News Rekreacja

Dlaczego ludzie korzystają z marihuany podczas pandemii? Najnowszy sondaż

Dlaczego ludzie korzystają z marihuany podczas pandemii? Najnowszy sondaż 24 września 2020Leave a comment
Kobieta w maseczce

Konsumenci sięgają po konopie, aby złagodzić ból – również podczas pandemii koronawirusa. Coraz częściej bada się przyczyny i sposoby wykorzystania konopi. 

 • Nie jest tajemnicą, że w trakcie pandemii wiele osób sięga po używki, niezależnie od tego, czy szukają efektów terapeutycznych, czy rekreacyjnych.
 • Nowy raport mówi, że wraz z rozwojem pandemii duży procent użytkowników sięgał po konopie w celu wykorzystania terapeutycznych właściwości rośliny.
 • Rosnący niepokój i problemy ze snem spowodowały wzrost liczby użytkowników konopi indyjskich.

Skąd pochodzą dane?

Wyniki te pojawiły się w sondażu, który został przeprowadzony przez firmę dostarczającą konopie indyjskie Ganja Goddess. Przebadano ponad 850 osób. Wyniki badania wskazują, że większość użytkowników korzysta z kwiatów, a wiele osób korzysta z dostaw głównie z wygody i bezpieczeństwa.

Ludzie w maskach na lotniku
Większość użytkowników korzysta z kwiatów

Zachary Pitts, dyrektor generalny Ganja Goddess, wyjaśnił w oświadczeniu (za pośrednictwem Forbesa), że wyniki ankiety odzwierciedlają zmianę w zachowaniu konsumentów, spowodowaną pandemią. Mówi on, że u większości respondentów wzrosła ilość używanej konopi indyjskich, średnio o 9% od kwietnia 2020 r., kiedy Ganja Goddess zakończyła ostatnią ankietę.

Dlaczego konsumenci sięgają po konopie w trakcie pandemii?

Opisując przyczyny zażywania konopi, 78% respondentów stwierdziło, że używało konopi indyjskich jako sposobu na leczenie choroby; 69% z nich leczyło problemy ze snem, 68% stany lękowe, a 32% szukało ulgi w przewlekłej chorobie.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Podczas gdy większość ankietowanych użytkowników konopi indyjskich wybiera kwiaty, artykuły spożywcze i koncentraty zajmują drugie i trzecie miejsce z wynikami odpowiednio 51% i 36%. Użytkownicy konopi kupują też nalewki (14%) wraz z tabletkami i kapsułkami (13%).

Kobieta w masce chirurgicznej
78% respondentów stwierdziło, że używało konopi indyjskich jako sposobu na leczenie choroby
Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Jedno jest pewne – susz jest na topie

Przed wybuchem pandemii susz był preferowanym produktem wśród większości użytkowników konopi indyjskich, przynajmniej tych ankietowanych przez Ganja Goddess. Chociaż nie uległo to zmianie, wydaje się, że zagrożenie COVID-19 zmusiło ludzi do wypróbowania produktów, takich jak tabletki i nalewki.

Zmiana ta nie jest tak duża, jak sądzili niektórzy eksperci, gdy pandemia uderzyła po raz pierwszy. W miarę upływu czasu i postępu pandemii wydaje się, że jedyną znaczącą zmianą, która można zauważyć wśród użytkowników konopi indyjskich, jest wybór dostawy konopi do domów.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."