Medycyna News

Przypadłości bólowe i konopie indyjskie

Przypadłości bólowe i konopie indyjskie 18 czerwca 2020Leave a comment
Kobieta przy biurku trzymająca się za głowę

Rynek konopi rozwija się pełną parą, a producenci coraz chętniej zmierzają w kierunku odmian i produktów o wysokiej zawartości THC. Obecnie stanowią one trzon rekreacyjnego rynku marihuany, a to może oznaczać, że niektórzy cierpiący na ból nie otrzymują odpowiedniego leku, którego potrzebują.

Badanie, zatytułowane „Mapowanie siły działania marihuany w programach medycznych i rekreacyjnych w Stanach Zjednoczonych”, potwierdza, że ​​tendencja do zwiększania zawartości THC w roślinach może mieć niekorzystny wpływ na pacjentów, którzy borykają się z bólem neuropatycznym. Autorzy badania podkreślają w badaniach, że neuropatię najlepiej leczy się marihuaną o niskiej zawartości THC w stężeniu około 5-10%.

Naukowcy porównali łącznie 8505 produktów z konopi indyjskich, dostępnych na zachodnim i wschodnim wybrzeżu USA. Okazało się, że średnie stężenie THC reklamowane w programach medycznych (19,2%THC ± 6,2) było podobne do stężenia w celach rekreacyjnych (21,5%THC ± 6,0).

Nietrudno dojść do wniosku, że „zarówno programy rekreacyjne, jak i lecznicze w różnych regionach kraju przyczyniają się i odzwierciedlają krajowy trend zwiększania siły działania psychoaktywnego konopi indyjskich”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

W badaniu stwierdzono, że średnie stężenie THC stwierdzone w próbkach ze wszystkich stanów było 2-3 razy większe niż to, co mówią: „zawartość THC znana jako skuteczna w leczeniu bólu (tj.> 5–10%)” oraz że „stwierdzone stężenia wydają się nieodpowiednie do celów leczniczych, szczególnie u pacjentów z przewlekłym bólem neuropatycznym. ”

Ceramiczne naczynia z tabletkami
​​Tendencja do zwiększania zawartości THC w roślinach może mieć niekorzystny wpływ na pacjentów, którzy borykają się z bólem neuropatycznym

Konopie w leczeniu bólu. Dlaczego ludzie korzystają z tej terapii?

Przewlekły ból jest najczęstszym powodem, dla którego ludzie decydują się na skorzystanie z marihuany. W jednym z badań z 2008 r. stwierdzono, że palenie marihuany może zapewnić znaczną ulgę w bólu neuropatycznym, jeśli pacjenci przyjmowali dawki konopi z 3,5% lub 7% THC. W innym badaniu z 2019 r. wykazano, że „kwiat marihuany z umiarkowanym do wysokiego poziomem tetrahydrokannabinolu jest skutecznym środkiem przeciwbólowym”.

U podstaw obaw naukowców zawartych w raporcie opublikowanym w tym roku leży fakt, że produkty o wysokiej zawartości THC częściej powodują „zatrucie konopiami indyjskimi” i mogą powodować uzależnienie u osób, których celem jest jedynie ulga w bólu.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Leczenie bólu konopiami indyjskimi

Naukowcy twierdzą, że producenci marihuany leczniczej skłaniają się ku produkcji preparatów o wysokiej zawartości THC. Są one popularne w przypadku użytku rekreacyjnego i niestety “nie są odpowiednie do użytku medycznego”.

Naukowcy wzywają do rozważenia współpracy z pracownikami służby zdrowia w celu opracowania lepszych ram prawnych dla marihuany medycznej w Stanach Zjednoczonych.

Kobieta w biały t-shircie leżąca na łóżku
Producenci marihuany leczniczej skłaniają się ku produkcji preparatów o wysokiej zawartości THC

A co potwierdziły międzynarodowe laboratoria High Life? Istnieje wiele rodzajów bólu, który ludzie leczą konopiami – mogą służyć do tego zarówno szczepy o wysokiej, jak i niskiej zawartości THC.

Chociaż badania naukowe prowadzone przez naukowców są z pewnością wnikliwe i powinny być uwzględniane podczas wyboru metody leczeniu, to należy wysłuchać także tego, co mówią pacjenci i pozwolić im świadomie dobierać stężenie THC i CBD do ich indywidualnych potrzeb.

Źródło: https://internationalhighlife.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."