News Rekreacja

Nie żyje legenda branży – Frenchy Cannoli

Nie żyje legenda branży – Frenchy Cannoli 30 lipca 2021Leave a comment
Frenchy Cannoli

Kalifornijska legenda branży konopnej odeszła niedawno z tego świata. O kim mowa? Nie żyje Frenchy Cannoli, miał 64 lata. Co było przyczyną jego śmierci i co to oznacza dla jego dziedzictwa?

 • Ogłoszono, że 18 lipca 2021 roku zmarł Frenchy Cannoli, aktywista konopny.
 • Wiadomość o jego śmierci została przekazana przez jego żonę Kimberly na jego kontach w mediach społecznościowych, a przyjaciele i fani dzielą się wyrazami szacunku.
 • Przypomnijmy sobie pracę i niezwykłe życie Frenchy’ego Cannoli.

Kim był Frenchy Cannoli był znany jako ‚Master Hashishin’?

Był on wykładowcą i producentem, który tworzył znakomity haszysz. Cannoli był znany z tego, że porównywał swój proces produkcji haszyszu do procesu produkcji wina i winiarstwa.

Marihuana
Ogłoszono, że 18 lipca 2021 roku zmarł Frenchy Cannoli, aktywista konopny

Cannoli urodził się 13 grudnia 1956 roku i w chwili śmierci miał 64 lata. Dorastał w Nicei we Francji, ale szybko zaczął szukać przygód i podróży. Następnie poświęcił się koczowniczemu trybowi życia, przez ponad 20 lat podróżując po całym świecie.

Jego podróże obejmowały kraje, w których produkowano haszysz, w szczególności Maroko, Meksyk, Nepal, Pakistan i Indie. Cannoli wykorzystał ten czas, aby uczyć się od tradycyjnych producentów i dowiedzieć się, jak zbierać żywicę konopi i jak przekształcać ją w kunsztowny materiał.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Po dłuższym czasie przeniósł się do Kalifornii i zaczął przekształcać swoją pasję w biznes. Prowadził seminaria na temat produkcji haszyszu, a także opowiadał się za edukacją społeczeństwa i legalizacją.

Kanał YouTube Cannoli’ego ma ponad 43 tys. subskrybentów, a na Instagramie obserwuje go ponad 181 tys. osób. Wcześniej był również reporterem Weed World UK i pisał różne artykuły dla tej publikacji.

Nagła śmierć Frenchy’ego Cannoli ogłoszona w mediach społecznościowych

Żona Frenchy’ego Kimberly poinformowała 18 lipca późnym wieczorem na swoim koncie na Instagramie, że legenda haszu odeszła w wyniku komplikacji po operacji, która odbyła się kilka dni wcześniej. Jego śmierć była szokiem dla rodziny, przyjaciół i całego świata konopnego.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Kimberley napisała:

„Jego odejście było niespodziewane i pozostawia rodzinę z dziurą w sercu. Jego uśmiech i energia wypełniały wszystko.”

Para poznała się w Pokharze w Nepalu w 1980 roku i pobrali się w 1997 roku. Byli razem przez ponad 40 lat.

Frenchy Cannoli – jakie pozostawił dziedzictwo?

Jego pasją życiową była produkcja niesamowitej jakości haszyszu, który zadziwiał nawet najbardziej wprawionych znawców tej dziedziny. Wydał nawet dokument pt. „Frenchy Dreams of Hashish”, w którym dzielił się swoją historią i doświadczeniem w produkcji.

Współpracując z legendarnymi hodowcami z Szmaragdowego Trójkąta i eksperymentując z technikami takimi jak dojrzewanie, Frenchy rozszerzył swoją działalność, aby produkować „pure gold” dla licencjonowanych dystrybutorów.

Był to niezrównany haszysz, o charakterze niepodobnym do czegokolwiek innego. Przyjął on również podejście open-source do promowania tradycyjnych metod.

Marihuana
Jego pasją życiową była produkcja niesamowitej jakości haszyszu

Jego seminaria „Lost Art of the Hashishin” zapewniały praktyczne szkolenia dla aspirujących twórców koncentratów, a Frenchy swobodnie dzielił się tymi samymi technikami na Youtube, jak również ze swoimi 143 000+ obserwatorami na Instagramie.

Frenchy dążył również do szerszej edukacji publicznej po legalizacji marihuany w Kaliforni. Poza pracą nad opracowaniem standardów klasyfikacji haszyszu, był on wybitnym zwolennikiem regionalnych certyfikatów upraw dla produkcji konopi, inspirowanych zasadami takimi jak te chroniące integralność win z Bordeaux itd..

Żywiołowa osobowość Frenchy’ego i jego unikalna wiedza sprawiały, że był on rozchwytywanym międzynarodowym mówcą na tematy związane z organicznymi i zrównoważonymi uprawami konopi. Wspierał niezależną produkcję rzemieślniczą i był zwolennikiem lokalnych rozwiązań na rynku.

Pisał również o nauce i globalnej historii marihuany dla takich wydawnictw jak Extraction Magazine, Skunk, Weed World i Dolce Vita.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."