Gospodarka News

Jak rosną konopie globalnie? Mamy raport!

Jak rosną konopie globalnie? Mamy raport! 15 października 2021Leave a comment
Raport

„Cóż to była za długa, dziwna podróż” – te słowa są z pewnością prawdziwe, jeśli chodzi o zawrotną przemianę marihuany THC z nielegalnego narkotyku ulicznego w globalną – i legalną – potęgę o wartości 23,7 miliarda dolarów. Na tyle New Frontier Data szacuje wartość branży w nowym raporcie. Podkreśla on znaczenie reformy konopi indyjskich w wielu krajach. W raporcie można znaleźć kilka zaskakujących statystyk. 

 • Z 23,7 miliardów dolarów globalnej sprzedaży w 2020 roku, same Stany Zjednoczone odpowiadają za 20,3 miliardów dolarów.
 • Przewiduje się, że do 2025 roku sprzedaż na legalnych rynkach amerykańskich przekroczy 50 miliardów dolarów.
 • Globalne wydatki konsumentów na legalną i nielegalną marihuanę o wysokiej zawartości THC wyniosły 415 miliardów dolarów (USD) w 2020 r. i przewiduje się, że do 2025 r. wzrosną do 496 miliardów dolarów.

Jakie trendy napędzają ten wzrost?

Wraz z danymi liczbowymi w raporcie, znajdują się opisy trendów, które je napędzają. Jednym z nich jest rosnąca liczba badań potwierdzających terapeutyczne zastosowania marihuany, co z kolei daje lekarzom więcej zaufania do ich zalecania.

Kolejnym trendem jest innowacyjność produktów. Podobnie jak w przypadku zjawiska „ciekawskich” konsumentów, którzy wraz ze wzrostem akceptacji społecznej są bardziej skłonni do wypróbowania tych produktów.

Do tych trendów należy dodać fakt, że obecnie 29% podróżujących w celach rekreacyjnych wyraża zainteresowanie połączeniem konopi indyjskich z podróżami, co wywołuje „canna-turystykę” i przyspiesza tempo rozwoju branży w kierunku stworzenia dojrzałego, legalnego rynku.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Marihuana
Obecnie 29% podróżujących w celach rekreacyjnych wyraża zainteresowanie połączeniem konopi indyjskich z podróżami

„Od czasu ostatniego globalnego raportu New Frontier Data, konopie indyjskie przeszły ogromną zmianę w zakresie liberalizacji, normalizacji i komercjalizacji”

– pisze Kacy Morrissey, starszy dyrektor ds. analiz w firmie. To liczba, którą New Frontier Data przypisuje branży w nowym raporcie. Podkreśla on znaczenie reformy konopi indyjskich w wielu krajach. W raporcie można znaleźć kilka zaskakujących statystyk:

Z 23,7 miliardów dolarów globalnej sprzedaży w 2020 roku, same Stany Zjednoczone odpowiadają za 20,3 miliardów dolarów. Przewiduje się, że do 2025 roku sprzedaż na legalnych rynkach amerykańskich przekroczy 50 miliardów dolarów.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Globalne wydatki konsumentów na legalną i nielegalną marihuanę o wysokiej zawartości THC wyniosły 415 miliardów dolarów (USD) w 2020 r. i przewiduje się, że do 2025 r. wzrosną do 496 miliardów dolarów.

Co napisano w raporcie?

Siedemdziesiąt krajów na świecie zalegalizowało jakąś formę marihuany do celów medycznych, z czego 26 krajów zapewnia pacjentom medycznym legalny dostęp do marihuany o wysokiej zawartości THC. Na całym świecie 10 krajów zalegalizowało konopie indyjskie do użytku przez osoby dorosłe, a sześć z nich wprowadziło system regulowanej dystrybucji.

Amerykański rynek sprzedaży legalnej marihuany o wysokiej zawartości THC o wartości 20,3 mld USD w 2020 r. stanowi dziesięciokrotnie wyższy poziom legalnych wydatków niż w jakimkolwiek innym legalnym kraju na świecie.

W rzeczywistości Ameryka Północna ma najwyższy na świecie wskaźnik społecznej akceptacji dla używania marihuany i zaawansowane rynki konsumenckie – czytamy w raporcie. W innych miejscach legalna sprzedaż marihuany o wysokiej zawartości THC była znacznie mniejsza.

Na przykład Niemcy, które zezwalają na refundację kosztów medycznej marihuany z ubezpieczenia, znalazły się na następnej pozycji na liście (z kwotą 206,3 mln USD) po Ameryce Północnej i zostały opisane jako posiadające największy program legalnej medycznej marihuany w Europie.

Marihuana
Siedemdziesiąt krajów na świecie zalegalizowało jakąś formę marihuany

Po drugiej stronie Atlantyku, Puerto Rico (traktowane w raporcie jako osobny kraj) pojawiło się na liście silnych rynków marihuany z kwotą 145,5 mln USD. Następny był Izrael z kwotą 158,9 mln dolarów, dalej Holandia z kwotą 108,4 mln dolarów i Australia z kwotą 89,6 mln dolarów.

Wśród regionów świata i ich udziału w światowym rynku, Azja z 45% udziałem była największa na świecie, ze względu na swoją wielkość geograficzną, a Ameryka Północna (22%) i Europa (19%) zajęły kolejne miejsca.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."