Rekreacja

USA: Listki z marihuaną/THC pod język!

USA: Listki z marihuaną/THC pod język! 20 listopada 2019Leave a comment
rozpuszczalny listek konopny na dłoni

Wraz z rozwojem przemysłu konopnego wciąż pojawiają się nowe metody konsumpcji tej rośliny. W USA metody te przewyższyły popularnością niegdyś modne jointy i produkty do spożywania (edibles). W USA możesz kupić mały listek pod język zawierający składniki konopi indyjskich. Stają się one teraz modne na rozwijającym się rynku legalnych produktów konopnych.

  • Listki te charakteryzują się wyjątkową wydajnością.
  • Dzięki temu wyróżniają się z tłumu wielu pojawiających się produktów konopnych.
  • Dla niektórych osób stanowią one substytut gumy do żucia.
  • Listki produkowane przez firmy Kinslips i Ardent

Jaki jest mechanizm działania listków z marihuaną?

Listki reagują bezpośrednio z tkankami wytwarzającymi ślinę (śliniankami) obecnymi w jamie ustnej człowieka. Błony te są odporne na zużycie i mogą szybko regenerować swoje komórki.

Listki pod język z THC
Listki pod język z THC. Źródło: ardentcannabis.com

Mają wiele funkcji. Największą funkcją jest stanowienie bariery i ochrona tkanek przed drobnoustrojami, które mogłyby dostać się do jamy ustnej.

Błona śluzowa jest również odpowiedzialna za strukturę nerwową jamy ustnej, co bardzo istotne przy jedzeniu. Ponadto ślinianki utrzymują wilgoć jamy ustnej, dając możliwość przeżuwania pokarmów.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Dlaczego mechanizm działania jamy ustnej jest tak istotny?

Wielu naukowców wykorzystało tkanki błony śluzowej w jamie ustnej jako miejsce dozowania konkretnych produktów farmaceutycznych. Jest tak, ponieważ ta błona charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością dla niektórych cząsteczek.

Główną przyczyną popularności podjęzykowej absorpcji THC wśród użytkowników konopi jest efektywność tej metody.

Ponadto pacjent otrzymuje dawkę substancji aktywnych bez obecności szkodliwego dymu, dokładnie tak, jak w przypadku waporyzacji.

Początek działania występuje dość szybko i jest ono podobne do działania produktów konopnych spożywanych drogą pokarmową, jednak bez negatywnych skutków ubocznych, o czym za chwilę.

Pominięcie układu trawiennego

Ta metoda przyjmowania pomija proces wchłaniania przez układ żołądkowo-jelitowy.

Jest to kluczowy krok, ponieważ w przewodzie pokarmowym kwasy i enzymy osocza żołądka przekształcają THC w silniejszą formę psychoaktywną, która odpowiada za silne działanie psychoaktywne produktów spożywczych zawierających ten kannabinoid.

W ten sposób pacjenci nie będą musieli obawiać się psychoaktywnych skutków ubocznych spożywania konopi indyjskich, które występują przy przyjmowaniu ich przez przewód pokarmowy.

Ponadto uzyskaliby dwukrotnie większą wydajność przy połowie potrzebnego na kurację czasu.

Liść konopii
Liść konopi

Jaka jest właściwa metoda spożywania „listków” z THC?

Producenci listków wskazują, że należy pamiętać o tym, aby trzymać listek tuż pod językiem, w miejscu, w którym znajduje się gruczoł podjęzykowy.

Nie uzyska się optymalnych rezultatów, jeśli listek trzymać się będzie luźno w ustach lub nad językiem.

Listek z THC Kinslips
Listek z THC Kinslips. Źródło: kinslips.com

Wielu użytkowników nie uzyskuje oczekiwanych rezultatów, ponieważ wciąż umieszczają oni listek na wierzchu swoich języków.

Jest tak, ponieważ wiele osób myli je z listkami odświeżającymi oddech, które były popularne niegdyś także w Polsce. Jednak są one całkowicie różnymi produktami i mają zupełnie inny mechanizm działania.

Jak stosuje się listki z THC?

Po umieszczeniu produktu pod językiem nie należy otwierać ust przez około pięć minut. Produkt rozpuści się w całości i zapewni pożądane rezultaty.

Zdolność do całkowitego rozpuszczania się listków różni się w zależności od marki. Niektórym wystarczy już ok. minuty, aby rozpuścić w pełni, a niektóre będą potrzebować jeszcze kilku minut.

Jednak eksperci sugerują, że optymalną metodą jest każdorazowe odczekanie 5 minut. Pozwoli to uzyskać najbardziej korzystne efekty.

Jeśli nie zaczeka się po umieszczeniu listka i będzie się np. kontynuować rozmowę z drugą osobą, istnieją szanse, że mechanizm działania może zostać zakłócony i nie osiągnie się oczekiwanych efektów.

źródło: cannabishealthinsider.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze porady i powiadomienia o nowych recenzjach i najlepszych dealach na waporyzatory!

* pole wymagane