Medycyna News

Dlaczego osoby chorujące na nowotwory sięgają po konopie indyjskie?

Dlaczego osoby chorujące na nowotwory sięgają po konopie indyjskie? 20 września 2021Leave a comment
Chemioterapia

Wielu pacjentów, którym udało się zwalczyć raka, korzysta z konopi indyjskich. Dlaczego? W głównej mierze wynika to z tego, że bardzo często byli oni leczeni z wykorzystaniem m.in. leków na bazie tej rośliny. Nie bez przyczyny wykorzystują oni potencjał znajdujący się w składzie konopi w celu łagodzenia bólu, lęku, zaburzeń snu czy nudności.

Osoby, które przeżyły nowotwór, zwykle używają kannabinoidów do radzenia sobie z problemami zdrowia fizycznego i psychicznego, co potwierdza zupełnie nowe badanie. 

Czy osoby z wyleczonym nowotworem częściej sięgają po konopie?

Wydaje się, że jak najbardziej tak. Ostatnie doniesienia z USA wskazują, że osoby, które przeżyły nowotwór, częściej używają konopi indyjskich w przypadku objawów, takich jak ból, lęk, problemy ze snem i nudności. Wynika to z testów przeprowadzonych przez zespół badaczy, którzy przeanalizowali wyniki profilaktycznych badań zdrowia w czasie COVID-19.

Zauważyli oni, że pewien odsetek pacjentów posiada wskaźnik oznaczający niedawne spożycie konopi. W tym celu zbadali więc zmiany wynikające z używania konopi indyjskich, a także metody dostarczania konopi.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Nowotwór i konopie indyjskie

Badacze zauważyli, że osoby z historią raka częściej zgłaszają korzystanie z konopi indyjskich w celu radzenia sobie ze zdrowiem psychicznym i objawami bólu. Ponadto ta sama grupa osób częściej wykazywała strach przed zarażeniem się COVID-19 w porównaniu do innych dorosłych, którzy nie mieli styczności z nowotworami.

Różowa wstążka symbol raka
Osoby z historią raka częściej zgłaszają korzystanie z konopi indyjskich

Jak wyglądało badanie?

Dane zebrano od 158 osób w okresie od 21 marca 2020 r. do 23 marca 2021 r. Przede wszystkim byli to pacjenci z wyleczonym nowotworem, które zidentyfikowały się jako użytkownicy marihuany medycznej. Ponadto zebrano odpowiedzi również od podobnej liczby zdrowych osób dorosłych i z pomniejszymi schorzeniami.

Dane zostały następnie porównane z użytkownikami marihuany medycznej bez historii raka w tym samym wieku. Według badań osoby, które przeżyły nowotwór, częściej korzystały z konopi jako sposobu radzenia sobie z nudnościami/wymiotami, bólami głowy lub migrenami, drgawkami, problemami ze snem lub brakiem apetytu.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Warto wskazać, że takie problemy wcale nie przechodzą po wygraniu walki z rakiem. Często organizm pozostaje już do końca życia wyniszczony w dość dużym stopniu. 

Szczegóły badania

61% procent respondentów z historią nowotworową korzysta z konopi do radzenia sobie z objawami lękowymi, a 54% do niwelowania przewlekłego bólu. 48% stwierdziło, że używa rośliny do radzenia sobie z objawami depresji, a 25% do redukowania objawów PTSD.

Pewien mniejszy odsetek korzysta z konopi w przypadku wystąpienia objawów innej choroby autoimmunologicznej, np. zespołu jelita drażliwego. Nie odnotowano jednak różnic w tym, jak często pacjenci przyjmują konopie ani w sposobie ich przyjmowania. Odkrycia potwierdzają potrzebę większej liczby rozmów między lekarzami a ich pacjentami na temat THC i CBD.

Olej CBD
Osoby, które walczyły przez lata z nowotworem, często zgłaszają potrzebę stosowania konopi

Wnioski

Autorzy doszli do następującego wniosku:

„Ogólnie rzecz biorąc, zaobserwowaliśmy, że osoby, które walczyły przez lata z nowotworem, często zgłaszają potrzebę stosowania konopi indyjskich w celu radzenia sobie zarówno z dolegliwościami fizycznymi, jak i psychicznymi.

Biorąc pod uwagę to, jak wiele osób kupuje konopie, nawet z niewiadomego źródła, rozmowy na ten temat między lekarzem a pacjentem powinny obejmować pytania dotyczące używania konopi indyjskich, a w szczególności taka dyskusja powinna być czymś obowiązkowym w przypadku osób z nowotworem w kartotece.”

Źródło: https://cannabishealthnews.co.uk

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."