Gospodarka News

Maine bogaci się na sprzedaży legalnej marihuany

Maine bogaci się na sprzedaży legalnej marihuany 2 grudnia 2020Leave a comment
Maine

Według danych stanowych w pierwszym miesiącu na nowym rynku konopi indyjskich przeznaczonych do użytku przez dorosłych w Maine odnotowano 1,4 miliona dolarów z legalnej sprzedaży.

 • Maine to stan, w którym niedawno zalegalizowano posiadanie i sprzedaż marihuany dla celów rekreacyjnych.
 • W pierwszym miesiącu sprzedano tam marihuanę o wartości prawie półtora miliona dolarów.
 • Te dane robią wrażenie i mogą stać się istotną zachętą dla kolejnych stanów USA, które zbliżają się do legalizacji.

Jak wygląda sprzedaż marihuany po legalizacji w Maine?

Dane pokazują 21 194 transakcji sprzedaży w sześciu sklepach z marihuaną rekreacyjną, posiadających licencję na prowadzenie interesów w Auburn, Bangor, Northport, South Portland i Stratton. To daje średnią wartości transakcji na poziomie około 66 dolarów. Około trzech czwartych sprzedaży dotyczyło kwiatów marihuany, 14 proc. koncentratów, a 10 proc. produktów spożywczych z THC.

Krajobraz Maine
Około trzech czwartych sprzedaży dotyczyło kwiatów marihuany

Legalizacja marihuany się opłaca?

Na pierwszy rzut oka, 1,4 miliona dolarów to niewiele. W 2018 roku Massachusetts, jedyny inny stan rejonu Nowej Anglii z legalnym rynkiem rekreacyjnym, odnotował 440 000 dolarów w pierwszym dniu legalnej sprzedaży. Pierwszy dzień obowiązywania nowego prawa w Maine miał jednak miejsce podczas pandemii, kiedy wielu mieszkańców tego stanu straciło pracę, a brany pod uwagę okres obejmował wdrożenie licencji, co spowodowało bardzo ograniczone dostawy produktów.

Pokazuje to również, że rynek nie był w stanie utrzymać takiej sprzedaży w dniu, kiedy pół tuzina sklepów osiągnęło sprzedaż 94.643 USD. Przy takim tempie sprzedaż na rynku powinna wynosić 2,9 miliona dolarów. Jednak wiele licencjonowanych sklepów nie otwierało się codziennie w pierwszym miesiącu z powodu braku dostępności produktów.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Plik dolarów
Wiele sklepów nie otwierało się codziennie w pierwszym miesiącu z powodu braku dostępności produktów.

Co ważniejsze: biznes czy zdrowie?

„Chociaż łatwo jest skupić się wyłącznie na liczbach, ważne jest, aby zauważyć, że głównym celem Urzędu ds. Polityki Marihuany jest utrzymanie wysokiego standardu zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, które wyznaczyliśmy dla programu dla dorosłych” – powiedział dyrektor biura Erik Gundersen.

„Doceniamy zaangażowanie naszych licencjonowanych podmiotów w stosowanie protokołów, związanych z COVID w celu zapewnienia bezpiecznego uruchomienia tego biznesu”.

źródło: 420intel.com

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."