Medycyna News

Konopie na łagodzenie bólu i lepszy sen

Konopie na łagodzenie bólu i lepszy sen 20 marca 2020Leave a comment
Śpiąca kobieta

Ostatnie badania z Albert Einstein College of Medicine i University of Miami wykazały, że większość ludzi korzysta z kannabinoidów, ponieważ chcą pogłębić swój sen. Z kolei inne badanie opublikowane w Journal of Psychoactive Drugs opisuje ankietę, przeprowadzoną wśród klientów (21 lat i więcej) w dwóch sklepach detalicznych w Kolorado, w których rekreacyjna marihuana jest legalna.

Spośród 1000 ankietowanych klientów 65% twierdziło, że kupuje konopie jako metodę uśmierzania bólu, a 74% – jako środek nasenny. Prawie 80% respondentów przyjmujących go w celu uśmierzenia bólu stwierdziło, że konopie są „bardzo pomocne”, a 88% osób, które wcześniej przyjmowały opioidy, zgłosiło zmniejszenie lub zaprzestanie przyjmowania tych leków w wyniku używania konopi. Natomiast 84% uważa kannabinoidy za pomocne w polepszeniu jakości snu.

śpiący młody mężczyzna
84% ankietowanych klientów uważa kannabinoidy za pomocne w polepszeniu jakości snu

Nasenne właściwości kannabinoidów to nic nowego

Dla nas nie jest zaskakujące, że konopie są używane w taki sposób. Rośliny te od dawna wywołują w organizmie procesy, które pogłębiają sen. Niektóre badania sugerują, że kanabidiol (CBD) w konopiach indyjskich może przyspieszyć zasypianie i poprawić ogólną jakość snu.

Ponadto, chociaż status prawny marihuany uniemożliwił dokładne i kompleksowe badania na ten temat, istnieją pewne dowody sugerujące, że ogólnie każda konopia może służyć jako alternatywa dla tradycyjnych leków przeciwbólowych. Powodem jest to że nerwy obwodowe rejestrujące ból na naszych ciałach zawierają wiele receptorów kannabinoidowych. Potrzebne są jednak dalsze badania na ten temat.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Przytoczone badanie sugeruje również, że legalizacja może potencjalnie utorować drogę dla zmniejszenia zależności od innych, bardziej niebezpiecznych metod łagodzenia bólu, takich jak stosowanie opioidów.

„Te odkrycia mówią nie tylko o skuteczności terapeutycznej konopi jako alternatywnej metody przeciwbólowej, ale także o jej potencjalnej roli jako środka zmniejszającego uszkodzenia w organizmie”, jak stwierdził w oświadczeniu zastępca dyrektora NORML Paul Armentano.

Inne badania, w tym legalizacja marihuany JAMApaper 2014 w 2014 r., wykazały zmniejszenia liczby zgonów z powodu przedawkowania opioidów i zawierały podobne wyniki, jak badania Journal of Psychoactive Drugs. Niemniej jednak warto zauważyć, że badania przeprowadzone w 2019 r. podważają wyniki badania JAMA.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Kobieta drzemiąca na kanapie
Konopia może służyć jako alternatywa dla tradycyjnych leków przeciwbólowych

Czy warto stosować kannabinoidy w tym kontekście?

Oczywiście, że tak. Nie warto kierować się zbytnio zdaniem opinii publicznej. Konopie posiadają wiele pozytywnych właściwości, które tylko czekają, aby je wykorzystać.

Ogólnie rzecz biorąc, chociaż potrzebne są dalsze badania, zasadniczo potwierdzono to, co już wiemy: marihuana ma szeroki zakres zastosowań, a legalizacja przyniosłaby więcej korzyści ludziom, którzy są w potrzebie, cierpią lub znajdują się w hospicjach.

Źródło: https://internationalhighlife.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."