Medycyna News

Leki przeciwbólowe z konopi indyjskich 30 razy silniejsze niż aspiryna?

Leki przeciwbólowe z konopi indyjskich 30 razy silniejsze niż aspiryna? 9 lipca 2020Leave a comment
Białe tabletki na niebieskim tle

Naukowcy z University of Guelphin Canada dokonali w 2020 r. przełomowego odkrycia. Jako pierwsi odkryli, jak wielki potencjał przeciwbólowy posiadają substancje, znajdujące się w konopiach indyjskich. Czy jest to dobra alternatywa dla standardowej farmakologii? Być może tak. Badania wskazują, jak cenne mogą być konopie. Podobno środek przeciwbólowy wyprodukowany z konopi jest 30 razy mocniejszy niż aspiryna!

Odkrycie to jest bardzo interesujące. Zastosowanie konopi indyjskich jako środka zmniejszającego ból oznaczałoby, że istnieją lepsze rozwiązania niż środki farmakologiczne. Naturalne leki przeciwbólowe z konopi nie uzależniają i nie mają niebezpiecznych efektów ubocznych, w przeciwieństwie do leków syntetycznych.

Czy konopie to uniwersalna alternatywa środków terapeutycznych?

Wszystko zaczęło się od zespołu, który połączył biochemię i genomikę. Naukowcy pod kierunkiem profesora Tariqa Akhtara z Wydziału Biologii Molekularnej i Komórkowej (MCB), współpracujący z profesorem MCB Stevenem Rothsteinem, stworzyli w ten sposób  realną alternatywę dla standardowych środków terapeutycznych.

Zespół odkrył, w jaki sposób konopie indyjskie tworzą dwie cząsteczki: kannlawlaw A i kannlawlaw B – znany również jako „flawonoidy”. Flawonoidy to rodzaj roślinnych metabolitów wtórnych, czyli substancji niezbędnych do prawidłowego przebiegu metabolizmu.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
kobieta trzymająca się za brzuch
Konopie mogą być realną alternatywę dla standardowych środków terapeutycznych

Z obserwacji wynika, że flawonoidy z konopi indyjskich dają efekty przeciwzapalne, które są 30 razy większe niż te, które zapewnia zwykła aspiryna.

Jak powiedział profesor Akhtar: „Naszym celem było lepsze zrozumienie, w jaki sposób powstają te cząsteczki, […]. Jeśli wiesz, czego szukasz, możesz stymulować geny. Masz możliwość modyfikować je wedle własnego uznania. W taki sposób powstają cząsteczki takie jak kannawlawiny A i B, które możemy dodatkowo modyfikować”.

Lek przeciwbólowy z konopi w chorobach przewlekłych

W tej chwili osoby cierpiące na ból, związany z chorobami przewlekłymi lub nieuleczalnymi, polegają głównie na opioidach. Blokują one receptory bólu w mózgu, jednak mają wiele skutków ubocznych. Często także uzależniają.

Profesor Rothstein stwierdził, że „Możliwość zaoferowania nowej metody uśmierzania bólu jest ekscytująca. Jesteśmy dumni, że nasza praca może stać się nowym narzędziem w arsenale walki z chorobami przewlekłymi”.

Niebieski kapsułki na dłoni
Osoby cierpiące na ból, związany z chorobami przewlekłymi lub nieuleczalnymi, polegają głównie na opioidach

Przyszłość naturalnych leków przeciwbólowych z konopi

Trudno jest to ocenić, jednak ze sporą dozą zaufania można stwierdzić, że jeśli coś jest skuteczne i przebadane przez specjalistów, to możemy oczekiwać, że w przyszłości wejdzie na rynek. W tym aspekcie nasze oczekiwania są naprawdę ogromne, gdyż wyeliminowanie farmakologii i opioidów z terapii medycznych stanowiłoby krok milowy.

Chorzy nie musieliby wybierać między uzależnieniem od opioidów a życie z ciągłym bólem. Z tego względu ze zniecierpliwieniem oczekujemy efektów dalszej pracy.

Źródło: https://internationalhighlife.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze porady i powiadomienia o nowych recenzjach i najlepszych dealach na waporyzatory!

* pole wymagane