Bez kategorii Medyczna marihuana

Jak przebiega terapia medyczną marihuaną? – Odpowiadają specjaliści z Medicante

Jak przebiega terapia medyczną marihuaną? – Odpowiadają specjaliści z Medicante 31 marca 2023Leave a comment

Jak przebiega terapia medyczną marihuaną? – Odpowiadają specjaliści z Medicante

Coraz więcej pacjentów na całym świecie stosuje marihuanę medyczną do łagodzenia swoich dolegliwości. Jednak wciąż wiele osób obawia się tej metody leczenia i wstydzi się prosić lekarza o przepisanie recepty. Dowiedz się, na czym polega leczenie medyczną marihuaną i jak przebiega pierwsza wizyta lekarska w Ogólnopolskim Centrum Medycznym Medicante

Czym jest medyczna marihuana?

Medyczna marihuana to rodzaj konopi indyjskich wykorzystywanych do celów leczniczych. Występuje w postaci suszu, który sprzedawany jest w aptekach na podstawie recepty lekarskiej. 

Najważniejszymi substancjami medycznej marihuany są kannabinoidy, a dokładnie dwa znajdujące się w największej ilości tj. THC i CBD. Związki te oddziałują na układ endokannabinoidowy, a dokładnie jego receptory, które znajdują się w całym organizmie, m.in. w układzie nerwowym, przewodzie pokarmowym i kościach. 

Terapia marihuaną medyczną jest w Polsce legalna od 2017 roku. Od tego czasu liczba pacjentów korzystających z tej metody leczenia stale rośnie.  

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Jak wygląda leczenie medyczną marihuaną?

Aby rozpocząć leczenie za pomocą medycznej marihuany, trzeba wejść na stronę internetową Centrum Medycznego Medicante, które zajmuje się terapią konopną. Następnie należy przygotować swój numer pesel oraz dokumentację medyczną obejmującą m.in. badania, potwierdzoną diagnozę i przyjmowane leki.

Kiedy wszystko jest przygotowane, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie internetowej i poczekać na SMS z numerem PIN, dzięki któremu możliwe jest utworzenie konta w strefie pacjenta.

Pracownik obsługi Centrum Medycznego Medicante po zapoznaniu się ze zgłoszeniem aktywuje konto, dzięki czemu będzie można umówić się na wizytę z lekarzem i otrzymać receptę na medyczną marihuanę. 

Po aktywacji konta wystarczy zalogować się do strefy pacjenta, wybrać specjalistę oraz dzień i godzinę wizyty lekarskiej, która odbędzie się online. Następnie należy potwierdzić dane i opłacić konsultację. W odpowiedzi wszelkie informacje dotyczące wizyty zostaną przesłane na adres email oraz w wiadomości SMS. 

Po wykonaniu wszystkich czynności pozostaje czekać na wizytę, a w wyznaczonym dniu połączyć się z lekarzem poprzez specjalny link dołączony do wiadomości potwierdzającej rezerwację wizyty. 

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Lecznicza marihuana – jak wygląda pierwsza wizyta w Medicante?

Pierwsza wizyta lekarska w Centrum Medycznym Medicante polega na przyjaznej rozmowie z doświadczonym lekarzem mającym doświadczenie w leczeniu medyczną marihuaną. Celem wizyty jest zapoznanie się specjalisty z dokumentacją medyczną oraz dolegliwościami pacjenta i zdecydowanie, czy susz medycznej marihuany może przynieść korzyści zdrowotne i poprawę samopoczucia, czy nie. 

Jeśli lekarz uzna, że leczenie z wykorzystaniem medycznej marihuany przyniesie oczekiwane rezultaty, to już na pierwszej wizycie przepisze receptę na medyczną marihuanę. 

Po wypisaniu recepty lekarz informuje pacjenta o zalecanym sposobie przyjmowania suszu zawierającego konopie indyjskie i objaśnia dokładny sposób dawkowania.  

Lecznicza marihuana – gdzie można kupić?

W Polsce medyczna marihuana dostępna jest w większości aptek, które są przystosowane do sprzedawania tego rodzaju substancji leczniczych i posiadają odpowiednie zezwolenia. 

Jeśli w wybranej aptece nie ma na stanie danej odmiany marihuany medycznej, farmaceuta ma obowiązek zamówić ją dla pacjenta, co zajmuje zazwyczaj 2-3 dni robocze. Jest to czas potrzebny do ściągnięcia suszu z hurtowni farmaceutycznej.  

Czy należy obawiać się medycznej marihuany? 

Marihuana medyczna jest dobrze przebadana i zatwierdzona w wielu krajach na całym świecie do leczenia różnego rodzaju dolegliwości. Oczywiście jak każdy lek może powodować działania niepożądane, ale są one zazwyczaj łagodne i ustępują po 2-3 godzinach od momentu przyjęcia dawki suszu z marihuany medycznej. 

Warto również wiedzieć, że medyczna marihuana jest bezpieczna i dobrze tolerowana przez większość pacjentów. Ponadto jej skutki uboczne zdarzają się rzadziej w porównaniu do działań niepożądanych pojawiających się po tradycyjnym leczeniu farmakologicznym i mają niewielkie nasilenie. 

Podsumowanie

Leczenie medyczną marihuaną rozpoczyna się od wizyty lekarskiej, podczas której doświadczony lekarz zapoznaje się z dokumentacją medyczną pacjenta, jego dolegliwościami, listą przyjmowanych leków oraz ogólnym stanem zdrowia. Następnie na podstawie zebranych informacji decyduje, czy podanie medycznej marihuany może przynieść korzyści zdrowotne i poprawić stan pacjenta, czy nie.

Jeśli specjalista uzna, że konopie pomogą w zmniejszeniu dolegliwości, to już na pierwszej wizycie wystawi receptę na medyczną marihuanę i poinformuje pacjenta o zalecanym sposobie przyjmowania suszu konopnego oraz dokładnym dawkowaniu.

Następnie umówi pacjenta na kolejną wizytę, która zazwyczaj odbywa się po 30 dniach.

 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."