News Prawo

Jak Nowy Meksyk szykuje się do regulacji sprzedaży marihuany?

Jak Nowy Meksyk szykuje się do regulacji sprzedaży marihuany? 2 grudnia 2021Leave a comment
Nowy Meksyk

Ustawa o legalizacji marihuany w Nowym Meksyku weszła w życie w czerwcu, a ograniczone posiadanie na własny użytek i uprawa stały się oficjalnie legalne dla osób dorosłych w wieku 21 lat i starszych.

Marihuana w Nowym Meksyku jest legalna do użytku rekreacyjnego od 29 czerwca 2021 roku. Projekt ustawy legalizującej użytek rekreacyjny – House Bill 2, ustawa o regulacji marihuany – został podpisany przez gubernator Michelle Lujan Grisham 12 kwietnia 2021 roku. Pierwsza licencjonowana sprzedaż musi nastąpić do 1 kwietnia 2022 roku.

 • Ludzie mogą teraz legalnie posiadać do dwóch uncji marihuany, 16 gramów koncentratów i uprawiać do sześciu dojrzałych roślin na własny użytek.
 • Nowy Meksyk może wprowadzić nowe przepisy, które ograniczą turystykę związaną z rekreacyjną marihuaną. Urzędnicy twierdzą, że takie ograniczenia zapewnią bezpieczeństwo publiczne.
 • W listopadzie w Nowym Meksyku odbyło się publiczne przesłuchanie, podczas którego omówiono zasady dotyczące przyszłego rynku rekreacyjnej marihuany w tym stanie.

Czy to czas zmian w Meksyku?

Stanowy Departament Regulacji i Licencji, jak również Wydział Kontroli Konopi, odpowiedział na pytania i komentarze od społeczeństwa podczas przesłuchania w sprawie zasad, które będą regulować działalność detalistów i producentów marihuany.

Konopie marihuana
Marihuana w Nowym Meksyku jest legalna do użytku rekreacyjnego od 29 czerwca 2021 roku

Według lokalnej strony internetowej NM Political Report, komentarze podczas przesłuchania

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

„dotyczyły proponowanych przepisów w zakresie wymagań dotyczących opakowań, ogólnych praktyk biznesowych, a także dostaw marihuany zarówno do firm, jak i domów.”

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Spotkanie zostało podkreślone przez pojawienie się Katy Duhigg, demokratycznej senator stanowej, która służy również jako adwokat ds. konopi indyjskich w Albuquerque. Duhigg

„poruszyła szereg kwestii, które chciałaby zmienić i zaoferowała konkretne sugestie”,

jak podaje strona internetowa. Poinformowano, że

„nie zgadza się z proponowanym wymogiem, aby producenci marihuany udowodnili, że mają prawo do dostępu do zasobów wody, ponieważ produkcja niekoniecznie wykorzystuje wodę w taki sam sposób, jak uprawa”.

Ustawa legalizująca rekreacyjną marihuanę

Ustawodawcy w Nowym Meksyku uchwalili ustawę legalizującą rekreacyjne używanie marihuany dla dorosłych podczas specjalnej sesji legislacyjnej w czerwcu. Ustawa została podpisana w kwietniu przez gubernator Michelle Lujan Grisham. Oznacza to wielkie rzeczy dla Nowego Meksyku, ponieważ po raz pierwszy w historii, w końcu będą mieli legalny rynek marihuany.

Ustawodawcom nie udało się uchwalić ustawy legalizacyjnej podczas regularnej 60-dniowej sesji, co skłoniło Grisham do zwołania sesji specjalnej, aby doprowadzić projekt do końca.

Jak powiedział Grisham w tym czasie.

„Podczas gdy ja oklaskuję Legislaturę i personel za ich niesamowitą wytrwałość i produktywność w ciągu 60 dni w obliczu tych wyzwań, musimy i będziemy przeć naprzód i zakończyć pracę nad tymi inicjatywami razem dla dobra ludzi i przyszłości naszego wspaniałego stanu”.

Biuro Grishama w szczególności powołało się na ustawę legalizacyjną jako powód do zwołania sesji specjalnej.

„Z ogólnym porozumieniem ponad podziałami w sprawie znaczenia inicjatywy legalizacji, gubernator zamierza zobaczyć ostateczne przejście tej potencjalnie znaczącej ekonomicznej siły napędowej, która według szacunków stworzy ponad 11 000 miejsc pracy i zapewni, że Nowy Meksyk nie pozostanie w tyle, gdy coraz więcej stanów przyjmie legalizację marihuany dla dorosłych”,

powiedziało biuro gubernatora w tym czasie.

Prawo weszło w życie 29 czerwca 2021 roku

Ustawodawcy Nowego Meksyku wkrótce uchwalili ustawę Cannabis Regulation Act, która zalegalizowała rekreacyjne używanie konopi indyjskich przez osoby dorosłe w wieku 21 lat i starsze.

Konopie marihuana
Nowe prawo oficjalnie weszło w życie 29 czerwca, pozwalając tym osobom na posiadanie do dwóch uncji trawki

Nowe prawo oficjalnie weszło w życie 29 czerwca, pozwalając tym osobom na posiadanie do dwóch uncji trawki poza domem (a nawet więcej w domu).

Zgodnie z ustawą Cannabis Regulation Act, regulowana sprzedaż marihuany musi rozpocząć się do 1 kwietnia 2022 roku.

Podczas publicznego przesłuchania w zeszły czwartek, uczestnicy tacy jak Duhigg odnieśli się do niektórych postanowień ustawy, w tym jednego wymagającego od producentów marihuany

„wykazania, że mają legalny dostęp do wody po tym, jak wielu członków opinii publicznej podniosło obawy dotyczące ograniczonych zasobów wodnych Nowego Meksyku”,

zgodnie z doniesieniami HighTimes (za: NM Political Report).

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."