News Prawo

Na jointa do Izraela? Być może już wkrótce

Na jointa do Izraela? Być może już wkrótce 5 stycznia 2021Leave a comment
Marihuana

• Izrael powoli przygotowuje się do zalegalizowania marihuany.
• Aktualnie władze kraju pracują nad wdrożeniem nowej ustawy dotyczącej marihuany.
• Ustawa przewiduje legalizację w 2021 roku.

Izrael wprowadza zmiany na rzecz legalizacji marihuany

Izrael właśnie ogłosił, że będzie przygotowywał protokół zatwierdzający, który legalizowałby i regulował marihuanę w całym kraju, dołączając tym samym do krajów, w których marihuana jest legalna. Ogłoszenie pochodzi z komisji międzyresortowej, która od pewnego czasu debatuje nad regulacją izraelskiego rynku marihuany.

Niedawno izraelskie władze opublikowały swoje wnioski, a teraz minister sprawiedliwości Avi Nissenkorn i Ministerstwo Sprawiedliwości przygotują notę prawną do akceptacji przez rząd.

Oczekuje się, że projekt ustawy zostanie wprowadzony do wstępnego czytania prawdopodobnie już w tym roku, choć bardziej prawdopodobnym jest, że pojawi się na początku 2021 r. Potrzeba będzie jeszcze aż dziewięciu miesięcy, aby ustawodawstwo weszło w życie i aby sektor prawny został uregulowany.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Specjalna Komisja ds. Narkotyków i Spożywania Alkoholu musi jeszcze przenieść ten projekt ustawy w ramy prawne, a także przeprowadzić więcej analiz, aby przekonać się, czego będzie potrzebował ten sektor.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Morze w Izraelu
Izrael powoli przygotowuje się do zalegalizowania marihuany

Dekryminalizacja i legalizacja konopi w Izraelu

„Widzę wielką potrzebę, aby te dwa projekty ustaw [o dekryminalizacji i legalizacji] zostały przedstawione jako jeden projekt ustawy, który będzie właściwym, kompleksowym krokiem dla Izraela bez jakichkolwiek kompromisów. Zobowiązuję się do przewodzenia, rozwijania i nadzorowania stosowania zaleceń dotyczących tych reform, a jednocześnie do terminowego prowadzenia wymaganych w notatce przygotowań”,

powiedział Blue and White MK Michal Cotler-Wunsh, który przewodniczy Specjalnemu Komitetowi Knesetu do spraw narkotyków i alkoholu.

Jak dotąd nie ustalono jeszcze budżetu przeznaczonego na gromadzenie danych, zdrowia psychicznego, kwestii związanych z uzależnieniami i ich egzekwowaniem w celu przekształcenia kraju na nowy model prawny. Główny nacisk zostanie położony na powstrzymanie nastolatków przed używaniem konopi indyjskich, jak to miało miejsce w Kanadzie.

Droga do ustawodawstwa dotyczącego konopi indyjskich

Decyzja o legalizacja marihuany zapadła w Izraelu, gdzie marihuana medyczna jest legalna od lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Jej podjęcie wymagało jednak czasu. Po pierwsze, kraj ten przeprowadził dogłębne badania, w których porównał dobre i złe strony legalizacji w innych krajach, porównując różne modele legalizacji i dekryminalizacji.

Odbyła się specjalna dyskusja, podczas której zastępca prokuratora generalnego Amit Meraris podzielił się ustaleniami komitetu, który przeprowadził badanie i przedstawił ekspertów, którzy mogli wypowiedzieć się na temat konopi indyjskich. Rozmawiali o potrzebach kraju, a także o potrzebach prawnych związanych z stworzeniem przemysłu i zapewnieniem legalnej infrastruktury dla konopi indyjskich.

Izraelskie krajobrazy
Decyzja o legalizacja marihuany zapadła w Izraelu, gdzie marihuana medyczna jest legalna od lat dziewięćdziesiątych XX wieku

Izrael chce przygotować się na zmianę

Komisja stwierdziła, że istnieje zasadnicza potrzeba szczegółowego i gruntownego prawodawstwa dotyczącego wszystkich możliwych aspektów regulacji. Izrael bierze przykład z modelu Kolorado, który miał o wiele mniej danych do przekazania, gdy w 2012 r. region Rocky Mountain zdecydował się zalegalizować konopie indyjskie.

Chociaż Izrael czeka jeszcze długi proces, to po jego zakończeniu kraj będzie miał naprawdę uregulowany, legalny rynek konopny. Nawet turyści będą mogli kupować marihuanę , pod warunkiem, że mają co najmniej 21 lat i posiadają dowód tożsamości.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."