Gospodarka News

New Jersey obniża podatek od sprzedaży medycznej marihuany

New Jersey obniża podatek od sprzedaży medycznej marihuany 30 lipca 2020Leave a comment
Amerykańska flaga

Departament do spraw finansów i kwestii podatkowych stanu New Jersey ogłosił w czerwcu, że od 1 lipca podatek od sprzedaży medycznej marihuany zostanie obniżony do 4%. Wcześniej wynosił on aż 6,625% (wysokość podatku była nałożona zgodnie z „Ustawą o podatku od sprzedaży i użytkowania” z ang. „Sales and Use Tax Act”). Wprowadzona obniżka podatkowa jest pierwszą z trzech, które zostały zaplanowane na kolejne miesiące. Takie stopniowe działanie ma na celu całkowite wyeliminowanie podatku od sprzedaży medycznej marihuany w stanie New Jersey.

 • Została uchwalona nowa ustawa o użytkowaniu i sprzedaży medycznej marihuany.
 • Obniżki podatkowe od sprzedaży medycznej marihuany odbywać się będą w trzech etapach.
 • Docelowo 1 lipca 2022 roku podatek ma zostać całkowicie zlikwidowany.
 • Ustawa zakłada także wydłużenie okresu certyfikacji pacjentów, z 90 dni do jednego roku.

Kolejne etapy obniżania podatku

Wysokość podatku od sprzedaży wynosząca 4% będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. W kolejnym miesiącu, a dokładnie 1 lipca 2021 roku stawka podatku zostanie obniżona do 2% i będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. Następnie, od 1 lipca 2022 roku, sprzedaż medycznej marihuany zostanie całkowicie zwolniona z podatku.

Flaga amerykańska na maszcie w Nowym Jorku
Od 1 lipca 2022 roku, sprzedaż medycznej marihuany zostanie całkowicie zwolniona z podatku

Kilka słów o ustawie i jej historii

Obniżenie podatku od sprzedaży medycznej marihuany wynika z uchwalenia „Jake Honig Compassionate Use Medical Cannabis Act” (Ustawa o użytkowaniu i sprzedaży medycznej marihuany). Ustawa została nazwana na cześć nieżyjącego już Jake’a Honiga, 7-latka z Howell, cierpiącego na nieoperacyjnego guza mózgu, któremu jedyną ulgę przynosiła medyczna marihuana.

Gubernator Phil Murphy podpisał ustawę 2 lipca 2019 roku. Zgodnie z oświadczeniem biura gubernatora, podpisanie ustawy miało na celu „radykalne zreformowanie Medicinal Marijuana Program (plan dotyczący medycznej marihuany, w skrócie MMP) stanu New Jersey i zwiększenie dostępu pacjentów do medycznej marihuany”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Podatek uznany za niesprawiedliwy

Jak poinformował lokalny serwis informacyjny New Jersey Herald –„Aktywiści potępili politykę ustanawiania jakiegokolwiek podatku od zakupu medycznej marihuany i uznali to za niesprawiedliwość. Potępienie ze strony aktywistów motywowane jest faktem, że inne leki dostępne bez recepty, jak i te na receptę w tradycyjnych aptekach w New Jersey są zwolnione z podatku od sprzedaży”.

Już w 2019 roku pojawiały się głosy sprzeciwu wobec podatku od medycznej marihuany

W artykule, który pojawił się w Heraldzie, zostały zacytowane komentarze senatora Roberta Singera z 2019 roku. Wtedy właśnie ustawa była poddawana pod głosowanie. „Jak śmiemy używać terminu „medyczna” i obciążać biednych, ciężko pracujących ludzi i ich rodziny podatkiem od sprzedaży czegoś, co pomaga im poczuć się lepiej”.

Osoba trzymająca w ręku tabletki
Miasta mają przyjąć rozporządzenie określające wysokość podatku od sprzedaży medycznej marihuany

Jakie zmiany wprowadza ustawa?

Zgodnie z ustawą, miasta mają przyjąć rozporządzenie określające wysokość podatku od sprzedaży medycznej marihuany. Podatek nie będzie mógł przekroczyć progu wynoszącego 2% ceny. Dotyczy to sprzedaży medycznej marihuany dokonywanej w lokalnych przychodniach.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Ustawa wprowadza także inne zmiany w programie dotyczącym medycznej marihuany w New Jersey

Ustawa zakłada nie tylko obniżenie podatku, ale też wydłużenie okresu certyfikacji pacjentów z 90 dni do jednego roku. Jednak to nie wszystko. Ustawa upoważnia też lekarzy do wydawania jednorazowo znacznie większych zapasów dla swoich pacjentów. Ma to na celu „zmniejszenie częstotliwości wizyt (w gabinecie lekarskim) i obniżenie związanych z tym kosztów ponoszonych przez pacjentów”.

Jeszcze więcej zmian

Ustawa umożliwia osobom dorosłym zakup wyrobów żywnościowych z dodatkiem marihuany, która wcześniej była „dostępna tylko dla certyfikowanych pacjentów”.

Powołanie specjalnej komisji

Zostanie także powołana zewnętrzna Komisja Regulacyjna ds. Konopi, aby przejąć odpowiedzialność za program dotyczący medycznej marihuany. Komisja ma się składać z pięciu członków wyznaczonych przez gubernatora. Komisja Regulacyjna ds. Konopi będzie również nadzorować program użytkowania konopi indyjskich przez osoby dorosłe, ale tylko jeśli stanowa poprawka nad którą głosowali mieszkańcy stanu New Jersey przejdzie w listopadowych wyborach.

źródło: www.cannabisbusinesstimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."