News Rekreacja

Wzrasta wskaźnik używania konopi indyjskich w szkołach i na uczelniach wyższych

Wzrasta wskaźnik używania konopi indyjskich w szkołach i na uczelniach wyższych 3 sierpnia 2020Leave a comment
Osoba pisząca na notesie

W zeszłym roku w placówkach edukacyjnych w West Midlands miały miejsce 64 incydenty związane z posiadaniem konopi indyjskich, przy czym liczba ta wzrosła z 50 w 2015 roku.

• Eksperci informują, że coraz więcej młodych ludzi używa narkotyków.
• Placówki edukacyjne potrzebują więcej programów edukacyjnych dotyczących używania twardych i miękkich narkotyków.
• Młodzież coraz częściej używa narkotyków i nie jest świadoma konsekwencji i ich wpływu na zdrowie.

Szkolny żółty autobus
Eksperci informują, że coraz więcej młodych ludzi używa narkotyków

Przestępczość narkotykowa wśród młodzieży wzrasta

Dane te zostały przekazane przez policję West Midlands zgodnie z Ustawą o wolności informacji (Freedom of Information Act). Obejmują one szkoły, uczelnie wyższe i uniwersytety. Niewielki wzrost odnotowano również w Staffordshire, gdzie liczba incydentów w szkołach wzrosła z 18 w 2015 roku do 26 w 2018 roku.

Organizatorzy kampanii stwierdzili, że dane te pokazują, że narkotyki w szkołach i innych placówkach edukacyjnych stają się coraz większym problemem.W 2019 r. miały miejsce trzy przestępstwa związane z posiadaniem nielegalnych substancji, takich jak heroina, kokaina i ecstasy, w porównaniu z sześcioma w 2018 r. i czterema w 2015 r. Liczba przestępstw związanych z handlem narkotykami w placówkach edukacyjnych wzrosła z jednego w 2015 r. do czterech w 2018 r. i 12 w 2019 r.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Młodzież nie jest uświadamiana na temat zagrożeń związanych z konopiami

Eksperci obawiają się, że zagrożenia związane z używaniem konopi indyjskich, nie są jasno wyjaśnione nastolatkom. Nuno Albuquerque, specjalista ds. narkotyków UKAT, który uruchomił w szkołach program edukacyjny w zakresie uzależnień, stwierdził:

„Nadużywanie narkotyków i alkoholu w dzieciństwie może powodować poważne krótko- i długoterminowe problemy. Dziecko może stać się fizycznie i psychicznie uzależnione od danej substancji, co może mieć ogromny wpływ nie tylko na jego zdrowie, ale też całe przyszłe życie.

Student w bibliotece
Nadużywanie narkotyków i alkoholu w dzieciństwie może powodować poważne krótko- i długoterminowe problemy

Apel do rządu

„Wzywamy rząd do przeprowadzenia analizy polityki społecznej w sektorze edukacji i do pilnego wsparcia programów uświadamiających na temat narkotyków i alkoholu, prowadzonych przez ekspertów w szkołach, ponieważ wyniki badań dowodzą, że coraz więcej młodych ludzi wchodzi na bardzo destrukcyjną ścieżkę”.

Komisarz policji West Midlands, David Jamieson, powiedział, że jest zdeterminowany, aby zająć się tą kwestią, ale edukacja pozostaje kluczem do zapobiegania angażowaniu się młodych ludzi w używanie narkotyków. Jak powiedział: „Musimy robić więcej, by edukować o zagrożeniach związanych z nielegalnymi substancjami.”.

Źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze porady i powiadomienia o nowych recenzjach i najlepszych dealach na waporyzatory!

* pole wymagane