News

Dlaczego patrol graniczny w Nowym Meksyku ostrzega przed przewożeniem marihuany?

Dlaczego patrol graniczny w Nowym Meksyku ostrzega przed przewożeniem marihuany? 16 maja 2022Leave a comment
 • W marcu Izba Reprezentantów USA przyjęła ustawę Marijuana Opportunity, Reinvestment, and Expungement (MORE) Act, która zalegalizowałaby marihuanę na poziomie federalnym.
 • Pod koniec marca w Nowym Meksyku rozpoczęła się rekreacyjna sprzedaż marihuany, jednak Straż Graniczna ostrzega, że nadal mają uprawnienia do egzekwowania przepisów dotyczących narkotyków.
 • „Legalizacja marihuany do użytku dorosłych zmieni sposób myślenia o Nowym Meksyku na lepsze – o naszej sile roboczej, gospodarce, przyszłości.(…)”

Nowy Meksyk stał się 18. stanem, który zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany przez osoby dorosłe

Jak się jednak okazuje, to nie robi różnicy dla amerykańskiej Służby Celnej i Ochrony Granic, która w tym tygodniu wydała ostrzeżenie dla wszystkich przejeżdżających: dla nas jest to nadal nielegalne.

„Agenci patrolu granicznego mają uprawnienia do egzekwowania przepisów dotyczących narkotyków. Marihuana jest nadal zakazanym narkotykiem z listy 1 amerykańskiej ustawy o substancjach kontrolowanych. Dlatego też funkcjonariusze U.S. Border Patrol będą nadal podejmować odpowiednie działania wobec osób, które w dowolnym miejscu w Stanach Zjednoczonych znajdą się w posiadaniu marihuany” – poinformowała agencja w komunikacie, cytowanym przez Border Report.

Rekreacyjna sprzedaż marihuany rozpoczęła się w Nowym Meksyku pod koniec marca, w ślad za dziesiątkami innych stanów i miast, które wprowadziły własne środki mające na celu zniesienie prohibicji na marihuanę w ciągu ostatniej dekady.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Upomnienie ze strony Straży Granicznej przypomina, że klienci powinni nadal zachowywać ostrożność, jeśli przypadkiem będą mieli przy sobie marihuanę. Jak zauważył Border Report, „Patrol Graniczny prowadzi punkty kontrolne na autostradzie w Nowym Meksyku, między innymi na autostradzie 10 w pobliżu Deming, na północ od Las Cruces, na południe od Alamogordo i na północ od Columbus”, a agenci, którzy się tam znajdują „przede wszystkim sprawdzają dokumenty imigracyjne osób podróżujących do wnętrza Stanów Zjednoczonych, ale także dokonują konfiskaty narkotyków na mocy uprawnień z tytułu 21 Kodeksu Stanów Zjednoczonych”.

Podobnie jak w innych stanach, Nowy Meksyk określił nową politykę jako siłę napędową dla gospodarki stanowej i lokalnej

„Przedsiębiorcy skorzystają z możliwości tworzenia nowych, lukratywnych przedsięwzięć, władze stanowe i lokalne odniosą korzyści z dodatkowych dochodów, a co ważne, pracownicy skorzystają z szansy zdobycia nowych miejsc pracy i rozwoju kariery” – powiedziała Gubernator Nowego Meksyku Michelle Lujan Grisham w oświadczeniu po podpisaniu ustawy legalizacyjnej w ubiegłym roku.

„Ta ustawa jest wielkim krokiem naprzód dla naszego stanu” – dodała demokratka Lujan Grisham. „Legalizacja marihuany do użytku dorosłych zmieni sposób myślenia o Nowym Meksyku na lepsze – o naszej sile roboczej, gospodarce, przyszłości. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania. Jesteśmy gotowi zainwestować w siebie i w nieograniczony potencjał mieszkańców Nowego Meksyku. Jesteśmy gotowi wziąć się do pracy, aby ta branża odniosła sukces”.

Ostrzeżenie wydane przez Straż Graniczną oddaje jednak to, co stanowiło decydujące napięcie w tej erze legalizacji – nowe stanowe i lokalne przepisy dotyczące konopi indyjskich niezmiennie naruszają zakaz rządu federalnego dotyczący marihuany.

Dlatego też Kongres jest pod coraz większą presją, aby wreszcie to zmienić. W marcu Izba Reprezentantów USA przyjęła ustawę Marijuana Opportunity, Reinvestment, and Expungement (MORE) Act, która zalegalizowałaby marihuanę na poziomie federalnym.

Teraz ustawa trafi do Senatu, gdzie liderzy twierdzą, że do końca miesiąca zamierzają przedstawić własną propozycję legalizacji

Na konferencji prasowej lider senackiej większości Chuck Schumer powiedział, że konsultuje się z republikanami w Izbie, aby dowiedzieć się, co chcieliby dodać do ustawy o konopiach indyjskich.

Ustawa MORE Act przeszła przez Izbę kontrolowaną przez Demokratów w dużej mierze po linii partyjnej.

Dla Schumera załatwienie sprawy będzie oznaczało spełnienie obietnicy, którą jego partia złożyła w zeszłym roku po przejęciu władzy. W wywiadzie udzielonym wiosną ubiegłego roku Schumer powiedział, że „w pewnym momencie posuniemy się naprzód [w sprawie legalizacji], kropka”.

„W 2018 r. byłem pierwszym członkiem kierownictwa Demokratów, który opowiedział się za zakończeniem federalnej prohibicji. Jestem pewien, że pytacie: „Co się zmieniło?”. Cóż, moje myślenie ewoluowało. Kiedy kilka pierwszych stanów – Oregon i Kolorado – chciało zalegalizować narkotyki, wszyscy przeciwnicy mówili o paradzie okropności. Wzrosłaby przestępczość. Wzrosłaby konsumpcja narkotyków. Stanie się wszystko, co złe” – powiedział wtedy Schumer.

„Legalizacja w poszczególnych stanach przebiegła nadzwyczaj dobrze. Stany te odniosły wielki sukces. Nie doszło do fali okropieństw, a ludzie zyskali więcej wolności. I co najważniejsze, ludzie w tych stanach wydają się być bardzo szczęśliwi”.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."