Gospodarka News

New Jersey w końcu zaczyna dostarczać marihuanę medyczną

New Jersey w końcu zaczyna dostarczać marihuanę medyczną 5 sierpnia 2020Leave a comment
Lekarka czytająca instrukcje na buteleczce

Cztery firmy zajmujące się konopiami indyjskimi w stanie Garden planują rozpocząć świadczenie usług dostawczych. 

• New Jersey otwiera nowy rynek dla marihuany medycznej.
Marihuana medyczna będzie dostarczana pacjentom do domu.
• Firmy transportowe opracowują plany dostarczania medycznej marihuany bezpośrednio do klientów.

Firmy z New Jersey opracowują plany dostaw

Dzięki nowym łańcuchom dostaw firmy z New Jersey, które zajmują się konopiami, chcą lepiej obsługiwać swoich klientów, którzy nie mają dostępu do poradni. Stan przygotowuje się do kolejnego etapu legalizacji marihuany medycznej.

Mężczyzna prowadzący ciężarówkę
Firmy z New Jersey chcą lepiej obsługiwać swoich klientów, którzy nie mają dostępu do poradni

Legalizacja dostaw bezpośrednio do domów w New Jersey sięga czasów, zanim pandemia COVID-19 spowodowała konieczność stopniowych zmian w biznesie związanych z marihuaną. Prawo Jake’a Honiga, uchwalone latem ubiegłego roku na prośbę pacjentów leczących się konopiami indyjskimi, poprawiło dostępność i podniosło limity zakupu, a także zalegalizowało dostawę, aby chorzy nie musieli czekać w kolejce po lekarstwa, których potrzebują.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Część firm rozpoczęła już pracę

Obecnie spośród dziewięciu działających w tym stanie firm medycznych, zajmujących się konopiami indyjskimi, cztery planują rozpocząć dostawy konopi. Nadal czekają one na odpowiedź od Departamentu Zdrowia, aby dowiedzieć się, czy ich plany zostały zatwierdzone, czy też nie.

Wiele z tych firm ma nadzieję na rozwój legalnego biznesu marihuany i z radością oczekuje na określenie zakresu, w jakim mogą zrealizować swoje plany i perspektywy nowego przedsięwzięcia.

„Możemy dostarczać konopie wszędzie tam, gdzie mamy zarejestrowanego pacjenta” – powiedziała Devra Karlebach, dyrektor generalny firmy GTI zajmującej się konopiami indyjskimi. „Wiele będzie zależało od popytu.”

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Plan stoi pod znakiem zapytania

Niektóre firmy nie decydują się na razie na wystartowanie z programem, argumentując, że może on nie być tego wart ze względu na komplikacje związane z obecną sytuacją.

„Nie mamy bieżących planów realizacji dostaw, ponieważ nadal oceniamy opłacalność takiego programu”, powiedział James Froehlich, szef personelu Breakwater Treatment & Wellness. „Obecnie koncentrujemy się na dalszym rozwijaniu wystarczającej leków i dbaniu o ich dostępność, aby zaspokoić potrzeby rosnącej liczby pacjentów w New Jersey.”

Różne tabletki w blistrach
Niektóre firmy nie decydują się na razie na wystartowanie z programem

Kilka kwestii do rozważenia

Podczas gdy wiele osób cieszy się z korzyści płynących z dostarczania marihuany medycznej, z pewnością istnieją komplikacje, które należy wyeliminować przy pomocy nowego systemu. Obecnie New Jersey opiera się głównie na transakcjach gotówkowych, co może okazać się niebezpieczną perspektywą dla kierowców dostawczych.

Ponadto, departament ochrony zdrowia domaga się, aby każdy, kto dostarcza konopie, posiadał system śledzenia GPS w swoich pojazdach, co może być punktem zwrotnym dla tych, którzy mieli nadzieję na uzyskanie pracy w charakterze doręczycieli.

Nie ma również wystarczająco dużo firm, aby spełnić potrzeby wszystkich pacjentów w stanie, co może okazać się dużą przeszkodą. W stanie jest prawie 80.000 pacjentów, co oznacza duże zapotrzebowanie na kierowców.

Niedoskonały plan doskonały

Pomimo tego, że system może wydawać się niedoskonały, zwłaszcza w początkowej fazie, pacjenci leczący się konopiami indyjskimi są teraz w stanie uzyskać dostęp do potrzebnych im leków bez konieczności wychodzenia z domu i czekania w długich kolejkach.

W miarę rozwoju branży, to rozwiązanie mogłoby otworzyć nowe perspektywy dla marihuany w New Jersey.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."