Gospodarka News

Harris przedstawia projekt ustawy o dekryminalizacji marihuany w amerykańskim senacie

Harris przedstawia projekt ustawy o dekryminalizacji marihuany w amerykańskim senacie 8 września 2020Leave a comment
Kobieta w bluzie z amerykańską flagą

Kamala Harris, jedna z kandydatek Demokratów do fotelu w Białym Domu, przedstawiła w Senacie projekt Ustawy o dekryminalizacji marihuany na szczeblu federalnym.

 • Do Harris, amerykańskiej senator z Kalifornii i byłej prokurator generalnej stanu, dołączył przedstawiciel Demokratów z USA Jerrold Nadler z Nowego Jorku.
 • Przedstawił on projekt ustawy w Izbie Reprezentantów.
 • Oboje zasiadają w komisjach sądowniczych w swoich izbach.
 • Szczegóły ustawodawstwa Harrisa-Nadlera zostały przekazane Reuterowi przez biuro Senatu Harrisa.

„Czasy się zmieniły – marihuana nie powinna być przestępstwem”

Tak powiedziała Harris w oświadczeniu. „Musimy zacząć regulować marihuanę i wymazać wyroki skazujące za marihuanę z rejestrów milionów Amerykanów, aby mogli żyć dalej w spokoju”.

Stanowisko w sprawie marihuany Harris ewoluowało. W maju 2018 r. była prokurator podpisała ustawę, która była tworzona przez obecnego kontrkandydata do Białego Domu, senatora Cory’ego Bookera, aby ją w pełni zalegalizować po wcześniejszym wsparciu legalizacji medycznej marihuany i dekryminalizacji wcześniejszych wyroków skazujących.

Statua wolności
„Musimy zacząć regulować marihuanę i wymazać wyroki skazujące za marihuanę z rejestrów milionów Amerykanów”

Ważny krok w kierunku sprawiedliwości społecznej

Nadler powiedział natomiast w oświadczeniu, że skoro stany USA zalegalizowały używanie marihuany, osoby z wcześniejszymi wyrokami skazującymi „nadal mają obywatelstwo drugiej kategorii”, a „egzekwowanie przepisów dotyczących marihuany na tle rasowym ma nieproporcjonalny wpływ na społeczności kolorowe”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Harris powiedziała z kolei, że ich ustawodawstwo, jeśli zostanie przyjęte, byłoby „ważnym krokiem w kierunku sprawiedliwości rasowej i ekonomicznej”.

Kontekst historyczny marihuany w USA

Były prezydent Richard Nixon wypowiedział „wojnę narkotykom” w latach siedemdziesiątych. Wieloletnie dążenie do rozszerzenia zakresu federalnych agencji zajmujących się zwalczaniem narkotyków i wdrażanie takich polityk, jak obowiązkowe kary minimalne związane z narkotykami, doprowadziło do nieproporcjonalnie wysokich wskaźników aresztowań i wyroków więzienia dla społeczeństw mniejszościowych.

Kontekst polityczny

Podczas pierwszej debaty prezydenckiej w Miami Harris spierała się z byłym wiceprezydentem Joe Bidenem o swoje poglądy w kwestiach rasowych.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Podejście Harris do marihuany może dać jej kolejną okazję, by skonfrontować się z Bidenem, liderem Demokratów, rywalizującym z republikańskim prezydentem Donaldem Trumpem w wyborach w listopadzie 2020 roku.

Czarny Amerykanin owinięty amerykańską flagą
Podczas pierwszej debaty prezydenckiej w Miami Harris spierała się z byłym wiceprezydentem Joe Bidenem

Plan Demokratów: reforma wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych

Ogłoszony we wtorek przez Bidena plan reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych zdekryminalizowałby marihuanę, usunął wcześniejsze wyroki skazujące i zalegalizował ją do celów medycznych, ale zaczekałby z legalizacją użytku rekreacyjnego, którą, jak powiedział, powinien pozostawić stanom.

Marihuana rekreacyjna legalna w jedenastu stanach i w Dystrykcie Kolumbii

Oprócz dekryminalizacji marihuany poprzez usunięcie jej z listy kontrolowanych substancji i umożliwienie stanom ustalania własnych polityk, ustawa Harris-Nadler „Marijuana Opportunity Reinvestment and Expungement Act” zakazywałaby odmowy przyznawania federalnych świadczeń publicznych, w tym mieszkań, z powodu stosowania marihuany. Nie miałoby to też wpływu na przepisy imigracyjne.

Dodatkowo ustawa zezwalałaby na 5% federalny podatek od sprzedaży produktów marihuany, które są produkowane lub importowane do Stanów Zjednoczonych, co pozwoliłoby sfinansować trzy programy dotacji. Dwa pomogłyby najbardziej poszkodowanym przez wojnę z narkotykami, zapewniając szkolenia zawodowe w branży marihuany i poza nią.

Trzeci zapewni pomoc finansową małym firmom z branży marihuany, które są własnością osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej i są przez nie prowadzone.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."