Medycyna News

Konopie indyjskie w leczeniu bólu i problemów ze snem

Konopie indyjskie w leczeniu bólu i problemów ze snem 10 lipca 2020Leave a comment
Zbliżenie na kolorowe kapsułki

Badania Albert Einstein College of Medicine i University of Miami wykazały, że większość konsumentów korzysta z konopi ze względu na szerokie prozdrowotne właściwości. Istnieją jednak dwie przypadłości, w których konopie znajdują szczególne zastosowanie. Ludzie spożywają marihuanę, aby radzić sobie z bólem oraz kłopotami z zasypianiem. 

Badanie, opublikowane w magazynie Psychoactive Drugs, polegało na przeprowadzeniu ankiety wśród klientów dwóch najbardziej popularnych sklepów konopnych w Kolorado.

Warto wspomnieć, że rekreacyjna marihuana jest legalna w Kolorado, jeśli klient ma co najmniej 21 lat. Spośród 1000 ankietowanych klientów, 65% twierdziło, że wykorzystuje marihuanę do uśmierzania bólu.

Kobieta zwinięta w kłębek na fotelu
65% ankietowanych twierdziło, że wykorzystuje marihuanę do uśmierzania bólu

74% stwierdziło, że kupiło ją jako środek nasenny. Prawie 80% respondentów przyjmujących konopie w celu uśmierzenia bólu argumentowało, że konopie indyjskie są „bardzo pomocne”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Natomiast 88% osób, które wcześniej przyjmowały opioidy, zauważyło zmniejszenie konieczności przyjmowania lub zaprzestanie korzystania z tych leków.  Ponadto 84% ankietowanych zapewniło, że konopie znacznie poprawiają jakość snu i ułatwiają zasypianie.

Konopie na sen, relaks i ból

Nie jest zaskakujące, że konopie są wykorzystywane w taki sposób. Rośliny te od dawna są stosowane dla pogłębienia snu i relaksu. Niektóre badania sugerują, że kanabidiol (CBD) w konopiach indyjskich może przyspieszyć proces zasypiania i poprawia ogólną jakość snu.

Ponadto, chociaż status prawny marihuany uniemożliwił dokładne i kompleksowe badania na ten temat, istnieją dowody sugerujące, że marihuana może służyć jako alternatywa dla tradycyjnych leków przeciwbólowych.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Częściowo dlatego, że nerwy obwodowe rejestrujące ból w mózgu zawierają wiele receptorów kannabinoidowych. Niezbędne są jednak dalsze badania na ten temat.

Badania sugerują również, że legalizacja marihuany może potencjalnie utorować drogę dla zmniejszenia przypadków uzależnień od innych, bardziej niebezpiecznych metod walki z bólem, takich jak stosowanie opioidów.

Śpiąca kobieta w półcieniu
Kanabidiol (CBD) może przyspieszyć proces zasypiania i poprawia ogólną jakość snu

„Przytoczone wnioski wskazują nie tylko na skuteczność terapeutycznej marihuany jako alternatywnego środka przeciwbólowego. Mogą świadczyć także o potencjalnej roli marihuany jako leku niwelującego skutki uboczne terapii” – jak stwierdził w oświadczeniu zastępca dyrektora NORML Paul Armentano.

Czy warto rozważyć zastosowanie leków na bazie konopi?

Ogólnie rzecz biorąc warto, chociaż potrzebne są dalsze badania. Zasadniczo wymienione badania potwierdzają to, co już wiemy. Marihuana ma szeroki zakres zastosowań, a legalizacja przyniosłaby korzyści wielu ludziom.

Z tego względu obecnie pozostaje nam tylko czekać na rozwój sytuacji. Jesteśmy jednak dobrej myśli. W przyszłości z pewnością możemy liczyć na to, że medycyna zrobi milowy krok, wprowadzając do użytku leki na bazie konopi.

Źródło: https://internationalhighlife.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."