Gospodarka News

Wielki sukces polskiej firmy konopnej

Wielki sukces polskiej firmy konopnej 8 lipca 2021Leave a comment
Konopie liście

Nasza rodzima firma, Kombinat Konopny, poinformowała niedawno, że udało jej się pozyskać ​​dodatkowe 5 milionów złotych. Nastąpiło to po początkowym finansowaniu społecznościowym, które miało miejsce pod koniec ubiegłego roku. Firmie udało się wtedy zgromadzić aż 4,2 mln złotych.

 • Popyt na wyroby konopne w Polsce ciągle rośnie i tym samym pozwala firmom z sektora na dynamiczny rozwój.
 • Kombinat Konopny pobił rekord polskiej platformy crowdfundingowej i zebrał 4,2 miliona złotych w zaledwie 38 minut.
 • Rozwój firmy zakłada nie tylko rozbudowę i utworzenie nowych obiektów produkcyjnych, ale także wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Wycena spółki wzrosła do 50 mln zł

Maciej Kowalski, prezes i założyciel Kombinatu Konopnego, powiedział, że ostatnie finansowanie pochodzi od 100 inwestorów spośród 900, którzy wzięli udział w zeszłorocznej, pierwszej turze pozyskiwania kapitału, oraz od pracowników i współpracowników firmy. Nowo wyemitowane akcje (2 466 mln), które zostały wycenione na 2 zł każda, podnoszą wycenę spółki do ponad 50 mln zł – poinformował Kowalski, który sam wykupił 10% nowych akcji.

Uprawa konopi
Popyt na wyroby konopne w Polsce ciągle rośnie i tym samym pozwala firmom z sektora na dynamiczny rozwój

Jak wygląda popyt na produkty konopne?

„Przy popycie i przychodach przekraczających nasze prognozy postanowiliśmy przyspieszyć realizację naszej strategii”

– powiedział Maciej Kowalski.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Kombinat Konopny odnotował sprzedaż wynoszącą 400 000 zł w zaledwie pierwszym kwartale 2021 roku. W 2020 roku Kombinat Konopny odnotował sprzedaż rzędu 400 000 zł w ciągu całego roku. Co za tym idzie, firmie udało się potroić wysokość zeszłorocznej sprzedaży w zaledwie 3 miesiące.

Według Macieja Kowalskiego, tak dobry wynik zawdzięczają

„wysokiej dynamice popytu na wyroby konopne, zwiększonej rozpoznawalności marki i już zakończonych inwestycjach”.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Kombinat Konopny zebrał rekordową sumę!

Kombinat Konopny pobił rekordy na polskiej platformie crowdfundingowej. W zaledwie 38 minut firmie udało się zebrać aż 4,2 mln zł. Zebrane w tym roku środki postanowili przeznaczyć na zwiększenie produkcji rolnej, dalszy rozwój technologii tekstylnej firmy i rozszerzenie linii produkcyjnej olejków CBD.

Co więcej, firma zakupiła również maszyny do obróbki włókien oraz doposażyła laboratorium.

Jakie są plany na rozwój firmy?

Prezes i jednocześnie założyciel Kombinatu Konopnego powiedział, że nowo pozyskane fundusze pozwolą firmie zbudować i wyposażyć kolejną fabrykę. Jej przeznaczeniem będzie produkcja ziół. Firma planuje również pozyskanie nowych magazynów, budynków przemysłowych oraz zakupić dodatkowe grunty rolne.

Co więcej, Kombinat Konopny rozpoczął również pracę nad budową żniwiarki opartej na ich autorskim projekcie. Plany zakładają, że linia do produkcji włókien na tekstylia zostanie uruchomiona w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Natomiast stworzenie prototypów maszyn i uruchomienie produkcji tekstylnej planowane są do końca 2022 roku.

Jednak Maciej Kowalski stwierdza, że firma może osiągnąć te cele znacznie szybciej. Kombinat Konopny jest aktualnie przygotowywany do debiutu w 2022 roku na NewConnect, czyli platformie prowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Uprawa konopi
Prezes Kombinatu Konopnego powiedział, że nowo pozyskane fundusze pozwolą firmie zbudować i wyposażyć kolejną fabrykę

Kombinat Konopny na giełdzie

Zanim Kombinat Konopny wejdzie na giełdę, spółka może przeprowadzić kolejną turę pozyskiwania funduszy, emitując akcje kolejnej serii za około 10 mln zł. Wprowadzenie spółki na GPW szacuje się na 2025 rok. Wszyscy inwestorzy będący już na pokładzie za pośrednictwem ofert crowdfundingowych dołączyliby jako akcjonariusze spółki. Spółka w pierwszej kolejności znajdzie się na platformie NewConnect, a następnie bezpośrednio na GPW.

Co wiemy o Kombinacie Konopnym?

Firmę założył w 2019 roku Maciej Kowalski. Kombinat Konopny dzierżawi 40 hektarów ziemi w rejonie Elbląga w północnej Polsce, gdzie uprawia i przetwarza konopie włókniste. Jest to prężnie działająca firma, która w pierwszym kwartale 2021 roku zwiększyła dotychczasowe zatrudnienie przeszło dwukrotnie.

Firma pod własną marką produkuje między innymi suplementy diety, susz konopny oraz konopie dekarboksylowane, które można zastosować do produkcji żywności oraz nalewek.

źródło: https://hemptoday.net/

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."