News Prawo

Kanadyjska organizacja Witset First Nation chce stworzyć swoje własne prawo konopne

Kanadyjska organizacja Witset First Nation chce stworzyć swoje własne prawo konopne 1 lipca 2020Leave a comment
Kobita siedząca w górach owinięta flagą kanadyjską

„Witset First Nation ma konstytucyjnie chronione prawo do sprawowania władzy nad swoim społeczeństwem, gospodarką i ziemią” ogłosił Trevor Morrison, dyrektor generalny Kyah Development Corporation w Interior News.

 • Witset First Nation to społeczność rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, która korzysta z prawa do określania własnych praw dotyczących marihuany.
 • W Witset ma zostać otwarta nowa przychodnia, First Nation, zlokalizowana w pobliżu Kolumbii Brytyjskiej.
 • Osoby zarządzające przychodnią planują działać pod kierownictwem Witset First Nation, a nie kanadyjskiego rządu federalnego.

„Witset First Nation zajmuje stanowisko, które obejmuje prawo do wyłącznego zarządzania działalnością związaną z konopiami indyjskimi. Zaczynając od upraw, a kończąc na sprzedaży na terenie rezerwatu. Prawo to jest chronione przez paragraf 35 Ustawy Konstytucyjnej z 1982 roku”.

Góry Kanady
Witset First Nation zajmuje stanowisko, które obejmuje prawo do wyłącznego zarządzania działalnością związaną z konopiami

Witset podał również do wiadomości, że dołączył do grupy o nazwie Indigenous Bloom, kolektywu rdzennych społeczności i grup tubylczych, które uprawiają i sprzedają konopie lecznicze i marihuanę w Kolumbii Brytyjskiej”.

Kanadyjski rząd federalny nie jest w stanie nic zrobić

„Indigenous Bloom nie posiada licencji na prowadzenie produkcji marihuany od rządu federalnego i nie ma dostępu do legalnej marihuany od licencjonowanych producentów, więc jako produkt pozostaje nieuregulowany prawnie” potwierdza prokurator generalny ministerstwa w oświadczeniu dotyczącym praw przysługujących Witsetowi.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Sklepy Indigenous Bloom nie posiadają oficjalnej licencji

„Żadne sklepy z Indigenous Bloom nie posiadają obecnie licencji na sprzedaż konopi niemedycznych”.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Ustawa o konopiach indyjskich została opracowana w celu ochrony członków Witset First Nation i wszystkich innych osób zaangażowanych w uprawę, sprzedaż, posiadanie lub konsumpcję konopi na terenie rezerwatu. Ustawa zawiera wyraźną klauzulę, dotyczącą ochrony sprzedaży konopi osobom nieletnim oraz wiarygodności osoby ubiegającej się o uprawę konopi i zezwolenia na sprzedaż detaliczną”, napisał prokurator generalny.

To śmiałe posunięcie

To posunięcie wydaje się być również w dużej mierze efektem  zaangażowania, ponieważ przychodnia w dalszym ciągu planuje w przeważającej części stosować się do kanadyjskich wytycznych. „Jako firma, jesteśmy dumni z przestrzegania przepisów i standardów dotyczących produktów”, czytamy na stronie www firmy.

Kanadyjska flaga na szczycie góry
Jesteśmy dumni z przestrzegania przepisów i standardów dotyczących produktów”, czytamy na stronie firmy

Normy Health Canada są przestrzegane

„Wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt i wysokiej klasy zakłady produkcyjne, spełniamy i wyprzedzamy wszelkie normy i wytyczne Health Canada”. Prowincja nie ma oficjalnie władzy nad tym, co dzieje się na rdzennych ziemiach, więc Witset First Nation działa w granicach prawa.

źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."