Medycyna News

Pacjenci coraz częściej sięgają po konopie indyjskie

Pacjenci coraz częściej sięgają po konopie indyjskie 17 września 2020Leave a comment
Lekarz konsultujący pacjenta

Świat się zmienia, tak jak zmienia się zdanie opinii publicznej – dotyczy to wielu tematów. Jednym z nich jest marihuana. Z kolei przewlekły ból to temat, który przewija się od lat, jednak w wielu przypadkach nie da się go wyleczyć. Dotyka jednego na pięciu Amerykanów, a ostatnie dane zebrane przez Harvard Medical School sugerują, że więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej sięga po marihuanę z powodu przewlekłego, nieznośnego bólu głowy.

Nie należy się oczywiście temu dziwić, gdyż konwencjonalne metody leczenia i leki nie zawsze są bezpieczne dla organizmu. Szczególnie kiedy sięgamy po nie bardzo często.

Terapeuta wysłuchujący pacjenta
Przewlekły ból dotyka jednego na pięciu Amerykanów

Coraz więcej pacjentów z bólem głowy używa marihuany medycznej

W badaniu, opublikowanym w czasopiśmie Advances in Therapy, przeanalizowało dane od prawie 250 000 pacjentów z przewlekłym bólem w latach 2011-2015. Wykazano, że spożycie konopi indyjskich wzrosło ponad dwukrotnie w tym okresie.

„Chociaż spożycie konopi indyjskich było tematem tabu zaledwie dziesięć lat temu, to zwiększony dostęp do marihuany medycznej i rekreacyjnej, w połączeniu z akceptacją społeczną i jej potencjalną wartością medyczną doprowadziły do ​​normalizacji jej stosowania w życiu codziennym” – stwierdzono w analizie wniosków z badań.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

„Okazało się, że liczba osób korzystających z konopi indyjskich jest coraz większa wśród pacjentów z przewlekłym bólem głowy – i nie tylko. Z reguły ankietowani to: palacze, mężczyźni, o niskich dochodach z gospodarstwa domowego, z ubezpieczeniem medycznym” – czytamy w badaniu.

W badaniu zauważono, że ​​wzrost spożycia konopi indyjskich „nie jest zaskakujący”, gdyż ich regularne stosowanie może zmniejszyć stan zapalny i poprawić jakość życia pacjentów z przewlekłym bólem.

„Ponieważ przewiduje się, że liczba osób chorujących na przewlekły ból wzrośnie w ciągu następnych dwóch dekad do wskaźnika jednej na trzy osoby, z obecnego wskaźnika jednej na pięć osób, to można przewidywać, że liczba użytkowników konopi indyjskich będzie rosła wprost proporcjonalnie, jeśli nie jeszcze szybciej”.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Fizjoterapeuta ćwiczący z pacjentką
Regularne stosowanie konopi może zmniejszyć stan zapalny i poprawić jakość życia pacjentów

Legalizacja marihuany medycznej coraz bliżej?

Możemy zakładać, że pojawia się dalsze ruchy legalizacyjne ze strony rządu oraz jednostek publicznych. W badaniu znajduje się zapis, że marihuana ma mniej skutków ubocznych niż tradycyjne leki przeciwbólowe i „zapewnia lepsze rezultaty przy mniejszych efektach ubocznych niż opioidy”. Badanie wskazuje, że ​​„konopie indyjskie mogą oferować lepsze i bezpieczniejsze podejście terapeutyczne do zmniejszania uzależnienia od wspomnianych opioidów”.

Przewiduje się również, że konsumpcja konopi indyjskich w celu leczenia przewlekłego bólu będzie stawała się coraz bardziej powszechna. „Ogólnie rzecz biorąc, wyniki badania pokazują, że wskaźnik spożycia konopi indyjskich rośnie u pacjentów z przewlekłym bólem i można oczekiwać, że będzie nadal rósł w obliczu poszerzającej się świadomości społecznej oraz większej dostępności legalnej marihuany”.

Źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."