News Prawo

Legalizacja w kolejnych stanach w USA!

Legalizacja w kolejnych stanach w USA! 12 listopada 2016Leave a comment

Rownolegle do wyborów prezydenckich w USA miało miejsce rownież głosowanie dotyczące zmiany statusu prawnego marihuany w kolejnych 9 stanach. Sprawdź, w których stanach już wkrótce będziesz mógł zapalić legalnie jako użytkownik medyczny, w których będzie to możliwe również rekreacyjnie, a także w których posiadanie nadal jest karalne. 

Najważniejszą zmianą jest legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych w Kalifornii. W tym najludniejszym stanie USA marihuana medyczna legalna jest już od ponad 20 lat, teraz jednak w legalny sposób korzystać ze swojej ulubionej używki będzie mogła również ogromna rzesza użytkowników rekreacyjnych.

Przewiduje się, że podobnie jak wcześniej w  stanach Kolorado i Waszyngton, wpływy podatkowe ze sprzedaży legalnej marihuany bedą ogromne.

Oprócz Kaliforni, marihuanę do celów rekreacyjnych zalegalizowano również w stanach Maine, Massachusettes oraz Nevada. Dołączyły one więc do stanów Waszyngton, Kolorado, Oregon i Alaska, a także Dystryktu Kolumbia, gdzie marihuana do celów rekreacyjnych była legalna już wcześniej.

Całkowita legalizacja marihuany została natomiast odrzucona w głosowaniu w Arizonie, gdzie marihuana pozostanie legalna jedynie do celów medycznych.

Łącznie marihuana będzie więc legalna do celów rekreacyjnych aż w 8 stanach oraz w Dystrykcie Kolumbia, czyli stolicy USA.

Głosowanie obejmowało również legalizację marihuany do celów medycznych (lub liberalizację przepisów w tym zakresie) w stanach Floryda, Montana, Północna Dakota oraz Arkansas. We wszystkich tych stanach nowe przepisy zostały przegłosowane przez wyborców w sposób korzystny dla pacjentów.

Tym samym, już w 28 stanach marihuana będzie w pełni legalna do celów medycznych, zaś w szeregu kolejnych jedynie cześciowo legalna.

Całkowita prohibicja, na wzór regulacji obowiązujących w Polsce, obowiązuje nadal w kilku najbardziej konserwatywnych stanach: Idaho, Południowej Dakocie, Nebrasce, Kansas, Indiana oraz Zachodnia Virginia.

Pozostaje mieć nadzieję, że Polska już wkrótce pójdzie w ślady szeregu krajów, które zalegalizowały marihuanę do celów medycznych oraz że jej rekreacyjny użytek zostanie przynajmniej zdepenalizowany.

Póki co jednak, chcąc legalnie zapalić, jesteśmy skazani na wycieczkę zagranicę.

Waporyzacja ziół leczniczych

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *