Medycyna News

Polskie startupy konopne

Polskie startupy konopne 15 lipca 2021Leave a comment
Mężczyzna pracujący przy laptopie

Czy wiesz, że Polska wykazuje ogromny potencjał z perspektywy branży konopnej? Polska jeszcze parę dekad temu posiadała potencjał biznesowy, który dziś dopiero wraca do stanu sprzed lat. Jeszcze w 1960 rośliny były hodowane w Polsce na szeroką skalę, dzisiaj interesują się nimi startupy. Na ile szacuje się polski potencjał konopny? 

Jak wygląda branża konopna w Polsce?

Coraz częściej na rynku nabyć można produkty i kosmetyki z CBD. Konopie znajdują zastosowanie także w przemyśle. Przykładem jest możliwość produkcji warstw izolacyjnych z włókien. Coraz więcej firm  zagranicznych nastawionych na jest hodowlę, przetwórstwo, import bądź eksport.

W Polsce w ostatnim czasie powstała marka CanPoland, czyli firma zajmująca się handlem medyczną marihuaną. Szacuje się, że w 2028 roku branża będzie wyceniana na 2 miliardy euro. 

Susz konopny
Coraz częściej na rynku nabyć można produkty i kosmetyki z CBD

Centrum Medycyny Konopnej w Polsce – co to jest?

W najbliższym czasie rozpocznie się na terenie naszego kraju budowa Centrum Medycyny Konopnej (CMK). Za przedsięwzięciem stoi docelowo przedsiębiorstwo Tar Heel Capital Pathfinder, które specjalizujące się w tworzeniu startupów.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

CMK będzie pierwszą w Polsce kliniką specjalizująca się w leczeniu medyczną marihuaną. Przede wszystkim chodzi o terapie docelowo opierające się na w głównej mierze na medycznej marihuanie. Co ciekawe, placówka będzie działać zarówno wirtualnie, jak i stacjonarnie.

O co chodzi w tym przedsięwzięciu?

Centrum Medycyny Konopnej zaoferuje usługi medyczne dla pacjentów nastawionych na leczenie medyczną marihuaną. Firma będzie działać jak prywatne gabinety medyczne, jednak nie wyklucza się współpracy z NFZ. Przedsiębiorstwo działać będzie w modelu hybrydowym, czyli na początku przewiduje się wspomnianą pracę w trybie wirtualnym, a następnie możliwość skorzystania z terapii stacjonarnie.

Centrum Medycyny Konopnej zostało już zakwalifikowane do rejestru podmiotów leczniczych, a przez to można uznać, że już niedługo ruszy z pierwszym turnusem usług medycznych.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Kto stworzył Centrum Medycyny Konopnej?

Tutaj na pierwszy plan wysuwa się Dariusz Adamusiński, człowiek od dekady działający w branży medycznej i przede wszystkim konopnej. Zdaniem prezesa zarządu, medyczna marihuana wciąż może wydawać się nieco kontrowersyjna.

Piętno, które spoczywa na tej roślinie, od lat stanowi przeszkodę w rozwoju branży, jednak właśnie dlatego  konieczne jest wspieranie inicjatyw i podejmowanie odważnych projektów, takich jak CMK. Do tego dochodzi oczywiście edukacja społeczeństwa i kształtowanie potencjału, który ten rynek posiada. 

Gdzie będzie można skorzystać z usług CMK stacjonarnie?

Główna placówka Centrum Medycyny Konopnej powstanie w Warszawie w drugiej połowie 2021 roku. Przewiduje się, że nieco wcześniej zapisywać będzie można się zdalnie. Dzięki usługom telemedycznym dostęp do kliniki będzie znacznie prostszy, a zainteresowani otrzymają dostęp do zapisów.

Liście konopi
Główna placówka Centrum Medycyny Konopnej powstanie w Warszawie w drugiej połowie 2021 roku

Warto wspomnieć, że projekt wzbudził zainteresowanie  pacjentów praktycznie ze wszystkich regionów Polski. Ponadto już za niedługo możliwe będą konsultacje online z wyszkolonymi lekarzami. Specjaliści pomogą pacjentom w dobraniu dla nich odpowiedniej terapii z wykorzystaniem konopi.

Centrum Medycyny Konopnej nie tylko w Warszawie

W planach zarządu CMK jest nie tylko posiadanie własnych obiektów. Docelowo firma ma nadzieję na stworzenie listy zaprzyjaźnionych placówek partnerskich. Dzięki temu pacjenci będą mogli zyskać specjalistyczne doradztwo i pomoc ze strony wykwalifikowanych lekarzy z CMK poza Warszawą.

Ten aspekt jest bardzo ważny, gdyż nie każdy będzie w stanie przyjechać na leczenie do stolicy np. ze śląska czy też województwa pomorskiego.

Centrum Medycyny Konopnej w tym aspekcie jest niezwykle otwarte na potrzeby potencjalnych klientów, gdyż nie można zapomnieć o tym, że jednak usługi będą miały charakter prywatnej opieki medycznej. 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."