Medycyna News

Poprawa jakości życia pacjentów leczonych konopiami indyjskimi. Najnowsze badania

Poprawa jakości życia pacjentów leczonych konopiami indyjskimi. Najnowsze badania 26 sierpnia 2020Leave a comment
Szczęśliwa kobieta z balonikiem w ręce

• Naukowcy opublikowali kolejne, przełomowe badanie dotyczące medycznej marihuany.
• W badaniu wzięli udział zarówno pacjenci, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na zastosowanie medycznej marihuany, jak i jej stali użytkownicy.
• Badania wyraźnie wskazują, w którym kierunku powinna iść polityka dotycząca konopi.

Marihuana lecznicza przynosi ulgę w bólu

W latach 2016-2018 ponad 1200 osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych, cierpiących na takie schorzenia, jak padaczka, SM, przewlekły ból, lęk i depresja, zgłosiło pogorszenie swojego stanu zdrowia. Z powodu dolegliwości zdecydowali się oni na codzienne stosowanie konopi indyjskich.

Uczestnicy używali różnych produktów zawierających konopie indyjskie, ale produkty z CBD były stosowane częściej niż produkty zawierające THC. Naukowcy porównali swoje wyniki z grupą osób dorosłych, które rozważały samodzielne używanie konopi indyjskich do celów leczniczych lub na rzecz osób pozostających pod ich opieką.

Stwierdzili, że osoby, które używały medycznych konopi indyjskich, zgłaszały poprawę jakości życia i stanu zdrowia, a także zgłaszały zmniejszenie bólu, lepszą jakość snu oraz niższy poziom lęku i depresji. Ponadto byli mniej skłonni do odwiedzania oddziałów ratownictwa medycznego w szpitalu.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Uśmiechnięta kobieta
Osoby, które używały medycznych konopi indyjskich, zgłaszały poprawę jakości życia i stanu zdrowia

Badania nad konopiami. Zróżnicowana grupa kontrolna

Naukowcy śledzili także indywidualnie zgłoszenia każdego z uczestników, aby sprawdzić, w jaki sposób jakiekolwiek zmiany w spożyciu medycznych konopi indyjskich wpłynęły na ich wyniki zdrowotne. Stwierdzili, że uczestnicy zgłaszali poprawę stanu zdrowia po spożyciu medycznej marihuany oraz pogorszenie objawów po zaprzestaniu jej spożywania.

Uczestnicy, którzy wcześniej stosowali konopie indyjskie, prawdopodobnie byli jednak stronniczy, ponieważ już wcześniej obserwowali korzyści płynące ze stosowania tego środka dla ich zdrowia, a grupa kontrolna, która rozważała medyczną marihuanę, miała pewne przekonanie, że marihuana medyczna może też pomóc w leczeniu ich objawów.

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Naukowcy są zaniepokojeni postawą lekarzy

Ponad połowa stanów USA zalegalizowała marihuanę medyczną, jednak tylko 27% uczestników zgłosiło, że lekarz otwarcie polecił im jej zastosowanie, co zdaniem badaczy jest „niepokojące”. Zostało to opisane w opracowaniu, opublikowanym w czasopiśmie „Cannabis and Cannabinoid Research”.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Badanie to, jak twierdzą naukowcy, nie dostarcza dowodów na to, że konopie indyjskie są skuteczną formą terapii, ale wskazuje, że konieczne są dalsze badania, aby móc się tego dowiedzieć.

Źródło: https://cannabishealthnews.co.uk

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."