Pierwsze kroki – od czego zacząć i czego unikać

IMG_7939

Przygodę z waporyzacją zazwyczaj musisz zacząć od zakupu dobrego waporyzatora.

Sprawdź mój film o pierwszych krokach w świecie waporyzacji:

Pierwszym i najważniejszym krokiem potrzebnym do wejścia w świat waporyzacji jest wybór odpowiedniego waporyzatora. Zabierając się za jego wybór miej na uwadze kilka rzeczy:

 • Waporyzatory dostępne w sklepach stacjonarnych są o wiele droższe niż w internetowych.
 • Niektóre sklepy internetowe również mają ceny z kosmosu. Uczciwe ceny oferuje w Polsce tylko kilka najbardziej konkurujących ze sobą sklepów, specjalizujących się w sprzedaży waporyzatorów. Należy jednak uważać, ponieważ w niektórych z nich obok bezpiecznych urządzeń znajdziesz także tańsze, plastikowe i niebezpieczne dla zdrowia „alternatywy”, jak np. Titan 2 Hebe , Snoop Dogg G Pen czy Ago G5.
 • Nie wybieraj najtańszego urządzenia. O tym dlaczego, przeczytasz zarówno tutaj, jak i w sekcji poświęconej recenzjom i testom produktów.
 • Poszukując w internecie informacji na temat waporyzatorów, szczególnie najtańszych chińskich modeli  (jak Titan, G-Pen, Atmos, Black Mamba czy Herbva), uważaj – recenzje często pisane są na blogach zależnych od sklepów i nie są obiektywne, ponieważ ich zadaniem jest napędzać sprzedaż. Nikogo w tym przypadku nie interesuje Twoje zdrowie. A przecież przede wszystkim dla zdrowia rezygnujesz z palenia na rzecz waporyzacji, prawda?
 • Sprawdzone i obiektywne informacje na temat waporyzatorów znajdziesz na mojej stronie, w dziale Recenzje waporyzatorów. Pomogę Ci wybrać bezpieczne dla zdrowia urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania.
 • Porady dotyczące wyboru najlepszego urządzenia znajdziesz w moim poradniku o wyborze waporyzatora.

Mając już zakupiony waporyzator:

 • Przed pierwszym użyciem jakiegokolwiek waporyzatora elektronicznego naładuj jego baterię.
 • Kup alkohol izopropylowy (ISO), najlepiej 99%. To najlepszy znany środek do czyszczenia waporyzatorów. Duża butelka kosztuje ok. 25 zł i wystarczy na baaaardzo długo. Każdy nowy waporyzatora wymaga wyczyszczenia alkoholem izopropylowym i „przepalania” (burn-off). Najbardziej polecam preparat VapeCleaner.
 • Zainwestuj w dobry młynek do suszu – prawidłowo zmielony susz jest kluczem do skutecznej waporyzacji.
 • Dowiedz się jak najwięcej o swoim waporyzatorze, w szczególności o technice wdechów podczas waporyzacji. Różni się ona oczywiście w zależności od modelu waporyzatora, natomiast istnieje pewien wspólny mianownik. Więcej o technice dowiesz się tutaj.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."

Największa promocja w roku Black Week właśnie trwa w VapeFully. SPRAWDŹ TERAZ