Medycyna News

Konopie i depresja: wzrost konsumpcji konopi wśród cierpiących na tę chorobę

Konopie i depresja: wzrost konsumpcji konopi wśród cierpiących na tę chorobę 28 września 2020Leave a comment
Mężczyzna siedzący przy stole i trzymający się za głowę

• Powstało rozbudowane badanie, podczas którego przeanalizowano wpływ konopi indyjskich na osoby cierpiące na depresję.

• Badanie pokazuje, że coraz więcej osób z depresją sięga po konopie indyjskie.
• Zdiagnozowani pacjenci cierpiący na depresję sięgają po konopie indyjskie prawie 2 razy częściej niż osoby, które nie zmagają się z chorobą.

Używanie konopi indyjskich coraz częstsze wśród dorosłych cierpiących na depresję

Według nowych badań prawdopodobieństwo używania konopi indyjskich przez osoby dorosłe chore na depresję w USA jest dwukrotnie wyższe niż w przypadku osób, które nie zmagają się z chorobą. Naukowcy z Columbia University i New York State Psychiatric Institute opublikowali wyniki licznych badań przekrojowych w sieci JAMA Network Open online.

Płacząca kobieta grająca na gitarze
Coraz więcej osób z depresją sięga po konopie indyjskie

„Wyniki tego badania wskazują, że osoby z depresją są narażone na zwiększone ryzyko nadmiernego używania konopi indyjskich” – czytamy w raporcie z badania. „Medycy powinni być świadomi tych tendencji i dowodów na to, że konopie indyjskie nie są w stanie skutecznie leczyć depresji. I że powinni o tym mówić podczas omawiania z pacjentami kwestii związanych z używaniem konopi indyjskich”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Dane z badań ankietowych

Naukowcy przeanalizowali dane z krajowych badań ankietowych dotyczących zdrowia i żywienia w zakresie używania konopi indyjskich w ciągu ostatniego miesiąca oraz codziennego lub prawie codziennego (20 lub więcej razy) używania tego narkotyku przez 16 216 osób dorosłych w wieku od 20 do 59 lat w latach 2005-2016. W porównaniu z osobami dorosłymi, które nie zmagają się z depresją, osoby dorosłe z depresją miały 1,90-krotnie wyższy wskaźnik używania konopi indyjskich w ciągu ostatniego miesiąca i 2,29-krotnie wyższy wskaźnik używania konopi indyjskich na co dzień.

Czy wyniki badania mogły być od czegoś zależne?

W latach 2005-2006 osoby dorosłe cierpiące na depresję miały o 46% wyższe wskaźniki używania konopi indyjskich i o 30% wyższe wskaźniki codziennego używania konopi indyjskich. W latach 2015-2016 według badania osoby te miały o 130% wyższe wskaźniki używania konopi indyjskich i o 216% wyższe wskaźniki codziennego używania. Naukowcy stwierdzili w raporcie: „Wyniki te sugerują, że z czasem odsetek osób z depresją używających konopi indyjskich jest coraz wyższy”.

Biało-czarne zdjęcie mężczyzny siedzącego w trawie
Z czasem odsetek osób z depresją używających konopi indyjskich jest coraz wyższy

Dlaczego osoby z depresją sięgają po konopie?

„Może to mieć miejsce w przypadku, gdy coraz większa liczba osób z depresją używa konopi indyjskich, aby samodzielnie poradzić sobie ze swoim problemem, co może być wynikiem wpływu mediów i reklam przedstawiających konopie indyjskie w bardzo pozytywnym świetle. Wyniki te można również interpretować tak, że coraz większy odsetek osób używających konopi indyjskich cierpi na depresję”.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Ten ostatni scenariusz jest jednak mało prawdopodobny, ponieważ częstość występowania depresji utrzymywała się na stałym poziomie w całym okresie badania – podkreślają naukowcy.

Źródło: https://cannabishealthnews.co.uk

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."