Medycyna News

Konopie indyjskie a jakość snu wśród seniorów

Konopie indyjskie a jakość snu wśród seniorów 26 października 2020Leave a comment
Starszy pan przy laptopie

• Seniorzy coraz częściej sięgają po konopie, aby poprawić jakość swojego snu.
• Przeprowadzono badanie, które wykazuje, że konopie wydłużają czas snu i pozytywnie wpływają na jego jakość.
• W badaniu wykorzystano nową technologię, która dogłębnie przeanalizowała wpływ konopi na wzorce snu u seniorów.

Nowe badania: marihuana może poprawić jakość snu u seniorów

Niejednokrotnie analizowano już związek pomiędzy jakością snu a konopiami, ponieważ coraz powszechniej wiadomo, że konopie indyjskie mogą pomóc w zasypianiu. Niewiele jednak z dotychczasowych badań skupiało się na schematach snu u seniorów. Aż do teraz.

Według nowego badania, codzienne używanie konopi indyjskich przez osoby starsze wiąże się z poprawą długości snu, ponieważ brak snu jest głównym problemem, na który narzekają pacjenci. Nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego jest wyjątkowe, ponieważ dotyczy używania konopi indyjskich i tego, jak może ono pomóc w zasypianiu seniorom – również tym, którzy mają HIV.

„Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego ocenili związek między codziennym używaniem konopi indyjskich a jakością snu w ciągu 14 dni u osób starszych (w wieku 50-70 lat) zakażonych wirusem HIV i tych, którzy nie są zakażeni” – czytamy w badaniu. „Uczestnicy nosili w okresie badania zegarki do aktygrafii, aby obiektywnie ocenić jakość snu”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Starsza pani
Konopie indyjskie mogą pomóc w zasypianiu

Wyniki badania

Badacze stwierdzili, że konopie indyjskie pomogły seniorom uzyskać średnio 30 dodatkowych minut snu. Badani używali smartfonów i zegarków do aktygrafii, aby rejestrować swoje wzorce snu, podobnie jak w przypadku rejestrowania wzorców snu przez urządzenia typu smartwatch. Pacjenci rejestrowali, kiedy zasnęli i obudzili się oraz kiedy zdejmowali zegarki.

Obecnie istnieją zróżnicowane wyniki badań nad wpływem konopi indyjskich na jakość snu. Zależy to prawdopodobnie od takich czynników, jak częstotliwość i ilość zażywanych konopi, rodzaj konopi i przyczyny ich zażywania. To szczególne badanie zostało przeprowadzone, ponieważ obecnie jest więcej starszych ludzi zarażonych wirusem HIV niż w poprzednich latach. Seniorzy z HIV często mają problemy z jakością snu. Dotychczas nie było zbyt wielu informacji na temat tej grupy wiekowej, dlatego w badaniu starano się uzyskać więcej szczegółów.

Analiza przy użyciu nowych technologii

„Ogólnie rzecz biorąc, to studium pokazuje, że wykorzystanie urządzeń do aktygrafii może być pomocne w badaniu związku między konsumpcją konopi indyjskich i snem, co może dostarczać ważnych informacji, dotyczących związków między użyciem konopi i snem” -twierdzą autorzy badania. „Badanie wykazało, że używanie konopi indyjskich wiązało się z wydłużeniem czasu snu w nocy, ale nie było związane z wydajnością ani z fragmentacją snu.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Pacjent rysujący na kartce
Używanie konopi indyjskich wiązało się z wydłużeniem czasu snu w nocy

W miarę, jak rekreacyjne i lecznicze używanie konopi indyjskich jest coraz bardziej popularne, nowe metodologie wykorzystujące technologię mogą okazać się przydatne do dalszego scharakteryzowania i zbadania związku pomiędzy używaniem konopi indyjskich w kontekście codziennego użycia a zachowaniami zdrowotnymi w ciągu całego życia.”

Autorzy mają również nadzieję, że zostaną one powtórzone na większą skalę i pojawią się nowe badania, które pomogą zebrać więcej informacji na temat używania konopi indyjskich u seniorów. Przyznali także, że nie można zakładać przyczynowości, a zmiany w zakresie snu mogą być także spowodowane innymi czynnikami.

Bez wątpienia konopie indyjskie i sen pozostają w silnej korelacji, dlatego kolejne badania z pewnością dostarczą cennych informacji na ten temat.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."