News Rekreacja

USA: Gwałtowny wzrost liczby konsumentów legalnej marihuany

USA: Gwałtowny wzrost liczby konsumentów legalnej marihuany 13 maja 2020Leave a comment
Amerykańska flaga na tle budynków i morza

Od kiedy zalegalizowana została sprzedaż marihuany przeznaczonej dla osób dorosłych, amerykański przemysł konopi gwałtownie się rozwinął. W sumie 11 stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały użytkowanie do celów rekreacyjnych.

 • W pierwszym roku legalizacji w 2014 r. Colorado wygenerowało przychody ogółem w wysokości 683,52 mln USD .
 • Stan odnotował całkowitą sprzedaż marihuany w wysokości 1,31 mld USD.
 • Massachusetts, które jest znacznie mniejszym rynkiem, odnotowało 138,9 miliona USD w ciągu sześciu pełnych miesięcy legalizacji.

Duże marże w sklepach konopnych w Kolorado

Ogromne marże przychodów są bezpośrednim wynikiem wczesnego wejścia Kolorado na rynek w porównaniu z niedawnym pojawieniem się Massachusetts w branży. Aby spojrzeć na rynek marihuany w Kolorado, w samym Denver w 2018 r. było 364 punktów sprzedaży. Spośród 364, 169 lokalizacji stanowiło jednostki rekreacyjne lub „detaliczne sklepy z marihuaną”, a 195 to tzw. marijuana dispensaries.

Drzewa w górach Kolorado
Ogromne marże przychodów są wynikiem wczesnego wejścia Kolorado na rynek konopny

USA: rośnie liczba punktów z marihuaną

Ogólnie rzecz biorąc, liczba punktów sprzedaży w Denver była ponad trzykrotnie większa niż liczba lokali Starbucks i McDonald’s w mieście. Tymczasem w całym stanie Massachusetts w sierpniu 2019 r. działało zaledwie 25 sklepów z marihuaną rekreacyjną.

W miarę, jak coraz więcej osób zaczyna odkrywać rynek konopi indyjskich, branża jest w stanie odnotowywać coraz większe wzrosty. Oczekuje się, że łączna sprzedaż konopi rekreacyjnych wyniesie od 18,1 mld USD do 22,0 mld USD, podczas gdy rynek marihuany medycznej ma wynieść 6,9 mld USD do 8,4 mld USD.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Trend sprzyja legalizacji w pozostałych częściach Stanów

Ogólny wzrost sprzedaży sygnalizuje, że coraz więcej stanów może zmierzać w kierunku legalizacji używania marihuany przez dorosłych, podczas gdy stany, które już zalegalizowały – stale zwiększają swoją bazę konsumentów.

Więcej punktów sprzedaży marihuany = więcej klientów

Przychody z rynku rekreacyjnego związane są z liczbą punktów sprzedaży, które stale pojawiają się w Stanach Zjednoczonych, a także z platformami handlu elektronicznego. Platformy e-commerce stają się bardzo popularne, ponieważ konsumenci mogą kupować produkty bez wychodzenia z domu.

Wnętrze kawiarni
Liczba punktów sprzedaży w Denver była ponad trzykrotnie większa niż liczba lokali Starbucks

E-commerce w USA – konopie w amerykańskim Internecie

Platformy e-commerce przyspieszają proces zakupowy, umożliwiając konsumentom robienie zakupów w dogodnym miejscu, cyfrową płatność za zakup, a następnie ich dostawę. Portale internetowe mogą cyfrowo odbierać płatności konsumenckie, co eliminuje konieczność płacenia z góry w sklepie.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Problem z gotówką wciąż odbija się echem w branży

Tim Sultan z Arizona Dispensaries Association powiedział, że chcieliby znaleźć rozwiązanie problemu zarządzania gotówką. Dodał: „W branży jest po prostu za dużo gotówki, ponieważ banki nie mogą z nami robić interesów. Mamy właścicieli sklepów, którzy płacą swoim pracownikom gotówką, płacą sprzedawcom, płacą rachunki za prąd, płacą podatki gotówką i po prostu czują się bardzo zdenerwowani, dokonując transakcji z torbą pełną gotówki.”

Anthus Capital Holdings, Inc. ogłosiło otwarcie dziewięciu punktów sprzedaży na Florydzie, a ogólną liczbę 27. Hadley Ford, dyrektor naczelny iAnthus, powiedział: „Floryda ma szybko rozwijający się rynek. Mamy sześć nowych lokalizacji w ciągu ośmiu tygodni i będziemy nadal poszerzać zarówno nasz zasięg, jak i ofertę produktów.”

Global Payout, Inc. ogłosiło, że „ich oświadczenie w trzecim kwartale zostało opublikowane na rynkach OTC i pokazuje znaczny wzrost przychodów w porównaniu do drugiego kwartału 2019. Przychody brutto wzrosły prawie trzykrotnie, a przychody netto wzrosły ponad dwukrotnie w porównaniu z poprzednim kwartałem.

”Global Payout, Inc. jest wiodącym dostawcą kompleksowych i spersonalizowanych rozwiązań płatności przedpłaconych (pre-paid). Firma planuje skoncentrować się na udoskonaleniach w zakresie bankowości, rozwoju oprogramowania i ulepszeń systemu.

źródło: cannabishealthinsider.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."