News Rekreacja

Podsumowanie 420 w amerykańskiej branży konopnej

Podsumowanie 420 w amerykańskiej branży konopnej 1 maja 2021Leave a comment
Konopie marihuana

Tegoroczne 4/20 mamy już za sobą. Przyszedł czas, aby poznać wpływ tego wydarzenia na branżę konopną. W Polsce rynek jest jeszcze zbyt mało profesjonalny, abyśmy tak szybko mogli poznać dane, jednak dziś przyjrzymy się statystykom sprzedaży w Ameryce. 

 • Ruch w handlu detalicznym konopiami indyjskimi wzrósł o 9,5%, a sprzedaż wzrosła o 8,4% w ujęciu rocznym w dniu 20 kwietnia, według Cova Software, największej firmy zajmującej się punktami sprzedaży konopi indyjskich (POS) w Ameryce Północnej.
 • Podczas gdy poważne awarie nękały kilka dużych systemów POS, Cova odnotowała 4. rok z rzędu doskonały czas pracy (100%) i wzorcową szybkość transakcji (1,4 sekundy).
 • W godzinach szczytu 20 kwietnia, Cova przetwarzała 380 transakcji na minutę i obsługiwała ponad 180 000 transakcji w ciągu dnia w ponad 1200 dyspensariach.

Wielkie święto marihuany

20 kwietnia, „święto marihuany”, był historycznie największym dniem sprzedaży w branży marihuany. Patrząc na ostatnie 3 lata, 4/20 przypadał na wyraźnie różne nastroje społeczne. Rok 2019 był normalnym (nie-COVIDowym) rokiem, w którym dyspensaria w Kanadzie i legalnych stanach USA ciężko walczyły, aby zdążyć na 4/20 i zdobyć maksymalną ilość zapasów, aby sprostać gwałtownemu wzrostowi popytu. Nagrodą za to był ogromny zysk.

Konopie marihuana
20 kwietnia, „święto marihuany”, był historycznie największym dniem sprzedaży w branży marihuany

Sprzedaż marihuany rośnie pomimo pandemii

W zeszłym roku w marcu wszystkie sklepy detaliczne w USA zostały zamknięte przez COVID, po czym w kwietniu nastąpiło ponowne otwarcie sklepów w poszczególnych stanach i prowincjach. Istniały również ograniczenia dotyczące sposobu, w jaki sklepy z konopiami indyjskimi mogą sprzedawać: poprzez zamówienia online i odbiór z ulicy, wyłącznie z dostawą i/lub z ograniczoną liczbą odwiedzających.

Dzień 20.04.2021 w żadnym miejscu na świecie nie przypominał „normalności”, ponieważ niektóre gminy były całkowicie zamknięte dla podróżujących, podczas gdy inne były otwarte dla biznesu, ale z ograniczeniami. Mimo to branża odnotowała wzrost sprzedaży o 8,4%, pomimo awarii kilku amerykańskich systemów POS w związku z większym wolumenem sprzedaży. Zmusiło to prawie 2,000 dyspensariów do wstrzymania się od obsługiwania klientów na wiele godzin.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Dyrektor generalny Cova, Gary Cohen, podsumował to, mówiąc: „Przygotowania do 4/20 w zeszłym roku były niepewne, ponieważ nasza branża dopiero co została uznana za „niezbędną” w czasie COVID. Podaż produktów z marihuany była duża, ale popyt był wielkim znakiem zapytania.

Okazało się, że mieliśmy ogromny popyt ze strony konsumentów i pacjentów, a dzięki programom pomocowym w kwietniu, mieli oni pieniądze, które mogli wydać w dyspensariach. W tym roku te świadczenia nie zostały wprowadzona w okolicach 4/20, ale zatrudnienie jest wyższe, a dostęp do sklepów łatwiejszy. Ogólnie rzecz biorąc, w 2021 mieliśmy wspaniałe 4/20″.

Rośnie globalna sprzedaż konopi

W oparciu o dane Cova, dzienny wzrost sprzedaży w dniu 4/20 w stosunku do średniej marcowej dziennej sprzedaży wyniósł: 2019 +240%, 2020 +78% i 2021 +89%.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Średnia faktura za transakcję w USA wyniosła 76,26 USD, co oznacza wzrost o 9% w stosunku do roku 2020. W przypadku Kanady średnia faktura wyniosła 52,48 CAD, co oznacza spadek o 2% w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Dyspensaria w całej Ameryce Północnej odnotowały w tym roku o 9,5% większy ruch w swoich sklepach, co można przypisać większej swobodzie odwiedzania sprzedawców w USA w kwietniu tego roku.

W Kanadzie, wzrost liczby przypadków COVID, opóźnienia w szczepionkach i więcej blokad w prowincjach stanowiły wyzwanie dla sprzedawców detalicznych. Mimo to, kanadyjskie sklepy z konopiami przeprowadziły o 5% więcej transakcji w dniu 4/20.

Konopie marihuana
Kanadyjskie sklepy z konopiami przeprowadziły o 5% więcej transakcji w dniu 4/20

Tysiąc nowych sklepów świętuje swoje pierwsze 420

Rok do roku otwiera się około 1000 nowych sklepów z marihuaną (+20%) w Ameryce Północnej. W ciągu ostatnich 12 miesięcy kilka regionów znacznie zwiększyło liczbę sklepów i dostęp do marihuany. Chodzi o Ontario, Kalifornia, Oklahoma i Missouri. Lepszy klimat i wpływ wszystkich innych przyczyniły się do znacznego wzrostu ogólnej sprzedaży w okresie 4/20.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."