News Rekreacja

Twitter: ostrzeżenie dla osób zainteresowanych marihuaną

Twitter: ostrzeżenie dla osób zainteresowanych marihuaną 17 września 2020Leave a comment
Osoba trzymająca iPhone z ikonkami mediów społecznościowych

Twitter nawiązał współpracę z Federalną Administracją ds. Nadużywania Substancji i Zdrowia Psychicznego (SAMHSA). Celem jest zwiększanie świadomości na temat stosowania substancji psychoaktywnych. Osoby, które będą szukały informacji związanych z marihuaną, otrzymają specjalne powiadomienie.

 • Kiedy użytkownicy Twittera zaczną szukają hasła „marihuana” lub powiązanych słów kluczowych, pojawia się powiadomienie nad wynikami wyszukiwania.
 • Treść powiadomienia brzmi: „Dostępna jest pomoc. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z zażywaniem substancji, nie jesteś sam” i pojawia się nad wynikami wyszukiwania.

Powiadomieniu towarzyszy link prowadzący do strony internetowej SAMHSA, agencji działającej w ramach Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (DHHS). 

Niemniej jednak, chociaż komunikat skierowany jest do osób szukających konopi indyjskich, Twitter nie wprowadził podobnego ostrzeżenia zdrowotnego dotyczącego wyszukiwania terminów związanych z alkoholem, co skłoniło zwolenników do kwestionowania arbitralności decyzji.

Napis "pomocy ułożony z zapałek
Kiedy użytkownicy Twittera szukają hasła „marihuana” pojawia się powiadomienie

Oprócz promowania negatywnych stereotypów na temat używania marihuany, jasne jest, że mogą istnieć różne powody, dla których osoba szuka na Twitterze tematów związanych z marihuaną.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Marijuana Moment donosi, że podczas wyszukiwania terminu „wódka” oraz powiązanych słów kluczowych, Twitter nie wyświetla żadnych ostrzeżeń, mimo że ponad trzy miliony ludzi na całym świecie umiera co roku z powodu nadużywania alkoholu. Z drugiej strony nie odnotowano przypadków śmierci w wyniku przedawkowania konopi.  

„Nic dziwnego, że SAMHSA stoi za piętnowaniem takich treści, ale zaskakujące jest to, że platforma taka jak Twitter pozwala im wpływać na wyszukiwane hasła, niezależnie od powodu ich wyszukiwania” – dyrektor ds. Relacji z mediami dla Drug Policy Alliance Matt Sutton.

Dodał, że nowa polityka Twittera utrwala mit, że ludzie używający narkotyków potrzebują pomocy, podczas gdy dane wskazują, że tylko niewielka liczba osób spożywających konopie indyjskie faktycznie boryka się z zaburzeniami związanymi z używaniem narkotyków. 

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Mężczyzna przed laptopem w ciemnym pokoju
Nowa polityka Twittera utrwala mit, że ludzie używający narkotyków potrzebują pomocy

Serwis Marijuana Moment skontaktował się z Twitterem, ale przedstawiciel firmy odmówił komentarza w tej sprawie. 

Innym interesującym aspektem decyzji o dołączeniu do poszukiwań marihuany ostrzeżeń zdrowotnych jest fakt, że poszukiwania innych narkotyków, np. „LSD” czy „MDMA”, nie powodują wyświetlania monitów o pomocy w leczeniu uzależnień

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."