Czy wiesz, że Polska wykazuje ogromny potencjał z perspektywy branży konopnej? Polska jeszcze parę dekad temu posiadała potencjał biznesowy, który dziś dopiero wraca do stanu sprzed lat. Jeszcze w 1960 rośliny były hodowane w Polsce na szeroką skalę, dzisiaj interesują się nimi startupy. Na ile szacuje się polski potencjał konopny?
Jak wygląda branża konopna w Polsce?
Coraz częściej na rynku nabyć można produkty i kosmetyki z CBD. Konopie znajdują zastosowanie także w przemyśle. Przykładem jest możliwość produkcji warstw izolacyjnych z włókien. Coraz więcej firm zagranicznych nastawionych na jest hodowlę, przetwórstwo, import bądź eksport.
W Polsce w ostatnim czasie powstała marka CanPoland, czyli firma zajmująca się handlem medyczną marihuaną. Szacuje się, że w 2028 roku branża będzie wyceniana na 2 miliardy euro.
Centrum Medycyny Konopnej w Polsce – co to jest?
W najbliższym czasie rozpocznie się na terenie naszego kraju budowa Centrum Medycyny Konopnej (CMK). Za przedsięwzięciem stoi docelowo przedsiębiorstwo Tar Heel Capital Pathfinder, które specjalizujące się w tworzeniu startupów.
CMK będzie pierwszą w Polsce kliniką specjalizująca się w leczeniu medyczną marihuaną. Przede wszystkim chodzi o terapie docelowo opierające się na w głównej mierze na medycznej marihuanie. Co ciekawe, placówka będzie działać zarówno wirtualnie, jak i stacjonarnie.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
O co chodzi w tym przedsięwzięciu?
Centrum Medycyny Konopnej zaoferuje usługi medyczne dla pacjentów nastawionych na leczenie medyczną marihuaną. Firma będzie działać jak prywatne gabinety medyczne, jednak nie wyklucza się współpracy z NFZ. Przedsiębiorstwo działać będzie w modelu hybrydowym, czyli na początku przewiduje się wspomnianą pracę w trybie wirtualnym, a następnie możliwość skorzystania z terapii stacjonarnie.
Centrum Medycyny Konopnej zostało już zakwalifikowane do rejestru podmiotów leczniczych, a przez to można uznać, że już niedługo ruszy z pierwszym turnusem usług medycznych.
Kto stworzył Centrum Medycyny Konopnej?
Tutaj na pierwszy plan wysuwa się Dariusz Adamusiński, człowiek od dekady działający w branży medycznej i przede wszystkim konopnej. Zdaniem prezesa zarządu, medyczna marihuana wciąż może wydawać się nieco kontrowersyjna.
Piętno, które spoczywa na tej roślinie, od lat stanowi przeszkodę w rozwoju branży, jednak właśnie dlatego konieczne jest wspieranie inicjatyw i podejmowanie odważnych projektów, takich jak CMK. Do tego dochodzi oczywiście edukacja społeczeństwa i kształtowanie potencjału, który ten rynek posiada.
Gdzie będzie można skorzystać z usług CMK stacjonarnie?
Główna placówka Centrum Medycyny Konopnej powstanie w Warszawie w drugiej połowie 2021 roku. Przewiduje się, że nieco wcześniej zapisywać będzie można się zdalnie. Dzięki usługom telemedycznym dostęp do kliniki będzie znacznie prostszy, a zainteresowani otrzymają dostęp do zapisów.
Warto wspomnieć, że projekt wzbudził zainteresowanie pacjentów praktycznie ze wszystkich regionów Polski. Ponadto już za niedługo możliwe będą konsultacje online z wyszkolonymi lekarzami. Specjaliści pomogą pacjentom w dobraniu dla nich odpowiedniej terapii z wykorzystaniem konopi.
Centrum Medycyny Konopnej nie tylko w Warszawie
W planach zarządu CMK jest nie tylko posiadanie własnych obiektów. Docelowo firma ma nadzieję na stworzenie listy zaprzyjaźnionych placówek partnerskich. Dzięki temu pacjenci będą mogli zyskać specjalistyczne doradztwo i pomoc ze strony wykwalifikowanych lekarzy z CMK poza Warszawą.
Ten aspekt jest bardzo ważny, gdyż nie każdy będzie w stanie przyjechać na leczenie do stolicy np. ze śląska czy też województwa pomorskiego.
Centrum Medycyny Konopnej w tym aspekcie jest niezwykle otwarte na potrzeby potencjalnych klientów, gdyż nie można zapomnieć o tym, że jednak usługi będą miały charakter prywatnej opieki medycznej.
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.