News Prawo

USA: Elizabeth Warren kreśli śmiałe plany reform w zakresie marihuany

USA: Elizabeth Warren kreśli śmiałe plany reform w zakresie marihuany 21 kwietnia 2020Leave a comment
Elizabeth Warren

Gdy rywalizacja między kandydatami na prezydenta z ramienia demokratów rozgrzewa się, senatorka Elizabeth Warren publikuje swój plan dotyczący polityki w zakresie marihuany, który zamierza wprowadzić w życie, jeśli uda jej się wygrać wybory.

 • Plan Elizabeth Warren rzuca światło na przyszłe regulacje prawne dotyczące konopi.
 • Na pierwszym miejscu stawiana jest kwestia uregulowania problemów prawnych i nieobiektywności, wynikających z wojny narkotykowej.
 • „Penalizacja marihuany nie była ani konieczna, ani skuteczna” – stwierdza Warren w swoim projekcie.
 • Jej plan skupia się na ochronie małych firm, zajmujących się uprawą konopi, a także niewielkich producentów marihuany.
 • Plan pozwoliłby Stanom na podjęcie własnych decyzji, dotyczących legalizacji marihuany. Warren twierdzi, że będzie walczyła o wykorzystanie funduszy federalnych.

Plan Warren – walka z utartymi schematami

Plan Elizabeth Warren jest jasny i szczegółowy w porównaniu z propozycjami oponentów. Elizabeth na pierwszym miejscu stawia kwestię uregulowania problemów prawnych i nieobiektywności, związanych z wojną narkotykową.

Legalizacja marihuany to szansa

„Legalizacja marihuany daje nam szansę na podjęcie działań, mających na celu naprawienie szkód wyrządzonych przez nasz obecny system sądownictwa karnego” – rozpoczyna oświadczenie polityczne opublikowane na stronie internetowej swojej kampanii.

Amerykańska flaga w tle kwiaty
Wielu kandydatów na prezydenta ogłosiło swoje poparcie dla legalizacji marihuany

Kampania skupiona dookoła konopi

Wielu kandydatów na prezydenta ogłosiło swoje poparcie dla legalizacji marihuany na szczeblu federalnym. Wyjątki to dwóch czołowych kandydatów Joe Bidena i Mike’a Bloomberga, którzy w trakcie swoich kampanii złagodzili zdecydowanie antypatyczne nastawienie do dekryminalizacji marihuany.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Ilu amerykanów popiera legalizację marihuany?

Z listopadowego sondażu, przeprowadzonego przez Pew Research wynika, że dwie trzecie mieszkańców Stanów Zjednoczonych popiera legalizację marihuany. Wśród Demokratów i niezrzeszonych Demokratów liczba ta wzrosła do 78%.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Penalizacja marihuany nie była ani konieczna, ani skuteczna”

Tak twierdzi Warren w swoim oświadczeniu. Kandydatka mówi w nim, że będzie współpracować z Kongresem, aby uchwalić ustawę o możliwościach re-inwestycji i ekspansji na rynku marihuany (ustawa MORE), która w zeszłym miesiącu stała się pierwszym aktem legalizacji marihuany, który spotkał się z poparciem komisji Izby Reprezentantów.

Skoncentrowanie się na strategii ustawodawczej stanowi wyraźny kontrast w stosunku do niedawnego oświadczenia nominowanego kandydata Berniego Sandersa. Mówił on o legalizacji marihuany za pomocą uprawnień wykonawczych, które przysługują prezydentowi USA, w pierwszym dniu jego urzędowania.

Przeszłość polityczna Elizabeth Warren

Warren była jednym z wnioskodawców ustawy MORE, a także ustawodawstwa dwuizbowego, mającego na celu ochronę firm z branży konopnej, które w zeszłym roku zostało zatwierdzone przez Izbę Reprezentantów.

Warren jest znana jako zagorzała przeciwniczka korporacji. Jej plan skupia się na ochronie małych firm, zajmujących się uprawą marihuany, a także pozostałych firm z branży konopnej.

„Musimy zapobiec przejęciu przez korporację tej nowej, wysoce dochodowej branży za pomocą inteligentnych regulacji, które zapewniają dostęp do rynku i zdrową konkurencję” – stwierdza.

Co zakłada projekt Warren?

Projekt pozwoliłby Stanom na podjęcie własnych decyzji, dotyczących legalizacji marihuany. Warren twierdzi, że będzie walczyła o wykorzystanie funduszy federalnych w celu odwrócenia „szkód wyrządzonych społecznościom, które zostały niesprawiedliwie potraktowane przez egzekwowanie dyskryminujących przepisów dotyczących marihuany”.

Kapitol w Waszyngtonie
Warren nie jest spóźnioną ofiarą popularnego obecnie ruchu legalizacyjnego

Warren od 2016 roku działa na rzecz marihuany medycznej

Warren nie jest spóźnioną ofiarą popularnego obecnie ruchu legalizacyjnego. Wspólnie z senator Cory Gardner była sponsorem projektu, który w zeszłym roku pozwolił stanom na uregulowanie kwestii marihuany medycznej.

Co udało jej się osiągnąć?

W 2017 roku Warren napisała 21-stronicowy list do ówczesnego nominowanego na stanowisko sekretarza ds. zdrowia i usług ludzkich, domagając się odpowiedzi w sprawie polityki konopnej. „Jako sekretarz, co zrobiłbyś, aby dalej badać tę potencjalną alternatywę dla opioidów?” zapytała w liście.

Już w 2016 roku Warren wymieniła marihuanę jako potencjalne rozwiązanie poważnego kryzysu, związanego z opioidami w kraju. W tym samym roku napisała do Centrów Kontroli i Prewencji Chorób z prośbą o rozpoczęcie badań nad alternatywami dla farmaceutycznych środków przeciwbólowych.

Wytykała bezczynność Partii Republikańskiej w Senacie w sprawie marihuany. Przewidywała, że przejęcie Izby przez Demokratów doprowadzi do głosowania nad federalną legalizacją.

Źródło: hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."