Medycyna News

Czy marihuana lecznicza może zakończyć kryzys opioidowy?

Czy marihuana lecznicza może zakończyć kryzys opioidowy? 8 października 2021Leave a comment
Leki

Nie jest zaskoczeniem, że obecnie mamy do czynienia z globalnym kryzysem opioidowym. Poza Wielką Brytanią i USA, kraje takie jak Norwegia, Portugalia, Szwecja i Estonia również doświadczają nadużywania opioidów i uzależnienia od nich.

• Carl Esprey analizuje, dlaczego roślina marihuany używana do produkcji leczniczej marihuany może oznaczać koniec kryzysu opioidowego.
• W badaniach klinicznych ponad 85% pacjentów z Wielkiej Brytanii stwierdziło, że ich zdaniem marihuana lecznicza jest bardziej skuteczna w leczeniu bólu niż opioidy i inne leki przeciwbólowe.
• To sugeruje, że przepisywanie marihuany do użytku medycznego może pomóc w rozwiązaniu globalnego kryzysu opioidowego.

Walka z bólem przewlekłym

Miliony ludzi na całym świecie codziennie cierpią z powodu przewlekłego bólu w takiej czy innej formie. Ból przewlekły trwa trzy miesiące lub dłużej i ma znaczący negatywny wpływ na jakość życia danej osoby.

Pandemia Covid-19 pozostawiła wiele osób cierpiących z powodu bólu mięśniowo-szkieletowego po zejściu z wirusem i spowodowała, że ci, którzy już doświadczają przewlekłego bólu, cierpią z powodu bardziej znaczącego bólu, co jest znane jako long-Covid.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Marihuana medyczna
Pandemia Covid-19 pozostawiła wiele osób cierpiących z powodu bólu mięśniowo-szkieletowego

Według British Medical Journal (BMJ),

„przewlekły ból dotyka od jednej trzeciej do połowy populacji Wielkiej Brytanii, co odpowiada nieco poniżej 28 milionów dorosłych, w oparciu o dane z najlepszych dostępnych opublikowanych badań. Liczba ta prawdopodobnie wzrośnie dalej wraz ze starzeniem się społeczeństwa.”

Science Daily publikuje:

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Naukowcy donoszą, że 50,2 mln (20,5 procent) dorosłych mieszkańców USA doświadcza przewlekłego bólu w oparciu o analizę nowych danych NHIS. Oszacowali całkowitą wartość utraconej produktywności z powodu przewlekłego bólu na prawie 300 miliardów dolarów rocznie.”

Tradycyjnie, z pewnością od lat 90-tych, opioidy były lekiem, który lekarze przepisywali na objawy bólowe. Niefortunna rzeczywistość jest taka, że opioidy są silnie uzależniające, co doprowadziło do tego, że ludzie biorą więcej niż zalecaną dawkę, biorą je zbyt często, a w niektórych przypadkach przedawkowują, co prowadzi do śmierci!

Z tego powodu nawet ONZ przygląda się globalnemu kryzysowi opioidowemu i rozważa, jak najlepiej nim zarządzać.

Dlaczego marihuana lecznicza może oznaczać koniec kryzysu opioidowego?

Konopie medyczne okazały się bardzo obiecujące w zastępowaniu opioidów w leczeniu ciężkich form przewlekłego bólu. Cały czas prowadzone są kolejne badania nad skutecznością medycznej marihuany w leczeniu różnych schorzeń, zwłaszcza tych, na które wpływ ma ból.

Projekt Twenty21 obejmuje aktywne badania monitorowane przez Drug Science na pacjentach z określonymi schorzeniami, którzy są obecnie leczeni tradycyjnymi lekami. Projekt ma na celu stworzenie największego w Wielkiej Brytanii zbioru dowodów, które zostaną przekazane NHS, aby mogła ona przeznaczyć więcej środków na przepisywanie marihuany leczniczej tym, którzy jej potrzebują.

„Istnieje niewiele lub nie ma dowodów na to, że powszechnie przepisywane leki, takie jak benzodiazepiny lub opioidy w jakikolwiek sposób wpływają na jakość życia ludzi, ból lub cierpienie psychiczne, ale mogą powodować szkody, w tym możliwe uzależnienie”

– National Institute of Clinical Excellence (NICE).

Wstępne wyniki badań wskazują, że medyczna marihuana przyczyniła się do poprawy jakości życia w przypadku kilku schorzeń o ponad 50%.

Przepisywanie medycznej marihuany stało się legalne w Wielkiej Brytanii w listopadzie 2018 r. i może być prowadzone jako leczenie określonych schorzeń (takich jak padaczka i stwardnienie rozsiane). Lekarze pierwszego kontaktu mogą wystawiać skierowania, ale są one bardzo ograniczone.

Marihuana medyczna
Przepisywanie medycznej marihuany stało się legalne w Wielkiej Brytanii w listopadzie 2018 r.

„Brak dowodów klinicznych sprawił, że lekarze mają trudności z przepisywaniem legalnej, medycznej marihuany w Wielkiej Brytanii. Te nowe odkrycia stanowią duży krok naprzód i pomagają wyjaśnić korzyści, jakie te leki mogą przynieść tysiącom ciężko chorych pacjentów.”

– mówi Prof. David Nutt, założyciel Drug Science.

Rozwiązanie w zakresie konopi medycznych

Roślina konopi istnieje od wieków i do ostatnich lat była wykorzystywana na wiele sposobów do celów medycznych. Związki występujące w roślinie konopi to kannabidiol (CBD) i tetrahydrokannabinol (THC) – wwykazano, że oba zapewniają korzyści terapeutyczne.

Badania wykazują, że połączenie tych dwóch substancji w małych ilościach w określonych warunkach medycznych może być bardziej korzystne niż przepisywanie ich osobno. Samo CBD jest na ogół dobrze tolerowane.

Te obiecujące próby i wstępne ustalenia są dokładnie tym, co może sprawić, że konopie doprowadzą do końca kryzysu opioidowego, przy czym potrzebne są dalsze badania.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."