Nauka News

Studia o konopiach. Uniwersytet w Kolorado uruchamia nowy program

Studia o konopiach. Uniwersytet w Kolorado uruchamia nowy program 23 kwietnia 2020Leave a comment
Sala na uniwersytecie

 Studia licencjackie z chemii konopi pozwolą na poszerzenie wiedzy botanicznej o tej roślinie. Młode osoby, które będą chciały pogłębić swoją wiedzę na temat konopi indyjskich, mogą zacząć od przeprowadzki do Pueblo w Kolorado.

 • W lutym kampus miasteczka Colorado State University otrzymał od rządu stanowego zezwolenie na rozpoczęcie programu studiów licencjackich na kierunku „Chemia konopi indyjskich”.
 • Nic dziwnego, że program ten zrodził się właśnie w Kolorado, gdzie w 2019 r. przychód z legalnej sprzedaży osiągnął 1,72 miliarda dolarów.
 • To ogromny kapitał, z którego absolwenci z dyplomem chemii konopi mogliby czerpać zyski.

Studia o marihuanie

Uczelnia podkreśla jednak, że ​​powstanie tego kierunku nie oznacza, że ​​mają one na celu napędzanie przemysłu konopnego. „Konopie i marihuana znalazły się na pierwszym planie w wielu sektorach gospodarki w kraju” – powiedział dziekan nauki i matematyki David Lehmpuhl.

„Nie jesteśmy pro-konopni ani anty-konopni. Chodzi nam o naukę i szkolenie studentów, aby mogli zgłębiać tę dziedzinę. Studenci kierunku mają mieć do wyboru dwie dostępne ścieżki – jedną z nastawieniem na biologię, drugą natomiast o bardziej skoncentrowanym na chemii analitycznej charakterze.

Książki na półce bibliotecznej
Konopie i marihuana znalazły się na pierwszym planie w wielu sektorach gospodarki

Program studiów konopnych

Oba programy będą obejmować zajęcia z matematyki, fizyki, neurobiologii, biochemii, genetyki i chemii analitycznej. Władze uczelni twierdzą, że oczekują wysokiego popytu na program – w planach jest przyjęcie 60 studentów przez pierwsze 4 lata trwania programu.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

„Nowa specjalizacja jest czynną reakcją na szybko zmieniającą się krajową sytuację dotyczącą konopi”, oświadczył pomysłodawca programu.

Konopna edukacja nie tylko w Kolorado

Uniwersytet w Kolorado nie jest pierwszą instytucją szkolnictwa wyższego, która daje możliwość zdobycia dyplomu w branży konopi indyjskich. W 2017 r. Uniwersytet Północnego Michigan ogłosił utworzenie kierunku „chemii roślin leczniczych”, który koncentruje się głównie na konopiach indyjskich.

Zeszłej jesieni najmniejszy stanowy uniwersytet w stanie Michigan, Lake Superior, uruchomił program, który – jak twierdzą jego władze – jest pierwszym kierunkiem o tematyce konopnej w kraju, na którym naukę podjęło 41 studentów.

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Podstawy branży wyłożone z katedry

„Nasz program ma na celu poprowadzenie uczniów przez badania i zagadnienia naukowe, leżące u podstaw branży konopi indyjskich, a więc w produktach konsumenckich, bezpieczeństwie konsumentów, organach ścigania oraz w jaki sposób wszystkie te rzeczy łączą się i wchodzą w interakcje z perspektywy chemicznej”, powiedział  profesor Benjamin Southwell, asystent programu.

Uniwersytet Maryland również dołożył swoją cegiełkę . Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk medycznych i konopi indyjskich rozpoczął przyjmowanie wniosków w zeszłym roku.

Wnętrze uniwersytetu
Program studiów magisterskich w dziedzinie konopi indyjskich rozpoczął przyjmowanie wniosków

Cel nauki o marihuanie

Program ma na celu „dostarczenie studentom wiedzy i umiejętności potrzebnych do wspierania pacjentów stosujących konopie i pracy w branży medycznej a także uzupełnienia istniejących badań w tej dziedzinie oraz opracowania racjonalnej i merytorycznej polityki dotyczącej medycznej marihuany”, jak można dowiedzieć się w komunikacie prasowym.

Hocking College w Ohio uzyskał akredytację, by w 2018 r. rozpocząć naukę technik laboratoryjnych w zakresie konopi indyjskich . Władze uczelni twierdzą, że program skupi się na chemicznym i biologicznym składzie rośliny, ale także przedstawi historię i obecny stan branży konopnej.

W zeszłym roku izraelski uniwersytet Max Stern Yezreel Valley College również ogłosił plany otwarcia kierunku studiów z zakresu nauk przyrodniczych w dziedzinie nauk behawioralnych ze specjalizacją nastawioną na marihuanę medyczną, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat potencjału konopi w leczeniu schorzeń psychicznych.

źródło: hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."