News Prawo

Legalizacja w kolejnych stanach w USA!

Legalizacja w kolejnych stanach w USA! 12 listopada 2016Leave a comment

Rownolegle do wyborów prezydenckich w USA miało miejsce rownież głosowanie dotyczące zmiany statusu prawnego marihuany w kolejnych 9 stanach. Sprawdź, w których stanach już wkrótce będziesz mógł zapalić legalnie jako użytkownik medyczny, w których będzie to możliwe również rekreacyjnie, a także w których posiadanie nadal jest karalne. 

Najważniejszą zmianą jest legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych w Kalifornii. W tym najludniejszym stanie USA marihuana medyczna legalna jest już od ponad 20 lat, teraz jednak w legalny sposób korzystać ze swojej ulubionej używki będzie mogła również ogromna rzesza użytkowników rekreacyjnych.

Przewiduje się, że podobnie jak wcześniej w  stanach Kolorado i Waszyngton, wpływy podatkowe ze sprzedaży legalnej marihuany bedą ogromne.

Oprócz Kaliforni, marihuanę do celów rekreacyjnych zalegalizowano również w stanach Maine, Massachusettes oraz Nevada. Dołączyły one więc do stanów Waszyngton, Kolorado, Oregon i Alaska, a także Dystryktu Kolumbia, gdzie marihuana do celów rekreacyjnych była legalna już wcześniej.

Całkowita legalizacja marihuany została natomiast odrzucona w głosowaniu w Arizonie, gdzie marihuana pozostanie legalna jedynie do celów medycznych.

Łącznie marihuana będzie więc legalna do celów rekreacyjnych aż w 8 stanach oraz w Dystrykcie Kolumbia, czyli stolicy USA.

Głosowanie obejmowało również legalizację marihuany do celów medycznych (lub liberalizację przepisów w tym zakresie) w stanach Floryda, Montana, Północna Dakota oraz Arkansas. We wszystkich tych stanach nowe przepisy zostały przegłosowane przez wyborców w sposób korzystny dla pacjentów.

Tym samym, już w 28 stanach marihuana będzie w pełni legalna do celów medycznych, zaś w szeregu kolejnych jedynie cześciowo legalna.

Całkowita prohibicja, na wzór regulacji obowiązujących w Polsce, obowiązuje nadal w kilku najbardziej konserwatywnych stanach: Idaho, Południowej Dakocie, Nebrasce, Kansas, Indiana oraz Zachodnia Virginia.

Pozostaje mieć nadzieję, że Polska już wkrótce pójdzie w ślady szeregu krajów, które zalegalizowały marihuanę do celów medycznych oraz że jej rekreacyjny użytek zostanie przynajmniej zdepenalizowany.

Póki co jednak, chcąc legalnie zapalić, jesteśmy skazani na wycieczkę zagranicę.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *