on-demand, które przestały już być produktowane: Ghost MV1, Magic Flight Launch Box oraz Grasshopper (bardzo wadliwy, zastąpiony później równie awaryjnym Grasshopperem IO, niedostępnym w Europie). Wszystkie one cechowały się znaczną awaryjnością, co pokazuje, że skonstruowanie waporyzatora on-demand nie jest wcale taką prostą sprawą, co przekłada się na ceny tych urządzeń.

Waporyzatory butanowe

W ostatnich latach pojawiło się także wiele ciekawych butanowych waporyzatorów on-demand, takich jak Sticky Brick Original Vaporizer, wznowiony waporyzator Vapman, wnowiony Lotus czy najnowszy waporyzator VapCap M7 i M7XL. Ich ogromną zaletą jest to, że odpada problem szybko wyczerpującej się baterii, ponieważ baterii po prostu nie ma. Awaryjność też jest znikoma i dotyczy przede wszystkim wad produkcyjnych.

Wadą modeli butanowych jest z kolei brak precyzyjnej regulacji temperatury – urządzenia te operują raczej z wykorzystaniem wysokich temperatur waporyzacji, często wręcz na granicy zapłonu, przez co w niewprawionych rękach ich użytkowanie może skończyć się przegrzaniem i zwęgleniem suszu. Z tego względu modele butanowe najlepiej nadają się do celów rekreacyjnych – dla użytkowników medycznych, szczególnie początkujących, bardzo istotna jest bowiem regulacja temperatury, umożliwiająca precyzyjne dozowanie kannabinoidów. 

Jaki waporyzator vapcap

Waporyzator butanowy VapCap M 2019 w wersji AuruM

Oba rodzaje – waporyzatory sesyjne oraz on-demand – mają swoje wady i zalety. Jeśli myślisz nad tym, jaki waporyzator wybrać i ma to być Twoje pierwsze urządzenie do inhalacji bezdymnej, to warto przypomnieć sobie, jaki styl palenia preferowaliśmy, gdy jeszcze paliliśmy – czy woleliśmy raczej palić całego skręta (wtedy lepszy będzie waporyzator sesyjny) czy może woleliśmy raczej kilka szybkich zaciągnięć z fifki czy z bonga (wówczas lepszy będzie dla nas waporyzator on-demand).

Do użytku w gronie znajomych lepiej sprawdzi się model sesyjny, do użytku osobistego często lepszy może okazać się model on-demand. Więcej o różnicach pomiędzy waporyzatorami sesyjnymi i on-demand możesz przeczytać tutaj.

Czy istnieje idealny waporyzator do suszu?

Często pytacie mnie w mailach, który waporyzator jest najlepszy. Nie ma czegoś takiego jak najlepszy waporyzator – jest jedynie waporyzator najlepszy dla danego użykownika, czyli dopasowany do jego potrzeb. W moim przypadku są to waporyzatory Tinymight 2, Arizer Solo 2 Vaporizer oraz VapCap M7 XL.

Zastanów się, jaki styl inhalacji będzie Ci najbardziej odpowiadał i co jest dla Ciebie większym priorytetem – łatwość obsługi, wygoda, moc pary, a może dyskrecja albo najbardziej oszczędne wykorzystanie suszu? Ogromne znacznie praktyczne ma też szybkość ekstrakcji – nie wszystkim użytkownikom odpowiada konieczność poświęcania na inhalację np. 10-15 minut, czego wymagają niektóre modele waporyzatorów.

Z kolei dla innych użytkowników, szczególnie początkujących, najlepszym rozwiązaniem będzie waporyzator sesyjny cechujący się powolną ekstrakcją, jak Arizer Solo 2, ponieważ umożliwia on bardziej kontrolowane przyswajanie kannabinoidów niż szybkodziałający model w stylu Tinymight 2, który może okazać się zbyt przytłaczający dla początkujących użytkowników. Gdy kannabinoidy są odparowywane wolniej, łatwiej jest trafić w moment, w którym przerwać inhalację, aby przyjąć odpowiednią dawkę.

Każdy model dobrze się sprawdzi do innych celów i w związku z tym powinniśmy zacząć od zdefiniowania swoich oczekiwań względem sprzętu w postaci odpowiedzi na pytania postawione na wstępie tego tekstu. Znając je możesz napisać do mnie z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu. Jeśli zaś masz problem z określeniem swoich potrzeb/oczekiwań – napisz i tak, razem szybciej do tego dojdziemy 😉

Aspekt finansowy a bezpieczna waporyzacja. Czy warto kupić tani waporyzator do suszu?

Kasa. To oczywiście czynnik, który często jest decydujący przy wyborze waporyzatora – nie oszukujmy się, większość z nas nie ma do czynienia z nadmiarem gotówki.

W przypadku zakupu waporyzatora jednak doskonale sprawdza się zasada, że kto stara się nadmiernie oszczędzić, ten płaci dwa razy. Może tak być dosłownie: kupione najtańszym kosztem urządzenie nie spełni Twoich oczekiwań i zdecydujesz się na zakup kolejnego, już trochę droższego. W efekcie łącznie wydasz tyle, ile mógłbyś od razu wydać na urządzenie z najwyższej półki.

Korzyści płynące z waporyzacjiWaporyzator DaVinci IQ

W znaczeniu przenośnym zaś, zapłacić po raz drugi możesz swoim zdrowiem – najtańsze, plastikowe urządzenia, produkowane przez producentów nie umieszczających na opakowaniu nawet adresu swojej siedziby i oszczędzających jak tylko się da na materiałach, nie dbając o to, czy są one bezpieczne dla zdrowia, może być potencjalnie bardzo szkodliwe.

Należy pamiętać, że waporyzator rozgrzewa się do ponad 200 stopni, musi być więc wykonany z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur i niewydzielających toksycznych gazów czy metali ciężkich (tak, to też niestety jest możliwe w przypadku najtańszych modeli).

W przeciwnym wypadku, oprócz dobroczynnych oparów ziół będziesz wdychać opar roztopionego plastiku, ołowiu czy rtęci, co nie będzie ani smaczne, ani zdrowe. Jak tego uniknąć?

Kupuj jedynie renomowane waporyzatory, sprzedawane przez ich autoryzowanych sprzedawców. Szerokim łukiem omijaj AliExpress i nieautoryzowanych sprzedawców na Allegro czy eBayu. Nie jesteś pewien, czy waporyzator, który chcesz kupić jest bezpieczny? Napisz do mnie, najpewniej będę potrafił Ci pomóc.

W sytuacji, kiedy to pieniądze są głównym czynnikiem, którym kierujesz sie dokonując wyboru pierwszego waporyzatora, miej na uwadze przywołaną powyżej zasadę.

Zamiast wydać 150 czy 200 zł na najtańsze urządzenie, lepiej zaoszczędź przez kilka dodatkowych tygodni i wydaj 400 zł na sprzęt, który będzie bezpieczny dla Twojego zdrowia i dostarczy doznań na odpowiednim poziomie.

O tym, dlaczego nie warto na siłę starać się zaoszczędzić, dowiesz się między innymi z recenzji modeli, przed którymi przestrzegam, jak choćby Titan 2 Hebe. Kiedyś był on bardzo popularny, obecnie już mniej, ale nadal można się na niego natknąć. To jedna moich pierwszych recenzji, z 2016 roku – przy okazji możecie zobaczyć, jakie były początki moich recenzji 😉

Jeśli Twój budżet jest bardzo ograniczony, warto rozważyć zakup manualnego waporyzatora VapCap B / The B. To absolutnie najtańszy sposób na bezpieczną waporyzację.

W przypadku elektronicznych waporyzatorów przenośnych musimy liczyć się z wydatkiem min. około 300 zł (waporyzator X-MAX V3 Pro, waporyzator Fenix Mini) jeśli chcemy kupić waporyzator dobrej jakości, wykonany z bezpiecznych materiałów.

Pamiętaj jednak, że w tej cenie (200-300 zł) łatwo dostać również waporyzator, który dla zdrowia bezpieczny nie będzie – takiej  niespodzianki najłatwiej uniknąć wybierając sklep, który sprzedaje tylko bezpieczne urządzenia. Jak to sprawdzić?

Najlepiej jednak po prostu wybrać sklep VapeFully, który waporyzatorów niskiej jakości po prostu nie ma w swojej ofercie, czyli specjalistyczny sklep z waporyzatorami VapeFully.

Warto pamiętać, że VapeFully oferuje też gwarancję najniższej ceny – czyli, krótko mówiąc, jeśli znajdziesz dany waporyzator w innym sklepie taniej, to VapeFully wyrówna lub przebije tę ofertę. Wystarczy podesłać im link. Warto więc z tego korzystać bo wtedy kupujesz najtaniej i w najbardziej solidnym sklepie jednocześnie.

Waporyzator to jednorazowa inwestycja, która szybko się zwraca – dzięki wydajności dużo większej niż w przypadku palenia, po zakupie waporyzatora Twoje wydatki na zioła znacznie spadną – u mnie spadły o około połowę.

Dzięki temu pieniądze wydane na wydajny waporyzator zwracają się najdalej w przeciągu kilku miesięcy.

W podjęciu decyzji, jaki sprzęt zakupić, pomoże Ci sekcja mojej strony poświęcona recenzjom i testom waporyzatorów oraz akcesoriów. Więcej na temat różnych typów waporyzatorów (konwekcyjnych, kondukcyjnych oraz hybrydowych, a także sesyjnych/on-demand) możesz dowiedzieć się również z mojego artykułu na ten temat, dostępnego tutaj.

Recenzji będzie sukcesywnie przybywać, jeśli natomiast masz pytanie dotyczące urządzenia, którego jeszcze nie zrecenzowałem – napisz do mnie.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

136 comments

  1. Dzięki, każda opinia jest dla mnie cenna bo w końcu to dla Was prowadzę VapoManiaka 🙂 a reklam na stronie nie ma dla większego komfortu czytania, zresztą strona z założenia ma niezarobkowy charakter. Pozdrawiam!

   1. Witam.
    Od kilku dni krążę w temacie waporyzatorów i szczerze powiedziawszy już troszkę zgłupiałam. Nie skłamałabym mówiąc, że kompletnie się na tym nie znam. Chociaż i tak już wiem więcej niż wcześniej. Natomiast do rzeczy…

    Poszukuję urządzenia do inhalowania mm, dla osoby która nigdy nie miała styczności w życiu z konopiami a co dopiero z waporyzatorami. Chyba jakoś specjalnych wymagań nie mam co do takiego urządzenia. Zależy mi na tym, żeby było łatwe w obsłudze, miało dobry smak pary (jeśli tak mogę to ująć), plus nie kosztowało miliony monet – do 300/350zl myślę.

    Korzystając z okazji podpytalabym o urządzanie w mniej więcej tym samym przedziale cenowym, z którego mógłby korzystać dwie osoby. Może być już troszkę bardziej skomplikowane w obsłudze, nadal smak pary powinien być odpowiedni. Najchętniej przenośny, żeby móc go ze sobą zabierać.

    Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
    Serdecznie pozdrawiam. 🙂

 1. Witam jaki vaporizer najlepszy do suszu do użycia codziennego wieczorem i czasami w dzionek. Weekendy na rower.Czekam na odpowiedź…

  1. Jeśli ma Ci towarzyszyć w wyprawach rowerowych, to zdecydowanie wygodniej byłoby, gdyby urządzenie nie wymagało mieszania w komorze w trakcie inhalacji. Jeśli szukasz najlepszego sprzętu, to sprawdź moją recenzję Mighty Vaporizer (jest dość duży ale daje najlepszą parę) i PAX 2 (jest mały i dość pancerny, też daje bardzo wysokiej jakości parę). Niedługo na mojej stronie pojawi się też recenzja PAX 3, który ma trochę udoskonaleń ale jest sporo droższy od PAX 2. W razie pytań – pisz tutaj albo na maila. Pozdrawiam!

 2. Cześć, staram się zredukować skutki palenia suszu do minimum i dlatego od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem VapCapa Original. Czytałem Twój artykuł na jego temat, ale czy mógłbyś mi jeszcze trochę pomóc? Nie zależy mi na chmurach, wręcz ich brak wydaje mi się bardziej atrakcyjny, chodzi mi tylko o korzystanie z suszu, przy jak najmniejszym obciążeniu dróg oddechowych. Czy VapCap się do tego sprawdzi, biorąc pod uwagę że podgrzewa się go ogniem? Nie wydala niczego poza parą? Pozdrawiam, Daniel.

  1. Tak, VapCapy to prawdziwe waporyzatory w tym sensie, że nie przypalają materiału tylko go odparowują. Natomiast zdecydowanie bardziej polecałbym Ci któryś z nietłukących modeli – VapCap M lub TiWoody S. Radzę zwrócić uwagę też na MFLB. A najlepiej – napisz do mnie maila ([email protected]), chętnie pomogę Ci wybrać sprzęt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb 🙂

  2. Cześć, mam dylemat z wyborem waporyzatora. Waham się pomiędzy Pax 3, DaVinci IQ 2 a Mighty. Jak jest z baterią w Pax i Mighty tzn. po jakim czasie jest zauważalny spadek pojemności. Waporyzatora używam głównie w domu, sporadycznie na jakimś spacerze.

   1. Hej, dzięki za wiadomość. Baterie mogą być problemem po paru latach. Moim zdaniem Mighty > DaVinci IQ2 > PAX 3. DaVinci IQ2 i PAX 3 to kondukcje, przy czym IQ2 oferuje zdecydowanie fajniejszy aromat pary. Mighty to najlepszy wybór, hybryda-legenda. Jest trochę duży, ale pod względem wydajności i jakości jest mega.

    Pozdrawiam
    VapoManiak

    1. Dzięki za odpowiedź. Kupiłem Mighty za Twoją radą. Mam nadzieje, że będę zadowolony. Do tej pory miałem VapCapa M 2019, a Mighty będzie moim drugim wapkiem.
     Pozdrawiam.

 3. Witam, od niedawno intersuje sie vaporizerami, iteresuje mnie jakis dobry vaporizer na krotke sesje i w miare tani taki tylko zeby byl nie koniecznie do codziennego uzywania

  1. Hej, przeoczyłem wcześniej Twój komentarz, wybacz. Do takiego użytku idealnie sprawdzi się Fenix Mini, jest naprawdę fajny. Za jakiś czas będzie jego recenzja 🙂

  1. Nie ma tak ogólnie najlepszego – to zależy jakie masz potrzeby/priorytety/oczekiwania. Dla jednego użytkownika najważniejsza będzie dyskrecja, dla innego moc pary, dla jeszcze innego oszczędność – vapo trzeba dopasować pod konkretnego użytkownika. Najlepiej napisz mi maila na [email protected] – chętnie pomogę Ci wybrać najlepszy sprzęt dla Ciebie 🙂

 4. Witam.Mam pytanie który vaporizer dobry jest do ziół i olejków jednocześnie.Mam raka piersi i slyszalam ze dobrze jest popalac od czasu do czasu.Sprobowac mozna nie zaszkodzi a moze wspomoze leczenie.

  1. Cześć Elu, bardzo współczuję choroby, wiem jak to smakuje niestety.

   Jest kilka vaporizerów, które dobrze radzą sobie zarówno z suszem jak i koncentratami, np. PAX 3 czy Mighty. Jednak urządzenia uniwersalne zawsze będą jakimś kompromisem – znacznie lepsze efekty osiągniesz używając osobnego waporyzatora do suszu a osobnego do koncentratów. Można wybrać np. Boundless CF (569 zł) do suszu i Puffco Plus (399 zł) do olejków. Łączna cena będzie niższa niż w przypadku urządzeń uniwersalnych, jak Mighty czy PAX 3, zaś efekty będą o wiele lepsze. Ewentualnie, jeśli budżet jest ograniczony to można wybrać samego Boundless CF – on również posiada funkcję waporyzacji olejków, ma osobne wkłady na nie. Daj znać na co się zdecydujesz – będę mógł podesłać porady odnośnie użytkowania.

   Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia! Pozdrawiam serdecznie!

  1. Witam stalem sie szczęśliwym,posiadaczem Vapium Lite,niestety nigdzie nie moge znalesc ,zadnej recenzji w języku polskim. Chcialbym poznac Twoja opinie ,oraz jak o niego dbac ,na co zwracac uwage .

   1. Cześć, dzięki za komentarz. Przede wszystkim przed pierwszym użyciem wypadałoby przepalić waporyzator. Ustawiasz na maksymalną temperaturę i zostawiasz z pustą komorą. Powtarzamy czynność dopóki z komory czuć jakieś nieprzyjemne zapachy. Do tego waporyzatora mielimy na drobno, ale nie na pył (dobry młynek będzie przydatny). Przyda się również ISO do czyszczenia waporyzatora:
    https://vapefully.com/pl/produkt/vapecleaner/

    Miałem okazję go testować. Jest ok, ale to raczej prosta i niedroga kondukcja. Recenzji póki co nie planuje, ale kto wie? 🙂

    Pozdrawiam
    VapoManiak

 5. Siema potrzebuje vapo do haszu i nie wiem co kupić. Najlepiej przenośny, jakość bdobra, cena do 1000zl dzięki

   1. Siema,od 3miesiecy podgrzewam tyton w waporyzatorze i napalam sie normalnie jak bym fajke palil,ale tez mialem z tym problem czy da sie nim podgrzac, informacji na ten temat nigdzie nie uzyskalem a kupilem go calkiem w innym celu a teraz uzywam do tytoniu.

    1. Hej,

     w zasadzie te urządzenia nie są do tytoniu. Używanie ich z tytoniem (który produkuje kleisty kondensat) może uszkodzić waporyzator a w przypadku używania niezgodnie z przeznaczeniem (które określa producent sprzętu) tracisz gwarancję.

     Pozdrawiam
     VapoMAniak

   2. Cześć.
    Posiadam waporyzator Mighty, ale jest on dla mnie za duży… Nie mam zbyt dużej tolerancji na thc i łatwo jest mi przedawkować, co daję mi odwrotny efekt od zamierzonego.
    Jaki waporyzator jest w stanie mi wyciągnąć 100% z małej ilości suszu i żeby ta komora nie była za wielka. Liczy się dla mnie mobilność żebym mógł sobie ściągnąć 3 buszki w ciągu dnia po kilka razy i starczy. Cena nie ma znaczenia. Z wyglądu podoba mi się davinci 2, ale coś tam wspomniałeś w recenzji, że ta kulka zmniejszającą ilość suszu nie zdaje swojego egzaminu. Pax też mi się podoba i on chyba faktycznie ma małą komorę… Coś możesz mi polecić? Pozdrawiam

    1. Hej, dzięki za wiadomość. Ani PAX 3 ani DaVinci IQ2 nie będą się nadawały. Oba mają większa komorę niż Mighty i nie nadają się do przerywana sesji. Bardziej poleciłbym Fury Edge.

 6. Witam
  Z powodow zdrowotnych proboje wybrac waporyzator przenosny ale
  Nie moge znalesc artykolow ktore by mi to ulatwily. Bede uzywal sam moze czasem ktos dla sprobowania.
  Chcialbym jak najwiecej wyciagnac z ziola, najmniej stresujaca obsluge,
  Prawie zdecydowalem sie na mighty polecany nawet przez lekarzy ale pax3 czy davinci iq nie ustepuja a cenowo tansze.

  1. Mighty będzie bez porównania lepszy. PAX 3 i DaVinci IQ są małe, szybciej się nagrzewają i wyglądają świetnie, natomiast Mighty produkuje znacznie lepszą parę i ogolnie to lepszy sprzęt jeśli patrzeć na jakość pary i to, ile sprzęt jest w stanie wyciągnąć z materiału roślinnego.

   1. Dziekuje za ekspresowa odpowiedz
    A czy jest roznica gdzie zamowie?
    Jestem w uk i w stacjonarnych sklepach nie maja na susz, nie znam sklepow internetowych ktory dobry, a na ebayu ceny takie same.

 7. Witam. Potrzebuję porady. Szukam waporyzatora który zastąpi mi palenie papierosa, czuli przenośny z wytrzymała baterią i przyzwoitą para. W kwocie do 600-700z
  Z góry dziękuję za odpowiedz

  1. Hej. Recenzowane przeze mnie waporyzatory są przeznaczone do aromaterapii, czyli inhalacji przy pomocy ziół. Nie są one przeznaczone i nie nadają się do tytoniu. Jedynym znanym mi waporyzatorem do tytoniu jest IQOS.

    1. A, ok 🙂 Wybacz, nie zrozumiałem od razu. Wszystko zależy od tego, co planujesz waporyzować – takie „herbatkowe” ziółka (typu mięta, melisa, rumianek) zapewniają działanie konkretnego rodzaju ziół, dają świetny smak ale nie dają widocznej pary. Tego typu inhalacje są o tyle fajne, że oprócz przyswajania właściwości ziół robisz powolne, równomierne wdechy, co przyjemnie uspokaja. Do tego typu ziół potrzebny jest waporyzator z pełną skalą temperatur i możliwością regulacji co do 1 stopnia.

     Większą ilość pary można uzyskać przy pomocy legalnych konopi siewnych, czyli suszu CBD. Im więcej % CBD tym wyższa cena, natomiast sporo pary można uzyskać już z suszu ze średniej półki cenowej. W przypadku takiego suszu fajne jest to, że CBD działa uspokajająco i antylękowo, dzięki czemu znajduje zastosowanie w łagodzeniu objawów abstynencji, np. od tytoniu. Do suszu CBD wystarczy waporyzator oferujący temperatury od 180 C wzwyż.

     Daj znać, w którym obszarze poszukujemy sprzętu, to pomoże zawęzić krąg poszukiwań 🙂

 8. Całe lato zbierałam i suszyla ziółka, ale nie będę stronic od siewnej. Ważne by bateria była ok. Bo to będą częste krótkie sesje.

  1. W cenie do 700 zł do takiego użytku najlepszy będzie Boundless CFX. Ma pełną skalę temperatur, mocną baterię i nagrzewa się błyskawicznie – do 20 s. Komora jest spora (do 0.5g) ale system grzewczy jest taki, że nie trzeba jej wypełniać w całości (można nie ubijać), dobrze działa nawet przy 0.15g. Więc jeśli nieco większy rozmiar nie jest przeszkodą to będzie to optymalny wybór.

  1. Cześć, można to robić na dedykowanych podkładkach do koncentratów, bądź metodą na kanapkę. W drugim przypadku nakłada się niewielką ilość suszu do komory grzewczej na nią niewielką ilość podrobionego koncentratu (w tym przypadku pyłek konopi siewnej). Ta druga metoda jest trochę mniej efektywna z tytułu różnych temperatur parowania dla suszu i koncentratu/pyłku.

 9. Witam Cie serdecznie. Obejrzałam dużo Twoich filmików bo nigdy nie korzystałam z vapomizera, a bardzo mnie ten temat zaintrygował. Interesuję mnie taki vapomizer, który pozwoli mi z ziół pozyskać efekt działania tj. uspokajający, relaksacyjny, odprężający, nasenny, przeciwdepresyjny, przeciwlękowy itp… jaki sprzęt musiałabym dobrać i jakie zioła żeby spełnić tego typu oczekiwania??
  Bardzo proszę o podpowiedź.
  Pozdrawiam 🙂

  1. Cześć,
   podejrzewam, że chodzi Ci o coś w stylu melisy. Jeśli chodzi o właściwości ziół to jest na ten temat sporo w internecie. Jeśli chodzi o urządzenie do waporyzacji np. melisy czyli zioła o niskiej temperaturze parowania (142 stopnie Celsjusza) to przydałby się waporyzator pozwalający ustawić temperaturę z dokładnością do jednego stopnia w takich niskich zakresach. Z urządzeń do 500 zł taką funkcję ma m.in. Fenix Mini i Xmax Starry V2. Napisz do mnie na [email protected] jeśli chcesz bardziej szczegółowych porad 🙂

   1. Fenix Mini niestety ma najniższą temp. 160 stopni, a zioła takie jak rumianek, melisa, szyszki chmielu wymagają niższych temperatur

 10. Witam,
  Szukam waporyzatora za +/- 500zł, który byłby raczej dyskretny, nie zależy mi na gęstym dymie, a raczej na przyjemnej dla gardła parze. Dobrze by było gdyby pozwalał on na inhalację nie tylko konopii siewnej, a ziół o nieco innych działaniach np mięta pieprzowa lub eukaliptus, ale nie jest to konieczny warunek. Czy dostanę coś podobnego na rynku?

 11. Witam.
  Zaczynam dopiero przygodę z waporyzatorami.Co doradzisz mi na początek tj duża para i niezły kop.Myślałem o takim X-MAX Starry V2 lub Storm

  1. To nieco udoskonalona wersja X-MAX Starry V2, więc z jego recenzji dowiesz się w zasadzie wszystkiego na temat tego sprzętu. Ale tak, to świetna opcja na start.

 12. spirit idzie już do mnie a vapirrise 2.0 bo myślę puźniej odlożyc na niego raczej sam bd kozystac ale widze ze jest prosty w obsłudze nie ma się co stłuc polecasz na dluzsze sesje?? iczy jest sens brania go jak bd miał spirita z wymienna baterią

 13. Spirit by Storm to dobra opcja na początek, a nawet na dłużej. Polecam sprawdzić jak działa z fajką wodną 🙂 Myślę że Vapirrise, albo Extreme Q6.0 mogą Ci się przydać, nawet jak masz Spirit’a. Stacjonarne waporyzatory to trochę inna bajka, ciężko porównywać je do przenośnych wapo.

  Pozdrawiam serdecznie,
  VM

 14. Który da najmocniejszy haj i będzie ekonomiczny…. Wiesz ocb… Bez względu na cenę. Miałem arizer extreme Q stacjonarny na balon i średnio powiem szczerze. Nie porównań z paleniem

  1. Cześć, dzięki za komentarz.

   Na temat haju niestety nie mogę się wypowiadać. Doradzanie w tych kwestiach jest zakazane w naszym kraju. Jeśli chodzi o mocny i ekonomiczny waporyzator do legalnego suszu to myślę, że stacjonarny VapeXhale Cloud Evo by Cię nie zawiódł. Co do przewagi palenia nad waporyzacją – jestem przekonany, że w dużej mierze jest to kwestia pewnych przyzwyczajeń. Paląc inhalujesz się pokaźną ilością substancji toksycznych, które przecież również nie są obojętne na to jak się czujesz. Tak więc uczucie po paleniu jest wzmocnione przez przytrucie się dymem. Nikogo nie zmuszam do zmiany, polecam tylko zdrową alternatywę.

   Pozdrawiam,
   VapoManiak

 15. Cześć specjalisto:)
  Potrzebuje porady…
  Waparyzator dla mnie, czasem dla mnie +1. Chociaż wtedy palmy jak smok.
  Zdarza się rano+w południe+po południu i wieczorem.
  W większości w domu, ale to ze względu na brak dyskrecji dotychczasowej motory inchalacji. Chciał bym w pociągu, na wycieczce, tuż przed kinem albo na mieście.
  Oczekiwania:
  -Bateria, która wytrzyma parę bań.
  -najlepszy efekt (bania).
  -oszczędność suszu i pieniędzy.

  Nawet nie mogę się zdecydować czy kupić sesyjny, czy on-demand. Bo czasami zdarza mi się inchalacja całym skrętem, a czasami robię małego z krótkiej bibułki gdy chce, żeby tylko posmyrało.
  Wychodzę z założenia, że oszczędny 2 razy płaci więc o cenie nie piszę.
  Pozdrawiam

  1. P.S.
   Jeszcze jedno…
   Podaj mi proszę nazwy tych sprawdzonych przez Ciebie sklepów bo nie potrafię tego namierzyć.

  2. Cześć,

   dzięki za komentarz. Jeśli nie uznajesz kompromisów to polecam Arizer Solo 2, Mighty, albo ArGo jeśli wolisz bardziej kieszonkowe urządzenie. Wszystkie są godne polecenia. Solo 2 ostatnio jest moim ulubionym waporyzatorem. Tak do komory wchodzi 0,1-0,15 g suszu roślinnego i przy tych ilościach jest bardzo wydajny. Fajnie też działa z fajką wodną. Ma potężną baterię która wytrzymuje ponad 3 godziny pracy na jednym ładowaniu. Myślę że to może być to czego szukasz. Jakbyś miał więcej pytań to zapraszam do korespondencji [email protected]

   Pozdrawiam serdecznie,
   VapoManiak

 16. Witaj,

  o vaporyzerach uslyszalam poraz pierwszy calkiem niedawno… dodam, ze istotny stal sie dla mnie ten temat w momencie gdy rzucilam papierosy. Ten cudowny przyrzad chcialabym jednak wykorzystywac do sesji z suszem 🙂 Zalezy mi na dobrej chmurce, w miare wytrzymalej baterii, tak by wytrwal np. kilkugodzinna wycieczke rowerowa… Ostatnim istotnym aspektem sa srodki jakie chce przeznaczyc, a mianowicie chcialabym zmiescic sie w przedziale 300-400 zl. Mam nadzieje, ze polecisz mi cos super =))))

 17. Witam, mam do ciebie pytanie noszę się z zamiarem kupienia pierwszego vapa i mam mozliwosc kupienia xvape xmax Vital, niestety nie ma zbyt duzo opinii na jego temat w necie, czy mógłbyś mi pomoc odnośnie tego modelu? Pozdrawiam

  1. Cześć,

   dzięki za komentarz. Nie znajdziesz zbyt wiele pozytywnych opinii o tym sprzęcie bo jest po prostu kiepski. Lepiej dodać trochę do Vapium Lite, lub Sapphire by Storm.

   Pozdrawiam,
   VapoManiak

  2. Cześć,

   XMAX Vital jest raczej kiepskim waporyzatorem. Nie polecam 🙂 Lepiej wziąć VapCap M albo dołożyć na Sapphire by Storm albo XVape Fog.

   Pozdrawiam,
   VapoManiak

   1. Cześć, czy mógłbyś rozwinąć to, że ten Xvape Vital jest kiepski? Testowałeś go? Podobno ma ceramiczną komorę, żywotną baterię, jest spoko wykonany i tani, dlatego ciekawi mnie jak się sprawdza w praktycę. Pozdrawiam

    1. Hej,

     po prostu w jego cenie są lepsze waporyzatory jeśli chodzi o produkcję pary. To 100% kondukcyjnego grzania i to w niewyborowej formie jeśli chodzi o moją ocenę wykonania. Tańszy i lepszy jest choćby Fenix Mini.

     Pozdrawiam
     VapoManiak

  1. Cześć,

   dzięki za komentarz. Oczywiście możesz waporyzować kryształki w PAX 2 przy pomocy oczyszczonego włókna konopnego.

   Pozdrawiam!
   VapoManiak

   1. Jaka powinna być temperatura przy waporyzacji kryształków z użyciem oczyszczonego włókna konopnego ? Pozdrawiam. Olga.

 18. Czołem,
  chciałem zacząć przygodę z waporyzacją. Potrzebuje dla siebie + 1 osoba. Budżet do 800 i tu pytanie czy jako pierwszy wybrać Fenixa mini – opinie od Ciebie są spoko i cena ok, czy lepiej pójść w Paxa 2 lub Paxa 3 – opinie także dobre? Ciągnie mnie bardziej do tego pierwszego ale Twoje argumenty mogą być pomocne.
  Jakie zioła polecasz na spróbowanie na początek?
  Jaki susz CBD także na początek?

  pozdrawiam,
  Andrzej

  1. Odnośnie waporyzatora, to poczekaj na opinie VapoManiaka, ale jeśli chodzi o susz, to spróbuj odmian z CannabisLight.pl – zamawiałem ostatnio i moim zdaniem mają najlepszy stosunek ceny do jakości 😉

 19. Cześć,
  szukam waporyzatora typu on-demand, byłem w jednym ze sklepów i doradzili mi G-pen Elite za 200zł więc go kupiłem, teraz czytałem, że stanowczo je odradzasz, i pytanie czy rzeczywiście są one tak złe? Lepiej go oddać i kupić coś lepszego? (chociaż z tym zwrotem będzie problem bo nie dostałem żadnego paragonu :/) I jeśli miałbym już wybierać to lepszym wyborem będzie Fenix mini czy wystarczy VapCap M 2019 albo może jeszcze coś innego tak do 350zł? Chodzi mi przede wszystkim o jak najlepszą wydajność, głównie będę go używał do suszu cbd i do tego leczniczego przepisanego przez lekarza, dodam tylko, że nigdy jeszcze nie waporyzowałem. I mógłbyś mi wytłumaczyć czym tak naprawdę różni się VapCap M od zwykłej lufki? Tu i tu się podgrzewa susz ogniem, sorry, że zadaję tak proste pytania ale jestem kompletnie zielony w temacie. Jakbyś mógł odpisać na maila byłoby super. Dzięki i pozdrawiam.

 20. moc smak pary i by był ondamond jest dla mnie ważne, grasshopper czy og sticki brick jest lepszy i czy grasschoppery wrócą do polski do sprzedaży ?

  1. Cześć,

   dzięki za wiadomość. Póki Grasshopper nie poprawi jakoś awaryjności swoich urządzeń to nie sądzę żeby prędko ponownie znalazły się w sprzedaży. Dlatego nadal niezawodny Sticky Brick wydaje się lepszym wyborem. Oczywiście jeśli nie przeszkadza Ci używanie palnika butanowego. Jeśli przeszkadza to raczej Ghost MV1, albo Firefly2.

   Pozdrawiam,
   VapoManiak

 21. mam sesyjny spirit by storm i czasem nie mam czasu na
  sesje za dnia złapał bym ze 3 do 5 mocne buchy i w plener wiec sticki og bedzie najleprzy z góry dzięki

 22. w tym runt wyczytalem ze czesciej mieszac tszeba jak w og czy tak jest faktycznie i czy ta nakladke do nie przypalania suszu warto dokupowac nie oslabia to pary?

  1. Nie, mieszać trzeba ale nie częściej niż w OG, dokładnie tak samo. Nie, ta wkładka niczego nie pogarsza. I nie trzeba jej dokupywać bo jest dołączona do każdego Runt’a 😉

   Pozdro!

 23. szukam sesyjnego elektronicznego vapka. przenośny duza para dobry smak. niezawodny 440 -500zl
  kolega ma quant vapor testowalem go dlatego zainteresowalem sie tematem aby po 18latach palenia zacząć uzywac vapka. jest jakas szansa w tym przedziale cenowym ?

 24. jeszcze raz ja

  polecilbys fenix mini , pax 3 czy lepiej 2jke jesli i tak bede korzystac tyko z suszu ?

  jakosc i ilosc pary jest dla mnie wazna i sposob czyszczenia

 25. Cześć, jaki vapo polecisz w chorobie nów. do m.leczniczej z apteki?budzet 300/400PLN.raczej sprzęt przenośny tylko dla mnie.pozdr.m

  1. Hej,

   dzięki za wiadomość. Do 300 zł jedynym w zasadzie sensownym waporyzatorem on-demand jest butanowy VapCap M. Napisz do mnie na adres [email protected]. Chętnie pomogę coś wybrać 🙂

   Pozdrawiam
   VapoManiak

   1. Witam,
    Mam pytanie odnośnie waporyzatorów on-demand.
    Czy Sapphire by Storm do takich się zalicza?
    Przymierzam się do zakupu i zależy mi na tym żeby materiał się nie marnował, a budżet mam właśnie do 300PLN
    Pozdrawiam

 26. Cześć! Gratuluje strony, merytoryczne mistrzostwo! Chciałabym wyciągnąć co najlepsze z konopii, dla siebie i męża, chodzi mi o nastrój, relaks, sen, ale też działanie przeciwbólowe, poprawiające odporność i przeciwzapalne. Mąż pali papierosy, ja nie, i ponieważ jestem po odstawieniu fajek, nawet nie chcę próbować z paleniem, chciałabym pójść w waporyzację – z tego co czytam jest skuteczniejsza niż tabletka czy olejek? Potwierdzisz? W każdym razie chciałabym nam kupić przenośmy waporyzator, kasa jest drugorzędna, ale fajnie byłoby nie zapłacić jak za zboże. Zależy mi na tym, żeby mieć korzyści z inhalacji i żebyśmy mogli oboje z niego korzystać, może być po kolejnym doładowaniu. Raczej on demand, ale nie upieram się – ja spokojnie machnę całą sesję, ale mąż niekoniecznie… I tu kolejne pytanie – jak długo się ładuje sprzęt i ile razy dziennie warto / trzeba / należy się inhalować, aby odczuć pozytywne działanie cbd?
  Z góry wielkie dzięki za pomoc!
  Pozdrawiam,
  Dorota

 27. Potrzebuje pomocy przy zakupie waporyzatora do suszu marichuany leczniczej, ktora wykupilam w aptece na recepte. Jestem starsza osoba i nie bardzo umiem poslugiwac sie komputerem.Duzo latwiej byliby mi porozmawiac z Panem przez telefon. Przeczytalam wszystkie Pana porady o waporyzatorach ale mimo to nie potrafie tego ogarnac. Choruje na nowotwor pluc a oprocz tego obturacyjna chorobe pluc, oraz wciaz podraznione gardlo i sluzowki nosa. Nie wiadomo czy w zwiazku z tym bede mogla wogole droga oddechowa stosowac marichuane.Powinnam miec raczej olejek RSO, ktory niestety w Polsce jest nielegalny. Chcialabym aby byl to waporyzator on demont, jesli sie nadaje.Cena rowniez ma znaczenie poniewaz nie wiadomo czy bede mogla stosowac waporyzacje.Chyba ze bedzie mozna go odsprzedac.Bede niezmiernie wdzieczna jesli to Pan dokona tego wyboru za mnie i wskaze gdzie moge go kupic.Serdecznie dziekuje i pozdrawiam.Gdyby Pan zdecydowal sie aby do mnie zadzwonic podaje telefon 504729167

 28. Hej, chciałabym kupić swój pierwszy waporyzator, raczej sesyjny. Do suszu, ale również innych ziół. Co polecasz w granicach 500-600zł?

 29. Witam

  Mam pytanie , mama choruje na nowotwór . Lekarze zalecili susz marihuany i zakup vaporizera . Dla nas to czarna magia , jaki polecasz ? Nie wiem czy to ważne ale zalecone ma używanie 3 razy dziennie po 0,01g – nie wiem czy te urządzenia jakoś odmierzają bo samem to tak na „oko” trudno ?

  Z góry dzięki za pomoc

 30. hej, zainteresowałem się vapcapem 2020, obecnie korzystam z epapierosa i chciałbym przeniesc sie na vaporyzator – czy da sie vaporyzatora uzywac jako substytutu do epeta z nikotyna i czy mozna sie tym napalic? (zalezy mi na tym zeby przedewszystkim rzucic palenie)
  I czy sa jakies ziola ktore bede mogl palic vapcapem? Wiekszosc ziol potrzebuje niskiej temperatury a wyczytalem ze vap nagrewa sie od 180 d0 220?

  1. Hej,
   dokładnie. VapCap M operuje w wysokich temperaturach i na pewno nie jest przeznaczony do waporyzacji tytoniu. Waporyzacja to zdrowy zamiennik a nie substytut 🙂 Lepiej wapować melisę niż truć się nikotyną, więc pod tym względem na pewno polecam 🙂 Jeśli zaś szukasz waporyzatora do tytoniu to są do tego dedykowane urządzenia. Ja się nimi jednak nie zajmuję 🙂

   Pozdrawiam,
   VapoManiak

 31. Witam! Szukam waporyzatora do suszu konopnego i do różnych innych ziół, przenośny i najlepiej nie za milion monet 🙂 Proszę o poradę 🙂

  1. Odpisałem 12 dni temu. Wysłałem wiadomość jeszcze raz 🙂 Wyszukaj może „vapomaniak” w skrzynce. Może wpadło do spamu.

 32. Witam!
  Bardzo fajna stronka, przydatne informacje. Teraz i ja bardzo proszę o pomoc w wyborze vaporizera. Mój tata zachorował na raka trzustki. Potrzebujemy sprzętu do suszu, najlepiej aby można było łatwo odmierzać 0,01-0,02 g , podgrzewać do odpowiedniej temperatury- 226st C, uzyskać najlepsze właściwości. Tata używać będzie vaporizera raczej w domu. Fajnie aby było to przyjemne w smaku, łatwe w obsłudze. Proszę pomóż w wyborze, bo siedzę, czytam opinie, specyfikacje i tyle tego jest na rynku, że nie wiem na co się zdecydować. Budżet- do 500zł. Dziękuję i pozdrawiam!

 33. Cześć. Mam prośbę o podpowiedź w sprawie modelu waporyzatora. Potrzebuję przenośny, w miarę mały na krotkie sesje do mikrodozowania.
  Chcialbym żeby bateria była wymienna, żebym nie musiał kupywać nowego po 2 latach jak bateria będzie już słaba.
  Fajnie by było jak by miał wyświetlacz z możliwością ustawiania temperatury bo zamierzam dozować różne zioła i nie chce się za każdym razem łączyć z aplikacją w smartfonie żeby coś zmieniać.
  Wygodne by było ładowanie przez micro usb
  Myśle, że full konwekcja by była najlepsza, ale być może hybryda też się tu sprawdzi.
  Podpowiesz jakiś model?
  Wszystkiego najlepszego w nowym roku.

 34. Siema mam dylemat, chce nowego wapka mam juz xmax starry 3 ale zdefektowal juz drugi raz sensor error i mam fenix mini fajne ale niska polka. chcialbym cos pomiedzy Crafty + a da vinci iq 2 a moze pax 3 podobna cena co bys zaproponowal. Jestem uzytkownikiem codziennym i raczej solo pozdro

 35. Witam,

  super stronka i artykuł. Mam pytanko chciałem zakupić swój pierwszy waporyzator i zastanawiam się nad dwoma modelami Vapcap M 2020 lub elektroniczny Fanix MINI lub inny który mógłbyś polecić?

  Pozdrawiam
  Paweł

 36. Co sądzisz o IOLITE WISPR 2, jeśli waporyzuje się codziennie, samemu i chce się dobrą jakość chmur?

  1. Hej,
   dzięki za wiadomość. To już trochę zabytkowy sprzęt. Był całkiem niezły na swoje czasy, ale ciężko jest go w ogóle znaleźć w jakimś sklepie i na ten moment są raczej inne ciekawsze waporyzatory.

   Pozdrawiam
   VM

  1. Hej,
   tak znam te sklepy. Polecam VapeFully. To moim zdaniem najbardziej profesjonalny sklep w Polsce i na pewno mają oryginalne waporyzatory Mighty prosto od producenta.

   Pozdrawiam
   VapoManiak

 37. jakoś nic nie wspomniałeś o Boundless CFX w recenzjach też go nie widziałem. to dobry waporyzer , bo myślałem nad zakupem.

  1. Hej,
   dzięki za wiadomość. CFX to bardzo fajny waporyzator. Ma szeroki zakres temperatur i sporą komorę (0,5g), która dobrze działa już przy mniejszym nabiciu o wielkości ok. 0,15g. To fajna i wydajna hybryda 🙂

   Pozdrawiam
   VapoManiak

 38. Cześć bardzo prosiłbym o pomoc. Szukam wapa ale chciałbym żeby miał kilka określonych cech. Nie wiekszy od paczki papierosów, możliwie nawiększą temperaturę żeby można było w nim wapować tytoń i inne zioła, z wibracją jako komunikat, regulacją stopni podgrzania z dokładnością do 1st

  1. Hej,
   dzięki za wiadomość. Chętnie pomogę, z jednym zastrzeżeniem – waporyzatory, którymi się zajmuję nie służą do waporyzacji tytoniu. Nie są do tego przeznaczone i używanie z takim materiałem szybko doprowadzi sprzęt do tragicznego stanu. Może napisz do mnie na [email protected] to ustalimy coś konkretnego, ok? Na ten moment polecam zapoznać się z oferta Fury Edge V2, którą znajdziesz na http://www.vapefully.com/pl/

   Pozdrawiam
   VapoManiak

 39. Hej. Mam zamiar kupic waporyzator przenosny. I tu moje pytanie wiem ze sa wapki z komora ceramiczna i komora metalowa czy te metalowe sa bezpieczne poniewaz z metali podczas podgrzewania ulatniaja sie rozne opary jednak nie wiem co do jakich metali sie to tyczy i jezeli sa marki ktore oferuja bezpieczne metalowe pojemniki na susz to ktore ? Prosze o dorade 😉

  1. Hej,
   dzięki za wiadomość. Na pewno komory z ceramiki, szkła i stali nierdzewnej są w pełnie bezpieczne, choć to zależy też o którym waporyzatorze mówimy. Bez wątpienia znalazły by się takie, które mają stalową komorę, ale ścieżka pary nie jest izolowana od elektroniki. Z ceramicznymi komorami problem jest tylko wtedy, gdy taka komora pęknie. Napisz do mnie na [email protected] to chętnie pomogę z wyborem 🙂

   Pozdrawiam
   VapoManiak

 40. Proszę o pomoc. Jaki najtańszy waporyzator nadaje się do medycznej? Nie wiem czy w ogóle mi pomoże na bardzo silne migreny dlatego nie chcę dużo wydawać, ale boję się kupić pierwszy lepszy i najtańszy. Nie musi być super mały itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."