Medycyna News

Masz depresję? Uważaj na marihuanę!

Masz depresję? Uważaj na marihuanę! 5 lutego 2021Leave a comment
Depresja

Podczas gdy popularność stosowania marihuany medycznej rośnie, wciąż nie wiemy wszystkiego o wpływie łączenia marihuany z lekami antydepresyjnymi. Wnioski z ostatnich badań amerykańskich naukowców mogą przybliżać nas do odpowiedzi. 

 • Naukowcy twierdzą, że reakcja organizmu może zależeć od dwóch ważnych czynników.
 • Wśród ponad 16 milionów Amerykanów cierpiących na depresję, wielu szuka alternatywnych rozwiązań, aby złagodzić objawy i zwraca się w stronę marihuany.
 • Marihuana była badana pod kątem jej wpływu na nastrój i depresję dziesiątki razy.

Poważne skutki uboczne stosowania antydepresantów

Badanie z 2017 roku, zamieszczone w U.S. National Library of Medicine wykazało, że

„leczenie antydepresyjne  linii wiąże się ze znacznymi skutkami ubocznymi, co prowadzi wiele osób dotkniętych chorobą do poszukiwania alternatywnych metod leczenia.”

Załamany mężczyzna
Leczenie antydepresyjne  linii wiąże się ze znacznymi skutkami ubocznymi

Badanie, przeprowadzone przez McMaster University w Kanadzie, wykazało, że osoby, które doświadczyły znaczących skutków ubocznych, często spoglądały w kierunku marihuany, aby złagodzić lęk i stany depresyjne, powołując się na to, że lęk jest w „pierwszej piątce” objawów medycznych, które medyczna marihuana pomaga leczyć.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Inne badanie z 2017 roku, sponsorowane przez Dartmouth-Hitchcock Medical Center, wykazało, że u 13 pacjentów, którzy cierpieli na schizofrenię i przyjmowali klozapinę, stosowanie marihuany przyniosło efekty w przeciwieństwie do stosowania leków. Jak napisano w badaniu:

„Używanie marihuany zmniejszyło się u pacjentów leczonych klozapiną, w porównaniu z pacjentami leczonymi innymi lekami przeciwpsychotycznymi. W porównaniu z przypadkami niestosowania leku, przyjmowanie klozapiny wiązało się z istotnie mniejszym używaniem konopi indyjskich. W stosunku do leczenia innymi lekami przeciwpsychotycznymi, ekspozycja na klozapinę była istotnie związana.”

Czy depresję można leczyć marihuaną?

Meredith Patterson (The Cannabis Brain Nurse) podzieliła się z GB Sciences informacjami, iż nowe metody leczenia depresji mogą obejmować stosowanie konopi. Wyjaśniła:

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Jedno z nowych badań, które przykuło moją uwagę, zostało opublikowane na początku tego roku przez naukowców z Washington State University. Stwierdzono w nim, że dorośli zgłaszali znaczne zmniejszenie objawów depresji po jednym zaciągnięciu się konopiami o wysokiej zawartości kannabidiolu (CBD) i niskiej zawartości tetrahydrokannabinolu (THC).”

Badanie, które miało ponad 12,000 respondentów, zostało opublikowane w Journal of Affective Disorders.

Lekarz z naręczem leków
Dorośli zgłaszali znaczne zmniejszenie objawów depresji po zaciągnięciu się konopiami o wysokiej zawartości CBD

Marihuana i depresja. Brak przekonujących badań

Carrie Cuttler, asystentka profesora psychologii na WSU i główna autorka badania, stwierdziła:

„Istniejące badania nad wpływem marihuany na depresję, lęk i stres są bardzo ograniczone i zostały przeprowadzone prawie wyłącznie na tabletkach z THC podawanych doustnie w laboratorium. To, co jest wyjątkowe w naszym badaniu, to fakt, że przyjrzeliśmy się faktycznemu działaniu wdychanej marihuany przez pacjentów stosujących medyczną marihuanę, którzy używali jej w zaciszu własnego domu.”

Czy konopie mogą zaburzać działanie antydepresantów?

National Health Service (NHS) w Wielkiej Brytanii stwierdza w swoich badaniach, że

Konopie mogą wchodzić w interakcje z trójcyklicznymi lekami przeciwdepresyjnymi (TCA), takimi jak amitryptylina, imipramina i dothiepina. Zarówno marihuana, jak i TCAs, mogą powodować  szybkie bicie serca  i prowadzić do nadciśnienia tętniczego.”

Geny, antydepresanty i marihuana…

Podczas gdy tak wiele faktów o działaniu marihuany na leki przeciwdepresyjne wciąż nie jest zbadanych, Twoja osobista odpowiedź może kryć się w dwóch ważnych czynnikach: mieszance genetycznej Twojego ciała oraz dawce leków i suszu.

Aby jak najlepiej zrozumieć reakcję Twojego organizmu na leki przeciwdepresyjne i marihuanę medyczną, najlepiej porozmawiać z lekarzem.

źródło: https://420intel.com/

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."