Gospodarka News

Pakiet antykryzysowy demokratów a koronawirus

Pakiet antykryzysowy demokratów a koronawirus 22 maja 2020Leave a comment
Komunikat dotyczący koronawirusa na czerwonej tablicy

Reprezentanci Earl Blumenauer i Ed Perlmutter (Demokraci) przedstawili projekt ustawy, która uprawnia legalne firmy zajmujące się konopiami indyjskimi do otrzymania federalnej pomocy przeznaczonej dla małych firm.

 • Ustawa pkwalifikowałaby firmy zajmujące się konopiami do programu ochrony wypłat (Paycheck Protection Program), pożyczek na wypadek katastrof gospodarczych (Economy Injury Disaster) i innej pomocy.
 • Tymczasowy pakiet pomocy koronawirusowej to 483 miliardów dolarów.
 • Będzie on uzupełnieniem programu pożyczkowego dla małych firm i ma zostać przekazany Izbie, ale wyklucza niestety otrzymywanie pomocy przez firmy zajmujące się konopiami.

Konopie pominięte przez kongres

„Ponieważ Kongres stara się nieść pomoc małym firmom w Ameryce, wśród osób, które zostały pominięte, najważniejsze są konopne firmy, które są niezbędne dla społeczności, a spełniają wymagania” – powiedział Blumenauer w oświadczeniu.

„Powinniśmy włączyć stanowe rynki konopi indyjskich do federalnych działań w zakresie reagowania na skutki gospodarcze COVID-19. Nie zapewniając tym firmom ulgi, potrzebnej do przeprowadzenia zalecanych działań w zakresie zdrowia publicznego i skoncentrowanych na pracownikach, narażamy tych ludzi – i nas samych – na ryzyko kryzysu”.

Lobbing konopny w USA. Kongres czeka na kolejną ustawę

Grupy lobbingowe, zajmujące się konopiami, starają się o przyznanie wsparcia, odkąd Kongres uchwalił ustawę o pomocy koronawirusowej.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Kongres czeka na kolejną ustawę, związaną z koronawirusem, która ma być następnym olbrzymim pakietem, ale nadal wisi ona w powietrzu. Przewodniczący większości w Senacie, Mitch McConnell (Republikanin) powiedział, że nie będzie negocjacji, dopóki Senat nie wróci w pełnym składzie i nie przeprowadzi debaty.

Kapitol w Waszyngtonie
Kongres czeka na kolejną ustawę, związaną z koronawirusem

Głos branży konopnej w Stanach

Narodowe Stowarzyszenie Przedsiębiorców Konopnych oświadczyło w czwartek, że grupa będzie nadal opowiadać się za ulgą finansową dla branży.

Jesteśmy niezmiernie rozczarowani, że Kongres ponownie wykluczył legalne firmy zajmujące się konopiami indyjskimi i tysiące ich pracowników z ulg wynikających z tych przepisów” – powiedziała Gina Kranwinkel.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Lobby anty-marihuanowe odsuwa firmy szukające ulgi w tym trudnym czasie na bok zauważając, że sprzedaż marihuany wzrosła podczas pandemii koronawirusa w stanach, które pozwoliły tym firmom pozostać otwarte dla konsumentów.

Krytyka amerykańskiej tarczy antykryzysowej

„Ten projekt nie powinien być w ogóle w Kongresie. Mamy rekordowy poziom Amerykanów pozostających bez pracy, ponieważ firmy w całym kraju zostały zmuszone do zamknięcia drzwi, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19 ”, powiedział Kevin Sabet, prezes Smart Approaches to Marihuana w oświadczeniu.

„Jednym z godnych uwagi wyjątków od zamykania firm był przemysł marihuany, który ma dość silnych liderów publicznych. Nie brakuje mu też zdrowego rozsądku podczas epidemii” – dodał Sabet.

Biała maseczka na jasnym tle
Jednym z godnych uwagi wyjątków od zamykania firm był przemysł marihuany

List do kongresu. Firmy konopne w USA chcą korzystać z pakietu antykryzysowego

Reprezentancji Blumenauer i Perlmutter wysłali list podpisany przez dziesiątki członków Kongresu, w którym poprosili kierownictwo Izby o włączenie tych firm do tymczasowego pakietu antykryzysowego.

„W trakcie przygotowywania kolejnego projektu ulgi z powodu COVID-19 piszemy, aby zająć się jednym z niedociągnięć tej ustawy – wykluczeniem legalnych przedsiębiorstw konopnych i ich pracowników” – czytamy w liście.

źródło: 420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."