Medycyna News

Użytkowanie konopi może prowadzić do poprawy stanu zdrowia i jakości życia

Użytkowanie konopi może prowadzić do poprawy stanu zdrowia i jakości życia 1 października 2020Leave a comment
Tabletki, stetoskop i termometr

Organizacja non-profit znana jako Realm of Caring Foundation zajmuje się badaniami i edukacją w zakresie terapeutycznego działania konopi indyjskich. W ciągu ostatnich czterech lat, we współpracy z Johns Hopkins University, zbierała dane od użytkowników konopi indyjskich i osób niekorzystających z marihuany. Miało to na celu ocenę medycznego wpływu użytkowania konopi indyjskich na zdrowie pacjenta i ogólną jakość życia.

Kto wziął udział w badaniu?

Między kwietniem 2016 roku a lutym 2018 roku w badaniu internetowym wzięło udział dokładnie 1276 uczestników (do tego grona zaliczają się osoby regularnie korzystające z konopi indyjskich, jak i te, które dopiero rozważały ich użytkowanie). Pośród 1276 uczestników, 524 pacjentów to osoby dorosłe. Z kolei 284 to liczba dorosłych rodziców oraz opiekunów dzieci lub osób dorosłych będących od nich zależnymi. Większość jednakowo zgłaszała, że używają konopi indyjskich jedynie w celach leczniczych.

Pigułki ułożone w napis Health
W badaniu wzięło udział 1276 uczestników cierpiących na różnego rodzaju przypadłości

Kto znalazł się w grupie kontrolnej?

Grupa kontrolna składała się z 271 dorosłych pacjentów, którzy rozważali rozpoczęcie korzystania z konopi indyjskich oraz ze 197 dorosłych opiekunów, którzy rozważali medyczną marihuanę dla swoich podopiecznych.

Przypadłości oraz choroby uczestników badania

Wszyscy uczestnicy sami zgłaszali, że oni lub zależni od nich podopieczni mieli wcześniej (w momencie oceny wyjściowej) zdiagnozowany stan zdrowia. Pierwotne stany obejmowały choroby neurologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane i epilepsja. Pojawiały się też osoby z przewlekłym bólem spowodowanym chorobami autoimmunologicznymi, takimi jak fibromialgia. Niektórzy z pacjentów cierpieli na bóle pleców, bezsenność. W badaniu wzięło też udział grono osób z zaburzeniami psychiatrycznymi. Do takich można zaliczyć różnego rodzaju stany lękowe, depresję i PTSD.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

W styczniu 2020 roku w czasopiśmie Cannabis and Cannabinoid Research opublikowane zostały wyniki przeprowadzonego badania. Badanie zatytułowano „Przekrojowe i perspektywiczne porównanie stanu zdrowia użytkowników marihuany leczniczej i kontrola w zakresie zmiany stanu zdrowia na podstawie badania samoopisowego”.

Z jakich produktów korzystali uczestnicy badania?

Pięćdziesiąt osiem procent pacjentów stosowało produkty z dominującym kannabinoidem CBD. Dla porównania, produkty z dominacją THC stosowało trzynaście procent badanych. Produkty ze zrównoważonym poziomem THC i CBD stosowane były przez pięć procent grupy. Z kolei produkty, w których dominowały drobne kannabinoidy, takie jak kannabigerol (CBG) czy kannabinol (CBN) stosowane były przez grupę liczącą zaledwie trzy procent wszystkich pacjentów. Wielu uczestników, bo aż dwadzieścia jeden procent nie znało lub nie określiło chemotypu użytkowanych przez nich produktów z konopi.

Tabletki w pojemniczkach
Osoby używające konopi dość jednogłośnie zgłaszały, że jakość ich życia poprawiła się w znacznym stopniu

Wyniki końcowe przeprowadzonego badania

Wyniki badania wykazały, że osoby używające konopi indyjskich dość jednogłośnie zgłaszały, że jakość ich życia poprawiła się w znacznym stopniu. Dotyczy to różnych dziedzin życia, takich jak na przykład poprawa jakości snu, mniejsze uczucie bólu, rzadsza konieczność wizyt w szpitalu. Co więcej, pacjenci sygnalizowali zmniejszone uczucie niepokoju. Badani cierpiący na depresję również informowali o wyraźnej poprawie ich samopoczucia.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Warto zauważyć też, że członkowie grupy kontrolnej, którzy zaczęli korzystać z konopi indyjskich dopiero po wizycie początkowej, wykazali znaczną poprawę stanu zdrowia w okresie obserwacji.

źródło: https://www.medicaljane.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."