Gospodarka News

Kolorado: rekordowe dochody z podatków od marihuany

Kolorado: rekordowe dochody z podatków od marihuany 28 grudnia 2021Leave a comment
Podatki

Według rejestrów DOR, tegoroczne średnie w każdej z czterech kategorii podatków i opłat związanych z marihuaną, są wyższe niż w 2020 roku. Pomimo tego, że rok 2021 jest już najwyższym rokiem pod względem przychodów z podatku od marihuany, stan nie przekroczył jeszcze zeszłorocznych wyników sprzedaży, sądząc po danych DOR.

 • Roczne wpływy z podatków od marihuany w Kolorado osiągnęły nowy rekord już siódmy rok z rzędu, według najnowszych danych stanowego Departamentu Podatkowego.
 • Najnowszy miesięczny raport Departamentu Podatkowego pokazuje, że 32,5 miliona dolarów z listopadowych podatków i opłat od marihuany sprawiło, że łączna suma z 2021 roku przekroczyła 392,8 miliona dolarów.
 • To prawie 5,4 miliona dolarów więcej niż poprzedni rekord, osiągnięty w 2020 roku.

Podatki od marihuany w Kolorado

Kolorado pobiera cztery różne formy podatków od konopi indyjskich i opłat licencyjnych od legalnego przemysłu marihuany: 15-procentowy podatek od rekreacyjnej sprzedaży suszu, 15-procentowy podatek akcyzowy od hurtowej sprzedaży marihuany, 2,9-procentowy podatek od sprzedaży od zakupów rekreacyjnej i medycznej marihuany, a także różne opłaty licencyjne i aplikacyjne, które muszą płacić zatwierdzone przez państwo firmy zajmujące się marihuaną.

Kolorado
Tegoroczne średnie w każdej z czterech kategorii podatków i opłat związanych z marihuaną są wyższe niż w 2020 roku

Według rejestrów DOR, tegoroczne średnie w każdej z czterech kategorii podatków i opłat związanych z marihuaną są wyższe niż w 2020 roku. Ale pomimo tego, że rok 2021 jest już najwyższym rokiem pod względem przychodów z podatku od marihuany, stan nie przekroczył jeszcze zeszłorocznych wyników sprzedaży, sądząc po danych DOR.

Do tej pory DOR opublikował jedynie dane dotyczące sprzedaży do października, które wyniosły nieco ponad 1,9 miliarda dolarów. Po przeliczeniu kwot sprzedaży na podstawie stawek podatku od marihuany i listopadowych wpływów podatkowych, dane dotyczące sprzedaży w pierwszych jedenastu miesiącach 2021 roku powinny zbliżyć się do 2,075 miliarda dolarów.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

W 2020 r. dyspensaria w Kolorado sprzedały nieco ponad 2,19 miliarda dolarów, a grudniowe wyniki sprzedaży praktycznie gwarantują, że rok 2021 przekroczy tę granicę. Według DOR, w grudniu 2020 r. dyspensaria sprzedały ponad 186,3 miliona dolarów, a sprzedaż na poziomie około 120 milionów dolarów pobiłaby rekord z 2020 r.

Od momentu rozpoczęcia sprzedaży rekreacyjnej marihuany w Kolorado w 2014 roku, stan zebrał ponad 1,98 miliarda dolarów w przychodach podatkowych, nie licząc podatków i opłat pobieranych na poziomie lokalnym.

Podczas gdy przemysł marihuany w Kolorado jest przygotowany do świętowania kolejnego rekordowego roku w 2021 roku, miesięczna sprzedaż w dyspenseriach nadal spadała w ujęciu rocznym tej jesieni. W październiku 176,4 miliona dolarów w ogólnej sprzedaży w punktach sprzedaży było o 12 procent mniej niż w tym samym miesiącu w zeszłym roku, według DOR – jest to piąty miesiąc z rzędu, w którym miesięczne sumy z 2021 roku były niższe niż w zeszłym roku.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Mimo rekordowych wpływów z podatków, Kolorado obserwuje spadek sprzedaży

Sprzedaż medycznej i detalicznej konopi indyjskich spadła przez trzeci miesiąc z rzędu w październiku, podczas gdy stanowe przychody z podatków i opłat również spadły, zgodnie z listopadowym raportem Departamentu Przychodów Kolorado.

Spadek sprzedaży nie jest niczym niezwykłym między sierpniem a październikiem, ponieważ w tym trzymiesięcznym przedziale sprzedaż wzrosła tylko raz od sierpnia do września w 2015 roku, zgodnie z raportem.

Kobieta w marihuanie
Sprzedaż rekreacyjna stanowi 147,1 miliona dolarów

W październiku w całym stanie Centennial sprzedano marihuanę o wartości 176,3 mln dolarów, co oznacza spadek o ponad 4,7 mln dolarów lub prawie 3% w stosunku do września. Podobnie, sprzedaż w październiku tego roku była o prawie 12% niższa niż w 2020 roku, zgodnie z raportem.

Sprzedaż rekreacyjna stanowi 147,1 miliona dolarów, czyli 83% całej sprzedaży, podczas gdy sprzedaż medyczna stanowiła 29,2 miliona dolarów.

Z całkowitej sprzedaży detalicznej w październiku w wysokości 176 352 727 dolarów, około 37% miało miejsce w hrabstwach Adams, Arapahoe i Denver. W samym Denver odnotowano prawie 40 milionów dolarów w sprzedaży marihuany rekreacyjnej, zgodnie z raportem.

Pomimo spadku sprzedaży w ciągu ostatnich trzech miesięcy, stan odnotował ponad 1,9 miliarda dolarów w całkowitej sprzedaży marihuany w tym roku, co stanowi około 4% więcej niż w 2020 roku w tym samym okresie.

Oprócz spadku całkowitej sprzedaży marihuany, stanowe podatki i dochody przyniesione przez marihuanę nieznacznie spadły z 32,9 mln $ w październiku do 32,5 $ w listopadzie.

Odkąd rekreacyjna marihuana została zalegalizowana w Kolorado w 2014 roku, wpływy z podatków i opłat spadały pięciokrotnie – w tym w tym roku – od października do listopada.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."