Medycyna News

Marihuana na bezsenność? Wyniki badania leków nasennych na bazie kannabinoidów

Marihuana na bezsenność? Wyniki badania leków nasennych na bazie kannabinoidów 29 maja 2020Leave a comment
Biało-czarne pigułki
 • Australijska firma Zelira Therapeutics poinformowała, że otrzymała ostateczny raport dotyczący jej autorskiej receptury leku, znanej jako ZTL-101.
 • Jej wyniki stanowią pierwszą na świecie kliniczną walidację leczenia osób z przewlekłą bezsennością w sposób bezpieczny i skuteczny.
 • Analiza wykazała, że leczeni pacjenci spali znacznie dłużej, szybciej zapadali w sen i łatwiej zasypiali po przebudzeniu.

Marihuana medyczna jako lek na bezsenność

Australijska firma produkująca marihuanę medyczną ogłosiła wyniki badań klinicznych dotyczących leczenia bezsenności.

Zelira Therapeutics poinformowała, że otrzymała ostateczny raport dotyczący autorskiej receptury marihuany, znanej jako ZTL-101. Jej wyniki stanowią pierwszą na świecie kliniczną walidację leczenia osób z przewlekłą bezsennością w bezpieczny i skuteczny sposób.

Tabletki na dłoni
Wyniki stanowią pierwszą na świecie kliniczną walidację leczenia osób z przewlekłą bezsennością w bezpieczny i skuteczny sposób

Wyniki badań są imponujące

Firma Zelira stwierdziła, że wyniki badań otwierają perspektywy wprowadzenia i dystrybucji tego produktu na rynki światowe, w tym w USA, w drugiej połowie 2020 r.

Badanie zostało przeprowadzone na Uniwersytecie Zachodniej Australii (UWA), gdzie naukowcy przeprowadzili randomizowane krzyżowe badanie z dwiema ślepymi próbami, aby ocenić skuteczność ZTL-101.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Jak pacjenci reagowali na lek?

„Dwadzieścia trzy osoby były leczone przez 14 nocy za pomocą ZTL-101 i 14 nocy za pomocą placebo. Próby były oddzielone tygodniowym okresem odstawienia leku”, mówi firma w komunikacie prasowym.

„Po rozpoczęciu dawkowania, każdy z uczestników mógł przyjąć pojedynczą (0,5 ml 11,5 mg kannabinoidów ogółem) lub podwójną (1 ml 23 mg kannabinoidów ogółem) dawkę leku, podaną pod język, dostosowaną do swoich objawów”.

Śpiąca kobieta
Pacjenci  zgłaszali znaczną poprawę jakości życia i ogólnego funkcjonowania

Pierwsze rezultaty są obiecujące

Według Zelira, analiza wykazała, że leczeni pacjenci spali znacznie dłużej, szybciej zapadali w sen i łatwiej zasypiali po przebudzeniu, pacjenci  zgłaszali również znaczną poprawę jakości życia i ogólnego funkcjonowania, w tym uczucie odprężenia po przebudzeniu, zmniejszenie poczucia stresu i zmęczenia.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Konopie indyjskie w leczeniu przewlekłej bezsenności

Peter Eastwood, główny analityk badania i profesor na Uniwersytecie Zachodniej Australii, nazwał je najdokładniejszym badaniem klinicznym, jakie kiedykolwiek podjęto w celu oceny potencjału terapeutycznego medycznej konopi indyjskiej w leczeniu objawów przewlekłej bezsenności.

Efekty są zaskakujące

„Fakt, że leczenie ZLT-101 osiągnęło statystycznie istotną, dostosowaną do dawki poprawę w szerokim zakresie kluczowych wskaźników bezsenności, jest imponujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunkowo krótkie, dwutygodniowe okresy podawania”, powiedział Eastwood w oświadczeniu.

źródło: hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."