News Rekreacja

Spada spożycie alkoholu w stanach, gdzie marihuana jest legalna

Spada spożycie alkoholu w stanach, gdzie marihuana jest legalna 3 kwietnia 2020Leave a comment
Dwie osoby trzymające drinki

Alkohol jest problemem, z którym kampusy uniwersyteckie zmagają się od zawsze. Większość ekspertów zgadza się, że upijanie się przez studentów może prowadzić do wielu problemów, w tym gorszych wyników w nauce. Co ciekawe, marihuana może pomóc zmniejszyć ten problem.

  • Jak pokazuje badanie Oregon State University, w stanach, gdzie marihuana jest legalna, jej spożycie bardzo wzrosło.
  • Można również wykazać związek między wzrostem używania marihuany a spadkiem spożycia alkoholu.

Wzrost popularności marihuany w niektórych stanach

Badanie Oregon State University wykazało, że użycie konopi indyjskich wśród studentów jest wyższe o 18% w stanach, w których marihuana jest legalna. Jednocześnie jej częste używanie wzrosło o 17%. Częste używanie, zgodnie z definicją zawartą w badaniu, oznacza korzystanie z marihuany przez 20 dni w ciągu ostatnich 30 dni.

W miejscach, gdzie legalizacja obowiązuje od sześciu lat, studenci byli o 46% bardziej skłonni do używania marihuany niż ich rówieśnicy w stanach, gdzie marihuana jest nielegalna. W badaniu nie stwierdzono wzrostu zażywania marihuany wśród nastolatków.

Badanie wykazuje, że stopień spożycia alkoholu przez studentów w stanach, w których marihuana jest legalna, spada.

Studenci z plecakami
Użycie konopi indyjskich wśród studentów jest wyższe o 18% w stanach, w których marihuana jest legalna

Szczegóły dotyczące badania

Badanie przeprowadziło dwóch profesorów, pracujących w Oregon State University: Harold Bae z College of Public Health and Human Sciences i David Kerr z College of Liberal Arts. Wykorzystali oni dane z siedmiu stanów i 135 kampusów uniwersyteckich w tych stanach.

Następnie porównali te liczby z danymi z 41 stanów i 454 kampusów, w których marihuana jest nielegalna. Ponadto przeanalizowali dane od 850 000 studentów za pośrednictwem National Collegiate Health Assessment od 2008 do 2018 roku.

W komunikacie prasowym Kerr powiedział: „łatwo jest przyjrzeć się ustaleniom i pomyśleć, że to nic dziwnego, że procent używania marihuany wzrósł. Musimy jednak dokładnie oszacować skutki, jakie wywierają te zmiany”.

Jaki jest związek między marihuaną a alkoholizmem?

Trzecia badaczka z Oregon State University, doktorantka Zoe Alley, wykorzystała dane do ustalenia związku między zażywaniem marihuany a innych substancji. Badanie to wykazało, że wśród studentów w wieku 21 lat i starszych wskaźnik spożywania alkoholu spadał w większym stopniu niż wśród studentów w stanach, w których konopie indyjskie są nielegalne.

W ciągu 10 lat studenci w stanach z legalną marihuaną byli o ponad 6% mniej skłonni do upijania się niż ich rówieśnicy w stanach, gdzie jest ona nielegalna.

Barman przygotowujący drinki
Zoe Alley wykorzystała dane do ustalenia związku między zażywaniem marihuany a innych substancji

Znaczenie dla badań

Odkrycia te są ważne, ponieważ sięganie po alkohol wśród studentów od dawna stanowi problem w szkołach wyższych. Upijanie się jest w badaniu definiowane jako spożywanie wystarczającej ilości alkoholu w ciągu dwóch godzin, aby podnieść jego poziom we krwi do ponad 0,08 poziomu, przy którym prowadzenie pojazdu jest nielegalne.

Dla mężczyzn oznacza to zwykle pięć drinków lub więcej, a według National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism dla kobiet oznacza to zwykle cztery lub więcej drinków.

Dodatkowo w badaniu zdefiniowano upijanie się jako wypicie pięciu lub więcej drinków na jednym posiedzeniu w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

źródło: dispensaries.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *