Podczas gdy popularność stosowania marihuany medycznej rośnie, wciąż nie wiemy wszystkiego o wpływie łączenia marihuany z lekami antydepresyjnymi. Wnioski z ostatnich badań amerykańskich naukowców mogą przybliżać nas do odpowiedzi.
- Naukowcy twierdzą, że reakcja organizmu może zależeć od dwóch ważnych czynników.
- Wśród ponad 16 milionów Amerykanów cierpiących na depresję, wielu szuka alternatywnych rozwiązań, aby złagodzić objawy i zwraca się w stronę marihuany.
- Marihuana była badana pod kątem jej wpływu na nastrój i depresję dziesiątki razy.
Poważne skutki uboczne stosowania antydepresantów
Badanie z 2017 roku, zamieszczone w U.S. National Library of Medicine wykazało, że
„leczenie antydepresyjne linii wiąże się ze znacznymi skutkami ubocznymi, co prowadzi wiele osób dotkniętych chorobą do poszukiwania alternatywnych metod leczenia.”
Badanie, przeprowadzone przez McMaster University w Kanadzie, wykazało, że osoby, które doświadczyły znaczących skutków ubocznych, często spoglądały w kierunku marihuany, aby złagodzić lęk i stany depresyjne, powołując się na to, że lęk jest w „pierwszej piątce” objawów medycznych, które medyczna marihuana pomaga leczyć.
Inne badanie z 2017 roku, sponsorowane przez Dartmouth-Hitchcock Medical Center, wykazało, że u 13 pacjentów, którzy cierpieli na schizofrenię i przyjmowali klozapinę, stosowanie marihuany przyniosło efekty w przeciwieństwie do stosowania leków. Jak napisano w badaniu:
„Używanie marihuany zmniejszyło się u pacjentów leczonych klozapiną, w porównaniu z pacjentami leczonymi innymi lekami przeciwpsychotycznymi. W porównaniu z przypadkami niestosowania leku, przyjmowanie klozapiny wiązało się z istotnie mniejszym używaniem konopi indyjskich. W stosunku do leczenia innymi lekami przeciwpsychotycznymi, ekspozycja na klozapinę była istotnie związana.”
Czy depresję można leczyć marihuaną?
Meredith Patterson (The Cannabis Brain Nurse) podzieliła się z GB Sciences informacjami, iż nowe metody leczenia depresji mogą obejmować stosowanie konopi. Wyjaśniła:
„Jedno z nowych badań, które przykuło moją uwagę, zostało opublikowane na początku tego roku przez naukowców z Washington State University. Stwierdzono w nim, że dorośli zgłaszali znaczne zmniejszenie objawów depresji po jednym zaciągnięciu się konopiami o wysokiej zawartości kannabidiolu (CBD) i niskiej zawartości tetrahydrokannabinolu (THC).”
Badanie, które miało ponad 12,000 respondentów, zostało opublikowane w Journal of Affective Disorders.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Marihuana i depresja. Brak przekonujących badań
Carrie Cuttler, asystentka profesora psychologii na WSU i główna autorka badania, stwierdziła:
„Istniejące badania nad wpływem marihuany na depresję, lęk i stres są bardzo ograniczone i zostały przeprowadzone prawie wyłącznie na tabletkach z THC podawanych doustnie w laboratorium. To, co jest wyjątkowe w naszym badaniu, to fakt, że przyjrzeliśmy się faktycznemu działaniu wdychanej marihuany przez pacjentów stosujących medyczną marihuanę, którzy używali jej w zaciszu własnego domu.”
Czy konopie mogą zaburzać działanie antydepresantów?
National Health Service (NHS) w Wielkiej Brytanii stwierdza w swoich badaniach, że
„Konopie mogą wchodzić w interakcje z trójcyklicznymi lekami przeciwdepresyjnymi (TCA), takimi jak amitryptylina, imipramina i dothiepina. Zarówno marihuana, jak i TCAs, mogą powodować szybkie bicie serca i prowadzić do nadciśnienia tętniczego.”
Geny, antydepresanty i marihuana…
Podczas gdy tak wiele faktów o działaniu marihuany na leki przeciwdepresyjne wciąż nie jest zbadanych, Twoja osobista odpowiedź może kryć się w dwóch ważnych czynnikach: mieszance genetycznej Twojego ciała oraz dawce leków i suszu.
Aby jak najlepiej zrozumieć reakcję Twojego organizmu na leki przeciwdepresyjne i marihuanę medyczną, najlepiej porozmawiać z lekarzem.
źródło: https://420intel.com/
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.