News Prawo

Nowe stany USA zalegalizują marihuanę w 2020 roku?

Nowe stany USA zalegalizują marihuanę w 2020 roku? 12 maja 2020Leave a comment
Dziewczyna w bluzie z napisem USA

W tym roku w Stanach Zjednoczonych zapowiada się wiele emocji wyborczych dzięki wyścigowi prezydenckiemu. W niektórych stanach – w tym również w tych największych – ten rok może okazać się bardzo ważny dla fanów marihuany. 

Nowe stany, które rozważają legalizację marihuany

Głównymi stanami rozważającymi legalizację są New Jersey i Nowy Jork. Ustawodawcy w obu stanach nie przegłosowali legalizacji w 2019 r. Wyborcy w New Jersey wezmą sprawy w swoje ręce w listopadzie. Tymczasem Nowy Jork chce nawiązać współpracę z sąsiednim stanem w zakresie legalizacji poprzez działania legislacyjne.

Wezwanie do tego, aby obywatele mogli wziąć udział w głosowaniu na Florydzie, po raz kolejny rozeszło się bez echa. Nie sprawia to natomiast, że prawodawcy nie będą tego rozważać. Oto pięć stanów, w których legalizacja wydaje się najbardziej prawdopodobna.

1. New Jersey oddaje decyzję wyborcom

W 2019 r. ustawodawcy mieli okazję zalegalizować marihuanę dla dorosłych, ale nie zrobili tego. Teraz wszystko zależy od wyborców w New Jersey. Legalizacja rekreacyjnego stosowania marihuany w „Garden State” została już zatwierdzona do głosowania w listopadzie. W oparciu o wyniki ankiety przeprowadzonej w Monmouth University około 60 proc. wyborców stanowych „popiera legalizację marihuany”, a połowa twierdzi, że obecna propozycja, aby tak się stało w New Jersey, jest dobrym pomysłem”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

2. Nowy Jork woli ustawę?

Nowy Jork jest gotowy spróbować ponownie poprzez działania legislacyjne.
W swoim ostatnim orędziu nowojorski gubernator Andrew Cuomo poprzysiągł ponownie naciskać na legalizację marihuany (nie uchwalił ustawowego stanu w 2019 roku).

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Jeden omawiany pomysł wtedy zaczął się pojawiać: współpraca z sąsiednim Connecticut, aby wspólnie zalegalizować konopie indyjskie. Kwestia ta wydaje się być najwyższym priorytetem legislacyjnym w 2020 r., ale prawodawcy muszą osiągnąć porozumienie w kwestiach sprawiedliwości społecznej.

Nowy Jork z lotu ptaka
Nowy Jork jest gotowy spróbować ponownie poprzez działania legislacyjne.

3. Floryda także bez głosowania powszechnego, ale z legalizacją?

Wyborcy z Florydy nie rozważą legalizacji marihuany w 2020 r. Z trzecią co do wielkości populacją w Stanach Zjednoczonych i milionami urlopowiczów każdego roku Floryda jest największym potencjalnym niewykorzystanym rynkiem legalnej marihuany.

Polityka w państwie jest jak zawsze podzielona, ​​a próba uzyskania legalizacji w toku głosowania znów się nie powiodła. Ustawodawca stanowy złożył już jednak wniosek o uzyskanie legalizacji. Najbliższe miesiące pokażą, czy uda się ten cel osiągnąć także w tym stanie.

4. Gubernator Nowego Meksyku popiera starania o legalizację marihuany

Na początku stycznia gubernator stanu Nowy Meksyk Michelle Lujan Grisham ogłosił wsparcie dla wystawionego w stanie dokumentu, który legalizuje marihuanę dla dorosłych. Wyniki ankiet różnią się między sobą. Jeden sondaż wykazał , że 63% wyborców w Nowym Meksyku sprzeciwia się legalizacji, a inny pokazał poparcie dla legalizacji na poziomie 75 procent.

Osoba trzymająca bilet do studia filmowego
Floryda jest największym potencjalnym niewykorzystanym rynkiem legalnej marihuany.

5. Arizona próbuje jeszcze raz – z jakim skutkiem?

Wyborcy w Arizonie mogą mieć kolejną szansę na zalegalizowanie marihuany. Wyborcy w Arizonie odrzucili legalizację użytkowania przez dorosłych w 2016 r. jednak organizacja o nazwie „Smart and Safe Arizona” ma już 150 000 podpisów pod petycją, aby w listopadzie ponownie wprowadzić tę kwestię do głosowania. Muszą zdobyć ich 237,645 przed 2 lipca. Gubernator stanu Arizona Doug Ducey jest przeciwny legalizacji.

źródło: 420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."