News Prawo

Meksyk największym legalnym rynkiem konopi na świecie!

Meksyk największym legalnym rynkiem konopi na świecie! 7 grudnia 2020Leave a comment
Flaga Meksyku

Stany Zjednoczone już wkrótce znajda się między dwoma państwami z legalizowaną federalnie marihuaną. Meksyk zrobił krok naprzód, wprowadzając przepisy legalizujące konopie do różnych zastosowań.

 • Dzieje się to po historycznej legalizacji w Kanadzie kilka lat temu, która stworzyła realny rynek międzynarodowy, kierując fundusze na rynki kanadyjskie i skutecznie mobilizując światowy przemysł konopny.
 • Kiedy Kanada zalegalizowała marihuanę, Stany Zjednoczone straciły okazję, by zapewnić, że NASDAQ i nowojorska giełda będą odgrywać rolę w kontrolowaniu rynków finansowych i wpływie dolara na konopie indyjskie.
 • Spodziewano się tego, ponieważ Jeff Sessions nadal kierował Departamentem Sprawiedliwości.

Nie dla marihuany za rządów Trumpa

USA nie miało administracji popierającej marihuanę pod rządami Trumpa, a już na pewno nie pod przywództwem senatora, przywódcy większości senackiej Mitcha McConnella, zaciętego wroga marihuany. Jakie są konsekwencje dla prowadzenia interesów z partnerami na północy i południu Ameryki?

Kolorowe czaszki
Meksyk zrobił krok naprzód, wprowadzając przepisy legalizujące konopie

Na początku można pomyśleć, że nic z tego nie ma znaczenia, ponieważ Stany Zjednoczone zalegalizowały programy dotyczące marihuany dla dorosłych w poszczególnych stanach. Chociaż ten model dystrybucji nadal narusza prawo federalne, zyskał ponadpartyjne wsparcie ze strony amerykańskich polityków, aby uniemożliwić Departamentowi Sprawiedliwości ingerencję w legalne, stanowe biznesy konopne.

Legalizacja marihuany w Meksyku i nowe problemy

Mówimy o globalnej gospodarce konopnej, w której Meksyk jest największym krajem na świecie pod względem liczby ludności, który zalegalizował marihuanę. Meksyk będzie się szczycił największym rynkiem konsumenckim produktów z konopi indyjskich – z populacją ponad 125 milionów ludzi – stanowiąc ogromny krok naprzód dla rozwijającego się międzynarodowego rynku konopi.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Pozostało jeszcze kilka kroków do federalnej legalizacji marihuany w Meksyku, ale ustawa została zatwierdzona przez meksykański Senat. Ustawa ustanowi regulowany rynek konopi indyjskich, aby umożliwić osobom powyżej osiemnastego roku życia zakup i posiadanie do 28 gramów marihuany.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Umożliwia również indywidualną uprawę do czterech roślin na użytek osobisty. Niektóre wymagania techniczne nadal muszą zostać dopracowane przed wejściem przepisów w życia, w tym kwestia, czy uprawa na użytek własny musi być monitorowana przez rząd.

Kiedy marihuana będzie legalna w Meksyku?

Wszystko to miało wydarzyć się wcześniej w 2020 roku, bo już dwa lata temu meksykański Sąd Najwyższy orzekł, że zakaz marihuany jest niezgodny z konstytucją i wymagał od ustawodawców podjęcia kroków legalizacyjnych.

W lutym ubiegłego roku dziennikarz Forbesa pojechał do Meksyku, jeszcze przed pandemią COVID-19, aby skonsultować się z Senatem Meksyku w kwestiach dotyczących polityki konopnej i legalizacji marihuany. Ramy czasowe dla posunięcia naprzód legislacji zostały przesunięte w czasie przez pandemię. Czego możemy się spodziewać, skoro wejście ustawy jest teraz bliższe?

Meksyk nie jest pierwszym krajem w historii handlu narkotykami, który zalegalizował konopie. Stało się to w wielu krajach Ameryki Łacińskiej, które stanowiły dużą część czarnorynkowego handlu narkotykami. To sprawia, że ​​wpływ karteli na federalną legalizację marihuany jest niezwykle interesujący.

Legalizacja = mniejsza przestępczość?

Meksyk stara się uregulować i zalegalizować branżę, wprowadzić ścisłą kontrolę łańcucha dostaw, a także zaangażować się w krajowy i, co najważniejsze, międzynarodowy handel konopiami. Pieniądze zainwestowane w tę branżę muszą być zgodne z wszelkimi formami weryfikacji źródeł finansowania – teoretycznie ograniczając możliwość udziału przestępczości zorganizowanej w tym biznesie.

Konopie mogą, ale nie muszą, zostać włączone do meksykańskiej kampanii legalizacyjnej – ponieważ mogą stanowić zbyt duże zagrożenie dla istniejącego, nielegalnego przemysłu meksykańskiego. Właśnie dlatego konopie są tak ważne – ich wszechstronność i wielość zastosowań przemysłowych wykraczają daleko poza pojedynczy cel uprawy w celu ekstrakcji kannabinoidów.

Zabytki Meksyku
Meksyk stara się uregulować i zalegalizować branżę, wprowadzić ścisłą kontrolę łańcucha dostaw

Rejestracja podmiotów trwa

Do końca 2019 roku Hoban Law Group zarejestrowała wielu producentów kannabinoidów CBD w COFEPRIS, meksykańskiej FDA, kiedy to wstrzymano prace, aby dokończyć prawodawstwo. Jeśli konopie są rzeczywiście wyłączone z ostatecznego rachunku, miałoby to konsekwencje dla przemysłu konopnego w Meksyku.

Dlaczego inne branże mogą postrzegać konopie przemysłowe jako zagrożenie?

Ważnym sektorem meksykańskiej gospodarki są maquiladoras: lokalne fabryki prowadzone przez zagraniczne firmy, generalnie wykorzystujące tanią siłę roboczą Meksyku i wytwarzające towary na eksport. Niektóre duże maquiladoras zaczęły już wykorzystywać konopie, w tym BMW i Levi’s, które mają zakłady w Meksyku.

Meksyk ma dobrze udokumentowaną historię używania konopi indyjskich, ale czy ci konsumenci przeniosą swoje nawyki zakupowe na legalny, komercyjny rynek? Odpowiedź brzmi: prawdopodobnie „tak” – jeśli tylko będą istnieć punkty dystrybucji sprzedające produkty stworzone w ramach regulowanego systemu. Czy ten system wyprze niektóre z dużych nielegalnych upraw w całym Meksyku?

Apetyt jest spory

Meksyk ma nadzieję, że dołączy do innych krajów Ameryki Łacińskiej, stając się główną siłą w światowym przemyśle konopnym, i że zajmie się kulturowymi i historycznie nielegalnymi skutkami działalności karteli i całościowej działalności przestępczej zorganizowanej wokół tej rośliny. Jak to się rozwinie, dopiero się okaże.

Połączenie zestawu umiejętności meksykańskich rolników i przemysłu rolnego z możliwościami produkcyjnymi tego kraju i z międzynarodowym rynkiem konopi sprawi, że powstały system może stać się bardzo korzystnym miejscem dla gospodarki.

Meksyk może wskazać USA drogę

W przypadku Stanów Zjednoczonych, które są obecnie wciśnięte między Meksyk a Kanadę, będzie to miało poważne konsekwencje dla tamtejszej polityki narkotykowej i przebiegającej obecnie reformy dotyczącej konopi – i być może wygeneruje to setki milionów dolarów dla graczy na tym rynku. Być może da to decydentom w USA impuls, którego potrzebują, aby zatwierdzić w końcu federalną legalizację marihuany, szczególnie w środku wywołanego pandemią globalnego spowolnienia gospodarczego.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."