Nauka News

Nowa technologia nadzieją na lepsze wykorzystanie konopi medycznych

Nowa technologia nadzieją na lepsze wykorzystanie konopi medycznych 21 stycznia 2021Leave a comment
Neuron

Nowa technologia firmy Nextage Therapeutics Ltd. jest reklamowana jako umożliwiająca cząsteczkom konopi indyjskich bezpośredni dostęp do mózgu, co może napędzać rozwój metod leczenia osób cierpiących na wiele chorób.

 • Na podstawie badań przeprowadzonych w Technion-Israel Institute of Technology, zdolność cząsteczek konopi do przekraczania bariery krew-mózg (BBB – brain blood barrier), może zmniejszyć konieczną dawkę marihuany i pozwalać na zminimalizowanie efektów ubocznych w czasie leczenia.
 • Artykuł sugeruje, że można by opracować różnorodne metody leczenia chorób, takich jak choroba Parkinsona, Alzheimera, padaczka, rak mózgu i przewlekły ból.
 • BBB to „bariera pomiędzy naczyniami krwionośnymi mózgu (naczyniami włosowatymi) a komórkami i innymi składnikami tkanki mózgowej” – wyjaśniają informacje z University of Queensland.

Tak więc w ten sam sposób, w jaki czaszka zapewnia ochronę przed fizycznymi uszkodzeniami, BBB „zapewnia ochronę przed chorobotwórczymi patogenami i toksynami, które mogą być obecne w naszej krwi”.

Makieta mózgu
Zdolność cząsteczek konopi do przekraczania bariery krew-mózg może zmniejszyć konieczną dawkę marihuany

Nowa technologia pomoże leczyć choroby neurologiczne

Plan zakłada opatentowanie nowej technologii przed negocjacjami z firmami, które chcą wykorzystać tę technologię do opracowania metod leczenia chorób neurologicznych.

Jeśli chodzi o chorobę Alzheimera, dostarczanie leków jest czynnikiem ograniczającym przyszły rozwój choroby – czytamy w artykule z 2020 roku w Frontiers in Aging Neuroscience.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

„Historycznie rzecz biorąc, bariera krew-mózg stanowiła poważne wyzwanie dla opracowywania leków na choroby ośrodkowego układu nerwowego, zapobiegając przedostawaniu się większości leków do mózgu w terapeutycznie odpowiednich stężeniach”

– brzmiało oświadczenie amerykańskiej firmy Denali Therapeutics Inc., która opracowuje własną technologię przekraczania bariery krew-mózg w przypadku chorób neurodegeneracyjnych.

Firma twierdzi, że jej technologia

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„umożliwia szeroką dystrybucję i poprawę poziomów ekspozycji białek terapeutycznych w całym mózgu”.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."